B-tým: FK Brandýs nad Labem "B" - SK Úvaly 5:0 (2:0)

V zápase 24. kola okresního přeboru prohrálo „béčko“ v Brandýse nad Labem

24. kolo   Okresní Přebor - Brandýs nad Labem „B“  :   SK  Úvaly  „B“        5 : 0   ( 2 : 0 )

Branky: jen domácí ve 23“, 28“, 81“, 87“ a v 91“minutě.

Sestava: J. Berger – T. Čermák, M. Felix, M. Hořínek, O. Novák (70“ P. Matura) – R. Vojtěch (70“ R. Časta), V. Křelina, M. Hanák, H. Gebhart  – M. Šindelář (57“ R. Majrych) a H. Kahuda.

Připraven byl: T. Daníček.

Sobotní odpoledne jsme odehráli těžký zápas na hřišti Brandýsa, vedoucího mužstva tabulky. Za stálého deště, na výborném trávníku, kterému déšť nevadil se odehrál velmi dobrý zápas.

Ve 4“min. jsme si připravili vyloženou šanci! M. Hanák se uvolnil ve středu hřiště, přihrál H. Gebhartovi, který obešel svého obránce a z úhlu poslal přesnou přihrávku do malého vápna. Tam si naběhl M. Šindelář a jeho střela z voleje skončila vedle tyče domácí branky! V 18“min. jsme mohli opět vést, ale přesnou střelu H. Kahudy, která skončila po doteku s břevnem i tyčí v síti Brandýsa vymazal diskutabilně zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Jaká škoda…Ve 20“min. přišla první vážná situace pro naší obranu. Odhlavičkovaný centr M. Felixe skončil jen na noze brandýského útočníka, jeho střela se odrazila od břevna k zemi a dorážku zblokoval T. Čermák na roh! Ve 23“min. přišel přízemní centr Brandýsa do našeho vápna a od nabíhajícího hráče domácích se míč šťastně odrazil do naší sítě…1:0.  Ve 28“min. jsme dostali ještě kurióznější druhý gól. Centr domácích propadl na zem a ve schrumáži mezi nad deseti hráči byli důraznější domácí a míč přetlačili do naší sítě! 2:0. Na naše hráče padla „deka“ a výkon šel rapidně dolu. Domácí měli najednou výraznou územní převahu, ale do vyložené šance jsme je naštěstí nepustili.

Druhý poločas začal v rychlém tempu a obě mužstva hráli naplno. Vyrovnaná hra bez vyložené šance nadále pokračovala. Na začátku posledních dvaceti minut jsme posílili hru čerstvýni hráči a velmi ofenzivní hrou s třemi útočníky, ale recept na hru domácích jsme nenašli. V 74“ jsme to byli bohužel my, kteří jsem „vyrobily“ hrubku při rozehrávce od brankaře, ale domácí útočník se naštěstí při zakončení ukvapil a naše šance žila dál. Zlom přišel na začátku poslední desetiminutovky. Při probíhání kaluží zůstal míč „utopen“ za naším M. Hořínkem a na rychlou akci jsme už nestihly zareagovat..3:0. V 87“ střelu z hranice vápna K. Berger výborně vyrazil na roh, ale centr z rohu propadl za naše hráče a osamocený soupeř hlavou zblízka skoroval..4:0. Odevzdané úvalské hráče navíc dorazil Brandýs pátou brankou v nastaveném čase. Namísto s hlavou vztyčenou a příznivým výsledkem jsme odešli stejně jako na podzim s ostudným debaklem…

Pohledem trenéra P. Kostky: Domácí zaslouženě zvítězili, v prvním poločase předvedli daleko větší důraz v soubojích než my a vstřelili první dvě branky, navíc jim pomohlo štěstíčko. Já nepamatuji, kdy bychom my dali nějaký ušmudlaný gól! Na každý gól se hrozně nadřeme, složitým vymýšlením kombinací navíc. Může nás tak mrzet především dvě šance z první části prvního poločasu, protože do první branky jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. Na hřišti jsme byli hrozně náladový, dostali jsme branku a výkon šel rapidně dolu. Přestávka pomohla, druhý poločas byl opět výkon dobrý  a na hru se dalo koukat, hra vyrovnaná, ale domácí jsou výborní nejenom dopředu a žádnou chybu v obraně neudělali.

Tomáš Moravec | 4.6.2013 8:28 | 959x přečteno