B-tým: FK Brandýs nad Labem - SK Úvaly 4:0 (1:0)

Ve druhém kole okresního přeboru prohrálo naše B-mužstvo v Brandýse nad Labem.

Okresní přebor , 2. kolo - FK Brandýs nad Labem  :  SK Úvaly „B“   4 : 0  ( 1 : 0 )

Branky domácí: ve 44“, v 61“, 68“ a 75“minutě.

Sestava:  J. Berger – J. Tyl (59“P.Matura), M. Felix, M. Hořínek, O. Moravec (59“J. Čermák) – R. Vojtěch, V. Křelina, M. Hanák(65“R.Majrych), F. Kokeš, T. Míka – J. Kokeš.

Připraven byl: O. Novák.

Zápas v sobotním dopoledni začal za hezkého počasí velmi vyrovnaně a opatrně z obou stran. Domácí se snažili získat územní převahu a to se jim dařilo i proto, že úvalští hráči drželi obranný blok aktivně na své polovině a nedávali domácím možnosti projít kombinačně středem hřiště. Teprve ve 20“min. hráč Brandýsa mohl hlavičkovat, ale z větší vzdálenosti mimo naše tři tyče. Ve 25“ si to domácí zopakovali opět hlavičkou těsně vedle. Ve 29“min. jsme mohli jít do vedení my, do šance se po chytré přihrávce za obranu dostal R. Vojtěch, ale z malého úhlu trefil jen nohy brankaře domácích…Na začátku 44“minuty přišla chyba po naší standartní situaci, kdy jsme ztratili rozehrávku a rychlý útok domácích byl zakončen v přečíslení první brankou v naší síti střelou zblízka!

Druhý poločas jsme začali stejně dobře jako první, navíc jsme přidali na aktivitě směrem do útoku. Tím se samozřejmě zvětšil prostor i pro domácí hráče a rázem se hrál rychlý fotbal po celém hřišti.  V 560“minutě se ukázal bravurním zákrokem J. Berger, který vyboxoval nad branku prudkou hlavičku do odkryté části naší branky! V 57“min. jsme se i my dostali do šance. R. Vojtěch, ale opět při střele z úhlu neměl moc prostoru a střelu brankař vyrazil! Domácí pak udeřili z rohového kopu. V 61“min. prudce zahraný rohový kop prošel přes naše dva hráče na „první tyč“ a tam soupeř dorazil míč „břichem“ do naší sítě…jaká škoda! Po této brance jsme byli nuceni změnil rozestavení za začali jsme hrát „otevřenou“ hru s domácími borci. Bohužel jsme si nedokázali žádnou šanci vytvořit. Domácí velice dobře bránili a navíc dokázali překonat naši obranu. V 68“min. rychlou kombinaci zakončili domácí hráči střelou z hranice vápna k tyči. 3:0. A v 75“min. jsme zbrklou rozehrávkou našeho přímého kopu nabídli domácím čtvrtou branku! Sólový nájezd dvou útočníků na brankaře skončil samozřejmě brankou. Přes nepříznivý stav se i nadále hrál pohledný fotbal, domácí kontrolovali stav zápasu a pak už žádná ze stran chybu neudělala a tak si Brandýs připsal druhou výhru v řadě po dvou domácích zápasech a naopak úvalští hráči odcházeli do kabin podruhé s vysokou porážkou i když podruhé s již hodně kvalitním soupeřem.

Pohledem trenéra: Domácí vyhráli zaslouženě, po druhé brance nás začali přehrávat a my jsme neměli sílu ani hráče na změnu vývoje zápasu. Náš výkon, ale především v prvním poločase byl dobrý, drželi jsme se své taktiky a nepouštěli domácí do žádné větší příležitosti ke skórování. Kluci vydrželi tempo hry hodinu. V úvodu druhého poločasu jsme začali více útočit a tlačit se do zakončení, potřebovali jsme vyrovnat. Bohužel jsme svou šanci nevyužili a Brandýs naopak svoje vedení potvrdil dalšími brankami. Domácí budou rozhodně patřit  svými výkony k adeptům na vítězství v soutěži. My se teď musíme soustředit na domácí dvojzápas a udělat maximum pro napravení debaklu z prvního kola.

Tomáš Moravec | 5.9.2013 9:12 | 1280x přečteno