V 17. kole okresního přeboru prohrálo naše B-mužstvo s Mukařovem.

Okresní přebor - 17. kolo SK Úvaly „B“ : Mukařov 0 : 1 (0 :1)

Branky: Hosté ve 44“min.

Sestava: T. Hubínek - J. Čermák (75“ M. Běloch), T. Daníček, F. Šindler, O. Moravec(46“ A.Sirotek) - J. Krajíček (58“ L. Martinec), M. Hanák, H. Jůn, R. Časta - K. Zradička, M. Šindelář

Ve druhém domácím jarním zápae jsme přivítali těžkého soupeře z Mukařova, kterému jsme chtěli oplatit podzimní prohru 0:2 na jeho hřišti. Začátek zápasu tomu, ale nenasvědčoval. Už v první desetiminutovce musel vytáhnout T. Hubínek v brance dva výborné zákroky a jednou míč letel těsně vedle jeho pravé tyčky! Pak ve 23“ přišla další vyložená šance Mukařova po ztrátě míče ve středu hřiště a hostující hráč přestřelil branku z malého vápna! Teprve potom úvalůští zvedli hlabvy a tempo hry vyrovnali. Navíc se začalo dařit směrem dopředu a přišli i naše šance. Ve 29“  ve středu vápna střílel průdce do brankaře K. Zradička, vyražený míč vrátil H. Jůn jen do břevna a do třetice opět střílel M. Šindelař a střelu srazil obránce na roh! Ve 36“ po rohu hlavičkoval  H. Jůn těsně nad!  V posledních minutách poločasu se hra přelévala ze strany na stranu a když už se zdálo, že v prvním poločase se obě mužstva rozejdou bez branek, tak udeřili hosté! Na levém křídle si mukařovský hráč předkopl míč snad 10 m před sebe, pomezní mával offside dvou hráču na středu hřiště (tzv.mrtvý offside), ale útočník si pro míč dosprintoval sám a dostal se až do našeho vápna, kde střílel. Pak ve schrumáži vpravo od naší branky zahrál útočník rukou a hned přihrál zpět na velké vápno nabíhajícím spoluhráčům, přičemž naši záložníci se nestihli vrátit! První střelu ještě T. Hubínek vyrazil, ale napodruhé už míč prošel až do sítě! Následovala konzultace rozhodčích, chvíle dohadů a hlavní branku uznal. Škoda, že nebyl blíže ke hře, pak by hru rukou viděl… Hosté vedou 1:0.

Druhý poločas přinesl taky zajímavý fotbal. Šance byli na obou stranách, zejména ty mukařovské byli tzv.100%, ale ani jeden z útočníků nedokázal překonat vynikajícího T. Hubínka. Ten dokonce dvakrát nabídl hostů reparát v zakončení svým nepodařeným rozehráním, ale hosté vždy v koncovce zklamali! V 60“min. byl po druhém „žlutém“ faulu vyloučen hosdtující hráč č.6, navíc dalších pět hráčů Mukařova už žlutou kartu mělo! I my jsme čtyřikrát dostali žlutou kartu za své zákroky, ale další vyloučení se již nekonalo.

V závěrečné fázi zápasu přibylo rychlých útoků do naší otevřené obrany, protože pro zvrat jsme začali hrát i na tři útočníky. Tzv.pološancí bylo hned několik: K. Zradička zvolil místo přihravky na vápno zakončení hlavou mimo, z jedné prudké střely jsme trefili před brankou do hlavy . Šindeláře, L. Martinec střílel po rohu nad a stejným způsobem zakončovali A. Sirotek, H. Jůn a další, takže i přes závěrečnou serii rohových kopů už ke změně skóre nedošlo a Mukařov si odváží cenné tři body!

Z pohledu trenéra: Tři body si odvezli štastnější hosté, zápas mohl skončit jakýmkoli výsledkem, ale musím přiznat, že Mukařov proti minulým vzájemným zápasům změnil způsob hry a i mužtvo se výrazně změnilo. Jejich kombinace a rychlá hra byla překvapením. My jsme měli v první fázi zápasu štěstí, že hosté neproměnili hned dvě vyložené šance, pak se hra vyrovnala a při dobrém tempu se bylo na co koukat. Ve druhé půli jsme si vytvořili i jakýsi tlak, územní převahu, tzv.pološance,také 30 minut hrajeme přesilovku a přesto jsme nedokázali vstřelit branku.
Navíc překopávame střed pole dlouhými míči,protože se nám hra zálohy dopředu nedaří a hosté i v deseti ovládli tento prostor. Prostě náš herní projev je celkově špatný. Chybí tvůrce hry, chybí úspěšný střelec, standardtní situace netrénujeme, takže zbývá pouze bojovnost a ta dneska nestačila!

SK Úvaly | 16.4.2012 19:40 | 1395x přečteno