Víkend 24.-25.8. první mistrovský zápas.

3.8.2013 – FK Meteor Stříbrná Skalice  :  SK Úvaly „B“    4 : 2  ( 1 : 1 )

90“ domácí ……       4 :2

Sestava:  J. Berger – O. Moravec, M. Felix, J. Tyl, P. Matura, M. Běloch, R. Vojtěch, M. Hořínek,V. Křelina,, O. Novák, R. Majrych, T. Daníček, J. Kokeš a J. Kostka.

7.8.2013 -
FK Čechie Vykáň  :  SK Úvaly „B“    9 : 3  ( 4 : 1 )

Branky: 43“ Vláďa Křelina, 46“ a 50“ Martin Šindelář – domácí v 18“,  20“, 41“ a 45“ a dál ve 47“, 75“, 81“,  85“ a 90“minutě.

Sestava: R. Majrych – P. Matura, Ruda, T. Čermák, M. Hořínek, J. Tyl, R. Vojtěch, V. Křelina, M. Šindelář, J. Kokeš, K. Zradička, O. Novák a P. Pham.

Ve druhém přípravném zápase jsme prohráli s lepším soupeřem, který nás přehrál hlavně v posledních částech obou poločasů, kdy  našim hráčům došli fyzické síly a domácí borci, ukázali, že kondice je veledůležitý prvek přípravy. V našem mužstvu se ukázalo několik nových hráčů a někteří hráči hráli na pozicích, kde standardně nehrají, ale určitě tyto zkušenosti lze využít a poučit se z chyb a nedostatků  v tomto zápase.

15.8.2013 - Spartak Průhonice  :   SK Úvaly „B“    4 : 2  ( 1 : 1 )

Branky: 2“  Rosťa Vojtěch, 87“  Kristian Zradička – domácí ve 37“, v 50“, v 60“ a v 80“minutě.

Sestava:  1.poločas – J. Kramer – T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, J. Tyl – R. Vojtěch, V. Křelina, M. Hanák, O. Novák – R. Majrych, M. Šindelář.

2. poločas – J. Kramer – O. Moravec, M. Felix (60“J. Čermák), T. Daníček, P. Matura – P. Pham, V. Křelina, M. Hořínek (68“ J. Kostka), M. Hanák (60“ K. Zradička), R. Časta – R. Vojtěch (60“ R. Pýcha)

Ve třetím přípravném zápase jsme si vyzkoušeli opět sílu mužstva hrajícího krajskou soutěž, I.B třídu. Domácí jsme překvapili aktivním nástupem a pěknou brankou hned v úvodu zápasu. Přečíslení před vápnem domácích jsme dotáhli pěkně z pravé až na levou stranu, kde zkušený R. Vojtěch zvolil proti vyběhnuvšímu brankaři efektní lob! Domácí borci nemohli dlouho najít recept jak překonat dobře se pohybující blok bránících našich hráčů a navíc ve dvou šancích se ukázal nový brankař Honza Kramer. Ve 37“ Průhonice přeci jenom vyrovnali, když šikmou přihrávku za obranu proměnil rychlý útočník domácích. 1:1.

Do druhého poločasu nastoupilo osm nových hráčů a i domácí vystřídali čtyři hráče. Hra měla nadále dobrou úroveň. Domácí si vytvořili územní převahu a zápas rozhodli dvěma  brankami střelami zblízka v 50“ a v 60“ minutě. V poslední čtvrthodince padli ještě na každé straně jedna branka, přičemž ta úvalská byla velmi zdařilá! V 87“ se prosadil přes obránce J. Kostka přihrál P. Maturovi, který vystihl správný moment na vrácení přihrávky mezi domácími obránci. J. Kostka obešel protihráče a  takřka z lajny našel přesnou přihrávkou před brankou K. Zradičku, který ač tísněný hráčem soupeře zblízka skóroval a dokončil skóre tohoto zápasu.

17.8.2013 - Čechie Tuklaty  :   SK Úvaly „B“    2 : 2  ( 1 : 0 )

Branky: 48“ z penalty Honza Kokeš a v 73“ Martin Šindelář.

Sestava:  J. Berger – J. Tyl, M. Felix, M. Hořínek, R. Časta – O. Novák, V. Křelina, M. Hanák (46“ R. Pýcha), R. Vojtěch – M. Šindelář a J. Kokeš.

V posledním přípravném zápase před čtvrtou přeborovou sezonou naší „Juniorky“ jsme přijeli na připravené hřiště sousedních Tuklat. Přípravný zápas se bohužel během času změnil v tzv. „pouťák“ se vším všudy… Pomalé tempo, polehávání, přerušování hry pro křeče domácích borců („dobrý nápad-zápas na závěr třídenní tréninkové dřiny“), spousty nepřesností, dohadování o faulech a autech a nakonec i několik přehnaně tvrdých zákroků na naše hráče…

Náš kádr proti předchozímu zápasu hodně prořídl a přestože „základ“ mužstva zůstal, hra se nám nedařila a výkon se přizpůsobil rádoby výkonu domácích borců… Domácí šli do vedení v 28“minutě z ojedinělé situace. Míč z rohového kopu trefil hlavou přesně nejstarší hráč domácích, kterého „někdo“ zapomněl bránit! VE druhém poločase byla parná snaha našeho mužstva změnit tempo zápasu a ovládnout zápas, ale snahu mařilo množství nepřesností. Přesto ve 48“minutě jsme z penalty vyrovnali a i nadále měli územní převahu. Bohužel jen před vápno domácích. Dál jsme už nic nedokázali vymyslet! V 73“minutě se po rohu R. Vojtěcha přesně hlavou trefil M. Šindelář. Vedení jsme, ale neuhlídali, v poslední minutě odpískal rozhodčí faul v našem pokutovém území a nařízenou penaltu domácí hráč proměnil v konečný stav 2:2.

Pohledem trenéra: Bohužel se všem zápas nepovedl a nikdo nesnesl přísnější měřítko pro svůj výkon, přesto věřím, že za týden budeme hrát jinou hru a předvedeme zcela opačný výkon! Nepovedené zápasy v přípravě neznamenají předem neúspěch. Naopak, hlavu vzhůru, máme přeci na daleko lepší výkony a výsledky.

Tomáš Moravec | 30.7.2013 7:01 | 1521x přečteno