B-tým: Plán přípravných zápasů

Zde naleznete přehled přípravných zápasů B-mužstva v zimě 2013.

Datum Den Čas Utkání Hřiště  Výsledek
2.2.2013 SO 14:00 Úvaly „B“ – FC Jiskra Králíky (1.B třída, Pardubicko) UMT, Letohrad 3:1 (1:0)
3.3.2013 NE 12:00 Úvaly „B“ – Újezd Praha 4 (1.B třída, Praha) UMT, Újezd P-4 2:6 (1:2)
13.3.2013 ST 19:00 Úvaly „B“ – Čechie Vykáň (Okr.přebor, Nymbursko) UMT, Újezd P-4 1:4 (1:0)
16.3.2013 SO 14:00 Úvaly „B“ – Spartak Průhonice (1.B třída, Střed.Čechy) TRA, Průhonice 2:4 (0:0)
22.3.2013 SO Úvaly „B“ – Čechie Tuklaty 6:2 (3:1)

FK Jiskra „B“ : SK  Úvaly  „B“       3 : 1  ( 1 : 0 )

Branka: 65“min. Jarda Krajíček.

Sestava: V. Chytiljí   –  P. Matura, M. Felix, T. Daníček, O. Moravec – T. Čermák, R. Majrych, M. Šindelář, R. Časta – P. Kostka a J. Krajíček.

Tradiční soupeř, tradiční čas při zimním soustředění to byl první zápas Juniorky Úval v roce 2013.

Domácí hráli „prim“ v prvním poločase a při územní převaze se jim podařilo překonat naši mladou obranu až ve 42“minutě. Po rychlé kombinaci se zblízka proti brankaři prosadil rychlonohý útočník domácích. 1:0. Úvalské mužstvo se v první půli muselo spoléhat na rychlé protiútoky a především rychlé výpady P. Matury po pravé straně ohrožovali nulu na kontě domácího mužstva.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a byla o hodně zajímavější. Diváky bavila především dvojice starších záložníků, která mnohokrát doslova posadila některé hráče domácích na trávník! „Hračička“ R. Majrych  několikrát prostrčil soupeři míč tam a zpátky mezi nohama a „vítr“ M. Šindelář při svém sprintu nechal obránce i několik metrů za sebou a jeho nejlepší střelu v 62“min. zastavil až na brankové čáře zcela zbytečným skluzem (to se přeci při přáteláku nedělá) obětavý obránce! V 65“min. jsme konečně našli střelce i ve svém mužstvu, ale bohužel to bylo před naší brankou a míč skončil po doteku O. Moravce v naší síti. 2:0. O pár minut později jsme snížili výbornou střelou J. Krajíčka z voleje, který z 15 m doslova propálil domácí branku. Nutno podotknout, že tomu předcházela jeho rozcvička hledáním předchozího míče v lesíku za hřištěm. 2:1.

V poslední části zápasu se hra přelévala ze strany na stranu a bylo se na co koukat. Nejprve byl nepříjemně zraněn kapitán mužstva T. Daníček, kterého z metru trefil „pod pás“ útočník domácích a hráli jsme několik minut o devíti! V 80“minutě zatáhl tradičně za záchranou brzdu v obraně R. Časta a soupeř taky tradičně nemohl chvíli vstát. Nařízenou penaltu však brankař domácích neproměnil a měl co dělat, aby se stihl vrátit do své branky! V samotném závěru domácí přeci jenom vstřelili třetí branku (svou druhou) a pojistili si tak cenné vítězství, které znamená srovnání skóre vzájemných každoročních zápasů na 2:2.

Na závěr děkujeme všem domácím hráčům a trenérovi za výbornou organizaci a přejeme Jiskře fotbalové jaro plné vítězství a získaných bodů!

Příprava NE 3.3.2013 - SK Újezd Praha 4  :  SK  Úvaly  „B“   6 : 2  ( 2 : 1 )

Branky: 31“ Standa Hanuška a 68“ Vláďa Křelina - domácí stříleli branky ve 20“z penalty, ve 42“, 46“, 58“ , 63“ a 80“minutě.

