B-tým: SK Úvaly "B" - FK Kunice "B" 2:3 (0:1)

Ve 24. kole okresního přeboru prohrálo naše B-mužstvo s Kunicemi těsně 2:3.

Okresní přebor -  24. kolo - SK  Úvaly  „B“  :   FK Kunice    2 : 3  ( 0 : 1 )

Branky: 65“ Martin Šindelář a v 76“ Kristian Zradička -  Hosté ve 2“, v 62“ a 82“min.

Sestava:   J. Berger  - T. Čermák, F. Šindler (82“ T. Daníček), H. Jůn, P. Matura - R. Časta (82“ O. Moravec), M. Hanák, P. Tesař, K. Zradička  - R. Majrych , M. Šindelář.

Připraven: J. Kostka

Zápas pro nás nezačal  dobře. Už ve druhé minutě dostal rozběhnutý hráč Kunic kolmou přihrávku mezi naše obránce a svou šanci využil! Prudká střela pod břevno na bližší tyč znamenala rychlé vedení hostů 1:0. Rychlý gól naštěstí neznamenal, že by jsme přestali hrát. Naopak jsme rychle se snažili ohrozit branku Kunic a vyrovnat. Proto se taky hrál od první chvíle rychlý a otevřený fotbal, který se musel přihlížejícím líbit. Mezi 15“ a 20“minutou přišli rychle za sebou tři možnosti našich hráčů. Ve 15“ vystihl rozehrávku hostů K. Zradička a poslal do nájezdu na brankaře Kunic R. Majrycha, ale ten překvapivě střílel jen vedle branky! V 17“ M. Šindelář hezky vysunul do brejku opět R. Majrycha, ale ten v offsidu stejně střílel opět vedle a do třetice ve 20“min. R. Časta přihrál za obranu nabíhajícímu M. Šindelářovi, ale jeho střelu z úhlu brankař vyrazil nohama na roh! V tu chvíli jsme měli i mírnou převahu v poli a možnosti vyrovnat. Následovali dvě tutovky Kunic! Ve 25“ trefil jejich hráč z úhlu spojnici břevna a tyče a o pár minut pozdě ji sám před brankařem kunický hráč poslal oblouček vysoko nad naší branku… dále se do konce poločasu už žádné z mužstev do vyložené šance nedostalo, přestože se stále hrálo ve vysokém tempu a žádný míč nebyl ztracený.

Vyrovnaná hra pokračovala i v úvodu druhé půle, úvalští se tlačili před branku hostů a měli více ze hry, ale v 62“ min. bohužel Kunice vstřelili „z ničeho“ druhou branku. Krátkou přihrávku vzduchem za obranu poslal halfvolejem hráč Kunic za záda vybíhajícího K. Bergera.. 0:2! Naštěstí přišla rychlá odpověd z naší strany, která nás vrátila do zápasu! V 65“ M. Hanák podržel míč, přihrál vpravo do běhu na R. Častu, který „z první“ centroval tak, že míč  trefil M. Šindelář na penaltě z voleje přesně a prostřelil klubko hráčů stojících před brankou..sníženo 1:2 a náš tlak pokračoval a zaslouženě jsme se dočkali vyrovnání! V 75“min. opět po pravé straně znovu míč zatáhl po křídle R. Časta a opět po jeho centru jsme skórovali. Tentokrát odražený míč od břevna uklidil přesně do sítě K. Zradička! 2:2. Do konce zápasu zbývala čtvrthodinka a domácí byli nastartovaní dovést obrat k dokonalosti a zvítězit. Hosté , ale nezpanikařili a jako zkušené mužstvo hru vyrovnalo, přidalo se pár faulů a hra byla rozkouskována. Náš tlak polevil a hosté toho využili. V 82“ min. střelu na naší branku K. Berger skryl „do košeů, ale míč mu vypadl do schrumáže hráčů před ním a nikdo z obránců neměl sílu ho ukopnout do bezpečí a trefil se hostující hráč… Přes protesty našeho hráče (reklamoval faul na brankaře) rozhodčí přeci jenom branku po chvíli váhání uznal a Kunice vedou 3:2. Změna rozestavení se třemi obránci nám přinesla územní převahu, ale žádnou vyloženou šanci, naopak hostující útočník měl hned třikrát možnost samostatného níjezdu na našeho brankaře, ale ani jednou neukázal svou fotbalovost a pokaždé ho K. Berger donutil zakončit mimo naší branku…Víc se již nestalo a přes nastavení  tří minut jsme si už nevypracovali žádnou šanci a zápas skončil naší již pátou prohrou v domácím prostředí…

Z pohledu trenéra: Škoda, v době kdy zápas gradoval mohli obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu a hostům se to podařilo. Zápasu by hodně slušela remíza, takhle jsme na jaře ještě doma nebodovali a proto jsme v tabulce tam, kde jsme.V prvním poločase výkon mužstva nebyl úplně ideální a soupeř měl dostatek času zpracovat míč a my jsme kunickým dávali až moc prostoru, ve druhé půli jsme už podali opravdu velmi dobrý výkon a vyrovnání jsme si zasloužili. Po třetí brance jsem vsadil na jednu kartu a prakticky jsme útočili v osmi lidech, takže obrana byla zcela otevřená. Hosté, ale velmi chytře a zkušeně bránili a do vyložené šance nás už nepustili. Nás čeká těžký zápas na Vyžlovce a jestli kluci podají takový výkon jako ted ve druhé půli, tak tam máme šanci uspět.

Tomáš Moravec | 6.6.2012 21:47 | 1153x přečteno