B-tým: SK Úvaly "B" - Meteor Stříbrná Skalice 2:3 (1:2)

Ve 22. kole okresního přeboru podlehlo naše B-mužstvo Stříbrné Skalici těsně 2:3.

Okresní přebor -  22. kolo - SK  Úvaly  „B“ :  Meteor Stříbrná Skalice    2 : 3  ( 1 : 2 )

Branky: 34.min.  Roman Majrych, 60.min. Martin Šindelář a hosté v 5“,6“ a 76“min.

Sestava:   T. Hubínek – P. Matura, T. Daníček, H. Jůn, F. Šindler – M. Běloch (65. L. Martinec), M. Hanák, P. Tesař, K. Zradička (75. J. Krajíček)  – R. Majrych, M. Šindelář.

Připraven:  O. Moravec

Zapás v horkém sobotním odpoledni se hrál ve stejný čas jako hokejový zápas naší reprezentace, takže ho sledovalo minimum diváků… Ospale vypadali i první minuty hry, ale hosté rychle ukázali jak je důležité myslet na zápas od první minuty! Stačili dvě akce v průběhu páté minuty a rázem na světelné tabuli svítilo hrozivých 0:2!

V páté minutě nejprve kolmou přihrávku zpracoval mezi našimi stopery útočník Skalice tak dokonale, že měl i dostatek času přesně přelobovat našeho brankaře! A hned po rozehrání, když jsme ztratili míč přišla rychlá přihrávka za pravou stranu naší obrany a útočník Skalice se rázem ocitl opět tváří v tvář našemu brankaři a opět Skalice vstřelila branku! 0:2…. Následovali další dvě tzv. pološance hostů, naštěstí už ale míče z kopaček hostujících hráčů skončili mimo naše tři tyče! Konečně v 15“ jsme se dostali k zakončení i my a M. Šindelář střílel halfvolejem mimo branku! V 17“ min. využil šikovně dobré přihrávky M. Běloch, ale vybíhající brankař Skalice byl u míče dříve a po střetu míč skončil mimo branku a do třetice nám vyšel signál po přímém kopu, ale na zadní tyči T. Daníček hlavičkoval vedle! V dalších šancích se neprosadili střelci Skalice, kteří spálili vyložené šance ve 26“ a 32“min. Na druhé straně, ale korunoval zlepšený výkon celého mužstva konečně brankou R. Majrych! 34“ centr M. Hanáka a překvapivá hlavička snad z hranice vápna skončila za zády překvapeného brankaře =sníženo 1:2. O chvili později mohlo být vyrovnáno, ale tentokrát hlavička R. Majrycha trefila jen břevno!

Druhý poločas jsme začali stejně aktivně jako hosté a tak se bylo na co koukat. V 60min. jsme dokázali s trochou štěstí (konečně) vyrovnat. Přihrávku ve vápně zpracoval M. Šindelář a jeho střelu před brankářem nadzvedl neštastně obránce tak, že míč skončil v síti! 2:2. Otevřená partie pokračovala dál a zápas mohli rozhodnout obě strany. Nakonec rozhodla individuální chyba!  Přihrávaný míč na odkop minul na levé straně obrany F. Šindler a stínující útočník Skalice se rázem ocitl ve sprintu na našeho brankaře a velmi přesně se trefil z úhlu….2:3.  V poslední části jsme se snažili dostat se před branku hostů, ale naše snaha končila střelbou max. z vápna nebo ztrátou míče při kombinaci… v 80“ krásně střílel M. Šindelář, ale jeho umístěnou střelu vyrazil brankař na roh a o pár desítek vteřin později byl faulován ve vápně R. Majrych, ale píštalka rozhodčího Bureše zůstala němá…

Z pohledu trenéra: Jestliže se nedokáží hráči koncentrovat na zápas od první minuty vždy to končí tak jako v tomto zápase! Během chvíle prohráváme. Navíc jsou fáze zápasu, kdy mužstvo netáhne za jeden provaz a to jsme předvedli během první půle! Zejména prvních patnáct minut to bylo na ručník. Potom jsme začali hrát svou hru a soupeři se minimálně vyrovnali, ale vyrovnání  nás stálo hodně sil a po třetím gólu jsme si už výrazný tlak vytvořit nedokázali. Je to velká škoda, protože si myslím, že to byl remízový zápas a nemuseli jsme prohrát.

Tomáš Moravec | 21.5.2012 13:01 | 1183x přečteno