Sestava: J. Berger  – O. Moravec, R. Majrych (J.Kostka), M. Felix(T.Daníček), P. Matura(T.Čermák) – R. Časta, V. Křelina, M. Hořínek(M.Hanák), O. Novák (J.Weidl) – J. Krajíček, M. Šindelář (S. Hanuška)

Pohledem trenéra P. Kostky: Zápas splnil moje očekávání,  maximální účast hráčů mi umožnila vyzkoušet různé kombinace spolupráce mezi nimi. Velmi dobře se ukázali hráči u kterých vyjednáváme příchod do béčka.  Škoda neproměněných vyložených šancí V. Křeliny v prvním poločase za stavu 1:1, potom by jsme hráli s domácími vyrovnanou partii déle. Druhý poločas byl herně z naší strany velmi rozházený, střídalo šest hráčů, zatím co domácí takřka nestřídali a působili sehraně a fotbalově. Na konec chci touto cestou ještě poděkovat panu Dubovi, sekretáři domácích za výbornou a bezchybnou organizaci a zajištění zápasu. Děkujeme moc.

Příprava ST  13.3.2013 -
SK  Úvaly  „B“  : Čechie Vykáň   1 : 4  ( 1 : 0 )

Branky: 40“ Roman Majrych –  hosté stříleli branky 60“minutě., dále v 65“, 70“ a 75“ minutě.

Zahajovací sestava: J. Berger  -  T. Čermák, M. Hanák, M. Felix, P. Matura – M. Hořínek, T. Míka, V. Křelina, R. Vojtěch – J. Krajíček, J. Frydrych.

Hokejově střídali:   O. Moravec, R. Časta, O. Novák, S. Hanuška, M. Šindelář, H. Jůn a J. Weidl.

Zápas se odehrál  v mrazu mínus čtyři stupně a rozhodování se statečně ujal K. Jurásek (Vykáň měla sebou jen jen trenéra navíc). V mrazu náš osmnáctičlenný kádr  byl už 20 minut před výkopem už na hřišti, zatím co vykáňští vyšli v devíti těsně před zahájením a desátého doplnili po pěti minutách hry. Vykáň měla na hřišti jen šest hráčů základního kádru ( podle slov trenéra Vykáně), který vede s převahou Okresní Přebor Nymburska.

První poločas jsme měli výraznou územní převahu, na počet střel jsme výrazně vedli, ale do vyložené šance jsme se přes zataženou obranu až deseti hráčů nedostali. Teprve v posledních minutách získala hra na větším tempu a my jsme vstřelili první branku, na druhé straně mohla i Vykáň skórovat, ale jejich hráč přestřelil ve vyložené šanci ze tří metrů naši branku.

Druhý poločas byl o poznání rychlejší a důraznější, ale s postupem času na naší straně bez nápadu a nabízení, hledali jsme složité řešení, váhali jsme s rozehrávkou, jednotlivé řady spolu skoro nemluvili a proto přišli hrubé chyby jednotlivců a rázem Vykáň výrazně vedla. Ke snížení jsme měli pouze dvě šance, ale střely zblízka R. Vojtěcha a J. Frydrycha cestu do sítě nenašli. Naše rozhozené mužstvo se už  nedokázalo dát dohromady a někteří hráči hledali chyby všude možně, jen ne u sebe, takže bylo dobře, že se zápas rychle blížil do konce.

Pohledem trenéra P. Kostky: Trochu dost rozporuplný zápas. Čekal jsem silného, aktivního soupeře, který ukáže na naše slabiny, protože jsem  z tohoto výkonu  chtěl vyjít při skládání finální sestavy před sezónou. Bohužel. Přesto některé pozitivní věci by se našli. M. Hanák hraje velmi dobře na pozici stopera, zálohu můžeme mít taky velmi silnou a když se bude zlepšovat spolupráce J. Frydrycha s J. Krajíčkem v útoku budu věřit v úspěšnost této dvojice.

