B-tým: SK Úvaly - SK Záluží "B" 5:1 (2:0)

Ve 26. kole okresního přeboru porazilo naše B-mužstvo Záluží 5:1!

Okresní přebor -  26. kolo - SK  Úvaly  „B“  :    Záluží     5 : 1  ( 2 : 0 )

B
ranky: 14“ a 62“ R. Majrych, 15“ a 72“  M. Šindelář, 76“ O. Novák. Hosté snížili z penalty v 50“min. na 2:1.

Sestava:   T. Hubínek (46“J. Berger)  – T. Čermák, T. Daníček, H. Jůn, O. Moravec - R. Časta (73“ O. Novák), M. Hanák, P. Tesař, K. Zradička - R. Majrych , M. Šindelář . (81“ F. Šindler)

Připraveni:  P. Matura, J. Krajíček, M. Běloch, L. Martinec.

V posledním zápase jsme přivítali nepříjemný celek Záluží, které umí především doma, ale do Úval již přijelo s rozhodnutím, že příští sezonu Záluží zruší jedno mužstvo a polovina mužstva se přidá k celku Toušně ve III.třídě. Zápas začal navíc s 20-ti minutovým zpožděním, protože rozhodčí měl zpoždění.

První náznak šance přišel v 5“ , kdy centr zleva nadzvedl obránce na zadní tyč, kam si naběhl M. Hanák, ale z voleje branku netrefil. Ve 14“ min. jsme první vyloženou šanci proměnili! Centr zprava M. Šindeláře trefil krásně hlavou na přední tyči R. Majrych! 1:0. O minutku později zacentroval z opačné strany P. Tesař a M. Šindelář se z malého vápna nemýlil! 2:0. Ve 24“ mohl vstřelit R. Časta, ale svoje solo zakončil střelou jen do nohou brankaře…Po dvaceti minutách se k zakončení začali dostávat i hosté a jejich tři střely během pěti minut mířili vedle naší branky a nebezpečný centr zlikvidoval ve vzduchu jistý T. Hubínek. Ve 37“ měl pěknou střeleckou pozici na hranici vápna P. Tesař a jeho střela šla těsně nad břevno…

Druhý poločas jsme začali vlažněji asi s pocitem jistoty, ale ojedinělý průnik do našeho vápna nejaktivnějšího hráče Záluží znamenal faul a penaltu, kterou s jistotou hosté proměnili. 2:1. V 62“ jsme přidali pojistku, opět R. Majrych po přihrávce M. Hanáka jistě 3:1. V 72“ si naběhl na přihrávku R. Časty M. Šindelář a prudkou střelou zvýšil na 4:1, a to už dlouhou chvilku byl povzbuzován početným obecenstvem tvořeným diváky a hráči „A“mužstva, kteří se vrátili ze zápasu a fandili nám. Definitivně srazil na kolena hosty v 76“ min. pěknou brankou O. Novák , další z mladých dorostenců, který naskočil do rozjetého vlaku Okresního Přeboru. Závěrečné minuty se nesli v exhibici a krátce před koncem byl střídán i legendární hráč , střelec a opora týmu Martin Šindelář, který oznámil konec své aktivní kariéry.

Pohledem trenéra P. Kostky: V tomto zápase bylo vítězství víc než povinností. Záluží se předvedlo jako nejslabší mužstvo se kterým jsme na jaře hráli. Od začátku jsme hráli my, zatím co soupeř spoléhal na šikovného útočníka na hrotu. O výsledku jsme rozhodli prakticky během jedné minuty v prvním poločase. Zápas jsme i přes chybu při snížení hostů ve své režii. Jsem rád, že se přes všechny starosti podařilo zachránit „okres“, protože celé jaro bylo špatné a vlastně jen dneska jsme hráli konečně v kompletní sestavě a nebýt pomoci kluků z dorostu,tak by jsme i kolikrát hráli bez střídání.

Tomáš Moravec | 20.6.2012 18:15 | 1349x přečteno