B-tým: AFK Nehvizdy - SK Úvaly "B" 1:1 (1:1)

Ve 21. kole okresního přeboru remizovalo naše B-mužstvo v Nehvizdech.

Okresní přebor -  21. kolo - Nehvizdy   :   SK Úvaly „B“   1 : 1  ( 1 : 1 )

Branka: ve 42.min. Roman Majrych

Sestava:   T. Hubínek – T. Čermák, T. Daníček, H. Jůn, F. Šindler - R. Časta, L. Martinec, P. Tesař, K. Zradička - R. Majrych, J. Krajíček (67“ O. Moravec).

Připraveni:  M. Běloch a  J. Berger.

Sobotní zápas sliboval velmi zajímavé srovnání forem obou mužstev. Domácí jsou v popředí tabulky a my bohužel těsně na pásmem sestupu, ale v podzimní části jsme deklasovali celek Nehvizd na domácím hřišti vysoko 7:2. a Nehvizdy slibovali odplatu.

Začátek zápasu probíhal velmi otevřeně a obě mužstva se snažila hrát „prim“ ve středu hřiště a získat výraznější převahu, obě strany si v první půlhodince vypracovali po jedné větší šanci tzv.“Šindyho pološance“. Ve 35“min. vznikla z nenápadné a jednoduché akce vedoucí branka Nehvizd! Ze středového kruhu poslal takřka kolmou přihrávku domácí záložník do míst mezi naše obránce, náběhnutí levého záložníka nikdo nepokryl, takže hráč měl čas míč zpracovat a na tzv. „dlouhou nohu“ prostrčit pod vybíhajícího T. Hubínka… a míč se lehce dokutálel do naší sítě. 1 : 0. Zápas nadále , ale pokračoval v dobrém tempu vyrovnanou hrou a ve 42“ jsme se dočkali i my! Navíc ze standardní situace. Z pravé strany zacentroval P. Tesař a na zadní tyči byli T. Daníček i R. Majrych neobsazení a R. Majrych hlavou přesně ke vzdálenější tyči do protipohybu brankaře vyrovnal! 1:1.

Druhý poločas začal opět velmi rychlou hrou z obou stran., a přibylo i šancí. Na naší straně se doslal zprava před brankaře K. Zradička, ale střela mu nesedla přesně a skončila  vedle vzdálenější tyče nehvizdské branky. Po rohovém kopu mohl hned 2× skórovat T. Daníček, ale ani jeho zakončení nebylo přesné. A nakonec i R. Majrych mohl skórovat, ale první střela skončila nad brankou a před druhou byl od míče odstaven tělem. Navíc v dobrém náběhu mohl zakončit P. Tesař, ale obránce ho tvrdě tělem odstavil od míče a mohla se i penalta pískat…

Na druhé straně i šance Nehvizd volali po gólu, ale jednu střelu T. Hubinek po rohu Nehvizd vyrazil, další dvě střely skončili naštěstí těsně vedle naší branky. V samotném závěru obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svou stranu a přibilo i několik ostřejších konfliktů, které rozhodčí správně ocenil žlutou kartou a dovedl zápas do remízového konce. Po ukončení zápasu došlo ještě k drobné strkanici na hřišti, ale autority na obou stranách vznikající konflikt včas zažehnali.

Z pohledu trenéra: Podle mě velmi dobrý výkon mužstev na obou stranách a když obě mužstva neproměnili svoje šance ve druhé půli, tak nakonec i zasloužená remíza. My jsme konečně podali celkově výkon na který máme a s dobrým soupeřem jsme hráli celý zápas vyrovnanou partii. Navíc hrál dobře i střed zálohy což je pro naší hru velmi důležitý. Začali jsme sbírat body „za pět minut dvanáct“ a musíme v tom pokračovat i příště doma. Čeká nás silná Skalice a to je pro kluky určitě výzva! Navíc mužstvo Skalice v Úvalech ještě s námi nehrálo, hráli jsme 3× u nich, takže chceme určitě překvapit.

Tomáš Moravec | 14.5.2012 15:00 | 1112x přečteno