B-tým: FK Kunice B - SK Úvaly 4:1 (1:1)

Ve pátém kole okresního přeboru prohrálo naše béčko v Kunicích.

6. kolo, Okresní přebor Praha – východ
Kunice „B“ : SK Úvaly „B“   4 : 1  ( 1 : 1)
Branky: domácí v 18“, 63“, 79“ a v 88“ min. z penalty – z nás vyrovnával na 1:1 ve 31“ Michal Korbel.

Sestava:                                                                J. Berger
                                                O. Novák, M. Hořínek, V. Křelina, J. Kostka
 Martin Kadlec(61“ M. Šindelář), J. Jůn, M. Štancl, M. Hanák
                                         M. Korbel(83“ R. Vojtěch), L. Martinec (88“T. Vaníček)

Připraven byl druhý brankař T. Makal.

Statistiky:
Střely na branku:       10/ 4 :  2/ 1
Střely mimo branku:   4 : 1
Rohy:   ……………… 4 : 2
Červená karta: v 73“ min. J. Kostka.

Sobotní zápas na hezkém hřišti Kunic začal v rychlém tempu a početná skupina diváků na terase tribuny hlasitě odměňovala hráče obou mužstev. Vyrovnanou hru utnula už 18-tá minuta, když přímý kop do středu pokutového území dokázal mezi obránci jedním dotekem prodloužit do sítě hráč Kunic! 1: 0. Od té doby měli domácí hráči více ze hry. Úvalští hráči dobře bránili a snažili se vytvořit si nějakou příležitost, ale k zakončení se nedostali. V 31“ minutě poslal dlouhou přihrávku dopředu M. Štancl a M. Korbel zády k brance domácích trefil míč stehnem nohy tak, že překvapil za sebou vybíhajícího brankáře Kunic! 1 : 1. I v dalších minutách se domácí tlačili před branku Úval, ale už se do poločasu neprosadili.

V druhém poločasu se vývoj hry na hřišti nezměnil. V 54“ dostal za faul u postranní čáry žlutou kartu J. Kostka a to netušil, že jaký bude jeho další osud v zápase. V 60“ minutě se do ojedinělé šance mohl dostat sprintující M. Korbel, ale střetl se v souboji mimo pokutové území s brankářem Kunic a odnesl to nárt pravé nohy. Faul pískán nebyl a ze šance nebylo také nic. Pak v 63“ minutě dlouhou přihrávku nestačil tentýž hráč odvrátit a útočník za ním si s míčem poradil – 2:1 pro domácí.  V 73“ minutě jsme trestuhodně ztratili při rychlém útoku míč a domácí šli okamžitě v přečíslení 5: 3 na naší branku, nabíhajícího hráče před míčem odstavil faulem J. Kostka a viděl červenou kartu. Reagovali jsme změnou rozestavení a snažili se riskantní hrou vstřelil druhou branku, ale domácí obrana byla bezchybná. V 79“ opět z rychlého útoku domácí potvrdili vítězství třetí brankou a dvě minuty před koncem zápasu čtvrtou brankou z penalty byla porážka úvalského mužstva definitivně potvrzena.

Pohledem trenéra P. Kostky: Zasloužené vítězství domácího mužstva, celý zápas měli více ze hry a dokázali proměnit šance. My jsme vystřelili výjimečně. Ve 44“ střílel ze 30-ti metrů M. Štancl a trefil břevno, ale to byla první střela. Bez střelby nemůžete myslet na úspěch a nás domácí tak dobře asi obsazovali, že jsme to nezvládli. Třetí branka v oslabení z rychlého útoku nás zlomila a domácí v klidu zápas dohráli. Možná, kdyby byl za stavu 1:1 posouzen souboj M. Korbela s brankařem domácích jinak, pak by mohl zápas dopadnout jinak, ale na to si nestěžuji, dneska jsme se domácím nevyrovnali.

Tomáš Moravec | 22.9.2015 14:32 | 511x přečteno