Příprava  SO  16.3.2013 - SK  Úvaly  „B“  :  Spartak Průhonice      2 : 4  ( 0 : 0 )

Branky: 77“ Vláďa Křelina, 86“ Jarda Krajíček – hosté v 70“, 71“, 81“ a 91“minuta.

Sestava: J. Berger  -  T. Čermák, M. Hanák ( 72“T. Daníček), M. Felix, O. Moravec (46“O. Novák) – R. Vojtěch,  M. Hořínek, V. Křelina,O. Novák (46“ R. Časta), – J. Krajíček, R. Majrych.

Oproti předchozímu středečnímu zápasu nastoupili do „generálky“ výběr toho nejsilnějšího. Bohužel chyběli H. Jůn, T. Míka a  J. Frydrych. Zápas byl o začátku nastaven ve velmi slušném tempu a nikdo neměl výraznější převahu a nebylo vyložené šance. Více standartních situací měli průhoničtí, ale branku vstřelit nedokázali.

Ve druhém poločase  pokračovala vyrovnaná hra až do 70“minuty, kdy Průhonicím vyšla hezká kombinace středem pole a překonali našeho brankaře, vzápětí padla na naší obranu „deka“ a přes střed hřiště přišla druhá branka! Změna rozestavení přispěla znovu k aktivní hře a přišlo snížení na 1:2. Průhonice také pokračovali ve výborné hře a znovu vstřelili branku, když míč při střele z úhlu podklouzl pod tělem našeho jinak výborného J. Bergra. Pár minut před koncem jsme po spolupráci Majrych – Křelina – Krajíček podruhé snížili. 2:3. V posledních minutách jsme vrhli všechny síly do útoku, ale obrana Průhonic ubránila i pár standartních situací a rohů. Z posledního útoku navíc počtvrté uspěli, když se již nevrátila naše levá strana zálohy a po vyšachování obrany Průhonice vstřelili do prázdné branky čtvrtý gól! Vzápětí byl zápas ukončen.

Pohledem trenéra P. Kostky: Dneska nejlepší příprava, kvalitní soupeř  a útočný fotbal ,  navíc vyšlo počasí, takže jsem byl spokojený. Výsledkově nám všechny zápasy v přípravě nevyšli, ale to samé se nám stalo loni v létě a podle mě, daleko důležitější je výkon. Výkon se mi líbil až na jedno  místo, kde se hledáme, ale to vyladíme během týdne. Na jaro jsou hráči připraveni dobře, mužstvo se podařilo výborně doplnit. Možná škoda, že někteří neodehráli více minut v přípravě, ale zase nemůžeme mít všechno.

Příprava  SO  23.3.2013 - SK  Úvaly  „B“  :  Čechie Tuklaty      6 : 2  ( 3 : 1 )

Branky: 20“ J. Krajíček, 35“ M. Hanák z penalty, 40“ J. Frydrych, 58“ a 80“ R. Majrych a v 83“ R. Vojtěch.

Sestava: J. Berger  -  O.Novák (J.Jůn), M. Felix, M. Hořínek, O. Moravec (P.Matura) – R.Časta(S.Hanuška), V. Křelina,  M. Hanák, R. Vojtěch(J.Weidl) – J. Krajíček (R. Majrych), J. Frydrych (M.Šindelář)

Pohledem asistenta M. Šindeláře: Soupeř nás moc neprověřil, ale kluci si zastříleli a konečně taky vstřelili víc branek a snad se jim zvedlo sebevědomí pro rozhodování se ve svých  šancích. V sobotu nás čeká důležitý vstup do soutěže zápasem v Pacově a tam to bude urputný boj, zvlášt , když víme, že tam se nám nikdy moc nedařilo. Ted to tam jedeme zlomit!

Tomáš Moravec | 22.1.2013 7:00 | 2150x přečteno