SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

B-tým: Mnichovice - SK Úvaly 5:3 (3:1)

Ve 13.kole okresního přeboru prohrály Úvaly v Mnichovicích.

Okresní Přebor ,  13. kolo - Mnichovice  :  SK Úvaly „B“      5 : 3     ( 3 : 1 )

Branky: 36“ H. Kokeš, 55“ M. Hanák, 84“ T. Čermák.

Sestava:  R. Majrych – T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, P. Matura (36“ H. Gebhart) – R. Vojtěch, M. Hanák (70“ J. Kostka), V. Křelina, H. Kahuda, H. Kokeš – M. Šindelář (66“ M. Korbel).

Poslední mistrovský zápas v roce 2013 nás „zavál“ na jih do „posázavských“ Mnichovic. V minulé sezoně si každé z mužstev pohlídalo body doma a my jsme chtěli historii změnit!

Začátek zápasu nebyl nijak úchvatný, ale domácí „rychlík“ na pravém křídle (č.8) už ve druhé minutě předstihl našeho obránce a přesně trefil křížnou přihrávku svého kapitána (č.5) do protipohybu R. Majrycha. Na levé straně naší obrany si P. Matura nestačil setřít ani pot z čela a rychlík (č.8) z Mnichovic se prohnal okolo něj podruhé. Tentokrát jeho střelu R. Majrych vyrazil, ale u odraženého míče byl nejrychleji kapitán Mnichovic a také nekompromisně proměnil! Naše rozhozená obrana a vlastně celé mužstvo se hledalo, trvalo dalších deset minut než jsme předvedli kloudnou rozehrávku a dostali se do zakončení. Změnili jsme rozestavení hráčů a začali hrát více útočněji se dvěma útočníky a hra se oživila.Ve 20“minutě centroval T. Čermák a M. Šindelář z voleje z hranice vápna netrefil branku. Pár minut poté nájezd R. Vojtěcha na brankaře zastavila píšťalka rozhodčího. Offside, ale viděl „pouze“ domácí pomezní (dobrovolně jsme nechali obě lajny domácím). Ted byla hra vyrovnaná a přestože terén by velmi těžký a rozbahněný hrál se zajímavý fotbal. Bohužel v době, kdy jsme získávali převahu přišel třetí gól domácích! 29“minuta rohový kop na zadní tyč, V. Křelina nedoskočil, soupeř vrátil míč před branku, kde dva (!) osamocení hráči Mnichovi měli dostatek času si míč zpracovat , přihrát si a ještě přesně vystřelil k tyči! 3:0.  Do hry jsme se vrátili snížením ve 36“minutě když H. Kokeš se křížnou střelou těsně nad zemí trefil k tyči! Bohužel přání dát kontaktní gól do půle se nesplnilo, přestože jsme domácí zatlačili před jejich branku, ale ani do šance nás domácí nepustili. Naopak rozhodčí posoudil bránění při výkopu R. Majrycha jako chybu našeho brankaře a nařídil nepřímý kop před naší brankou ve 40“minutě. Tuhle vyloženou šanci, ale domácí nevyužili a střela trefila „zed“ bránících hráčů…

Druhý poločas začaly lépe Úvaly a měli častěji míč na svých kopačkách. V 55“ vyšla nejhezčí kombinace po naší pravé straně, kde si vyměnilo přihrávky několik našich hráčů a M. Hanák, který akci začal se jako poslední dostal do vápna Mnichovic ještě obešel jednoho obránce a přízemní střelou na vzdálenější tyč snížil na 3:2. Tlak úvalského mužstva narostl a domácí opravdu chvílemi bránili i v devíti lidech. Bohužel v 64“minutě do odkryté obrany zaútočili domácí, míč dostal osamocený hráč, který utekl po naší pravé straně a sám vystřelil těsně nad zemí! R. Majrych střelu tečoval mimo branku, ale další hráč Mnichovic byl opět první u míče a dorazil ho do sítě! Velká radost domácího mužstva, které opět vedlo o dvě branky. 4:2. Dalších dvacet minut se hrálo tzv. „nahoru/dolu“, ale ani jedno mužstvo se nemohlo dostat do pořádné šance nebo ke střele. V 83“ se konečně dostal do výborné pozice H. Gebhart, ale střela „z první“ šla těsně vedle! O minutu později si vyměnili míč dvakrát J. Kostka a T. Čermák, a technickou střelou překvapil všechny T. Čermák, který místo centru „zatočil“ míč z dobrých 25-ti metrů pod břevno domácí branky! Sníženo 4:3. Začala honička za vyrovnáním a Úvaly “přišpendlili“ Mnichovice na svou půlku. Rozhodčí v posledních minutách nařídil zcela objektivně dva přímé kopy proti domácím, ale bohužel ani jeden nebyl zahrát tak, aby z toho bylo nebezpečí pro branku domácích. Na druhý z nich přišel pomoci do vápna Mnichovic i brankař R. Majrych, mimo jiné výborný hlavičkář, ale míč se k němu vůbec nedostal. Přímý kop v 90“minutě domácí hlavičkou odvrátili  „šikovně“ tak, že jejich hráč mohl jít sám 70 m na prázdnou branku a potvrdit brankou vítězství domácích 5:3! Po pár desítkách vteřin byl zápas ukončen…

Pohledem trenéra P. Kostky: Nezvládli jsme začátek zápasu, ze stavu 0:3, se těžko zápas otáčí, nakonec chybělo trochu víc důrazu k zisku aspoň jednoho bodu, ale celkově domácí vyhráli zaslouženě. Nebylo nic platné, že hlavní hráče domácích jsem klukům  doslova  označil! Na těžkém terénu byli domácí rychlejší a získávali pro sebe řadu situací, kdy byli rychleji u míče a mohli zakládat nebezpečné útoky po křídlech. My jsme působili na hřišti těžkopádně a pomalu a na rozdíl od domácích jsme se do útoku dostávali postupně, protože jsme neuměli zrychlit přihrávku a doplnit se do rychlého útoku. Hodnocení podzimní části sezony si nechám na trénink v týdnu, ale už teď vím, že podzim byl neúspěšný a předsevzetí a chuť se kterou jsem šel já někteří další do soutěže je pryč.

 

SK Úvaly | 22.11.2013 8:19 | 1525x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 30.7.2021 3:07:19