B-tým: AFK Nehvizdy - SK Úvaly 1:4 (0:3)

V zápase 22. kola okresního přeboru vyhrálo „béčko“ v Nehvizdech!

22. kolo   Okresní Přebor - AFK Nehvizdy  :    SK  Úvaly  „B“         1 : 4   ( 0 : 3 )

Branky: 13“min. Petr Matura, 24“min. Rosťa Vojtěch a ve  27“min. a 92“min. Vláďa Křelina

Sestava: J. Berger – T. Čermák (68“ S. Hanuška), M. Felix, M. Hořínek, O. Moravec – P. Matura, V. Křelina, M. Hanák, R. Časta (60“ J. Gebhart) –  M. Šindelář, R. Vojtěch (83“ J. Krajíček).

Domácí vyhráli nad námi naposled na podzim 2008. Od té doby zápasy skončili 4× remízou a 3× jsme se radovali z vítězství my. Na podzim, ale Nehvizdy odehráli v Úvalech výborný zápas a tehdejší remíza 2:2 byla víc ztrátou pro ně než pro nás. Sobotní zápas byl pro domácí navíc důležitý v boji o záchranu a my jsme si chtěli prodloužit sérii neporazitelnosti o další týden.

Domácí začali velmi aktivně a patřila jim úvodní čtvrthodina zápasu. Už v 7“ rozhodčí odpískal, po souboji o míč ve vápně, proti Úvalům pokutový kop. Domácí hráč střelu, ale hodně podcenil a K. Berger lehkou a špatně umístěnou střelu vyrazil! V 10“ se rozestoupil střed obrany a nehvizdský hráč mohl opět  skórovat. Naštěstí trefil dobře stojícího K. Bergra! A do třetice vyložená šance domácích a opět neproměněná! 13“minuta unikl útočník domácích přes naší levou stranu obrany, O. Moravec ho mohl zastavil jen za cenu faulu ve vápně, ale nechal vyniknout zase K. Bergra, který i potřetí výborně zakročil ve 100% šanci domácích! Ve 14“ se na pravé straně „utrhl“ P. Matura, kterému nabídl sprinterský souboj s domácím obráncem M. Hořínek, a P. Matura trefil míč z dobrých 25 metrů tzv. „halfvolejem“ tak, že vybíhající brankař se stihl jen sledovat, jak míč končí krásným obloukem v jeho síti! Vedeme 1:0.  Domácí nepolevili a snažili se o rychlé vyrovnání. Ve 23“ jim možnost vstřelit branku „dovolila“ nepřesná rozehrávka před naším vápnem, ale K. Berger v brance čaroval a střelu z krátkého „nájezdu“ vyrazil a vyrazit do hřiště i dorážku zblízka! I podruhé platilo „nedáš dostaneš“ domácí nechali rozběhnout R. Vojtěcha, který si vyměnil přihrávku s M. Hanákem a přesně zakončil. Ver už 2:0. O tři minuty později domácí hráči nechali hodně prostoru V. Křelinovi, který nikým neatakován prošel středem hřiště až do vápna a zblízka trefil přesně roh branky! 3:0. Ještě jednou domácí zahrozili, když se jim povedlo se dostat až do našeho vápna, kde zatáhl za „brzdu“ T. Čermák. Naštěstí další penalta se nepískala a tak domácí mohli litovat neproměnění penalty a dalších šancí. Na druhé straně nám vyšlo úplně všechno.  Za tohoto stavu pak přestali domácí hrát a  my jsme lehce kontrolovali hru a drželi míč na svých kopačkách až do konce prvního poločasu.

Do druhého poločasu (stejně jako do prvního) vstoupili aktivněji domácí a už ve 48“min. snížili. Mezi našimi obránci se prosadil útočník domácích, udělal kličku i K. Bergrovi a trefil naší prázdnou branku. Následovala dvacetiminutovka, kdy měli domácí několik možností dostat se zpět do hry, ale jejich vyložené šance  v 53“, v 60“ a v 68“ minutě zůstali neproměněné i díky výborným zákrokům K. Bergra. Navíc v 53“min. domácí útočník přestřelil z malého vápna naší branku, když se mohl brankaře zeptat „kam to chceš“. Poté již domácí mužstvo hrálo jako v „křeči“ a hru jsme definitivně ovládli my a kontrolovali jsme vývoj zápasu. V nastaveném čase definitivně potvrdil svoji druhou a naší čtvrtou brankou V. Křelina. Střílený centr S. Hanušky netrefil v dobré pozici H. Gebhart a brankařem vyražený míč brilantně vrátil do sítě V. Křelina. Následně byl zápas ukončen.

Pohledem trenéra P. Kostky: Měl jsem ze zápasu daleko větší obavy, domácí nebyli proti podzimu ani poloviční. Ještěže, ale  naše chyby v úvodu zápasu nepotrestali brankami. My víme, že máme problémy s úvody zápasů, a přesto se nedokážeme poučit. Dneska to za hráče napravil K. Berger. Naopak naše branky nebyly vstřeleny z žádných vyložených šancí do kterých by nás domácí pustili, ale nám vyšlo v první půli úplně všechno, především první branka byla z řad nezapomenutelných! „Maty“ je sváteční střelec a bude to mít drahý. A když náš Kuba v brance 4× vyhrál „souboj“ z očí do očí s hráči Nehvizd bylo rozhodnuto, pak už jsme zápas kontrolovali.

Tomáš Moravec | 20.5.2013 15:00 | 1041x přečteno