V prvním jarním kole okresního přeboru prohrálo naše B-mužstvo v Mochově!

Okresní přebor -  14. kolo - Mochov  :   SK Úvaly „B“        2 : 1  ( 0 : 0 )

Branky: 53“ domácí, 62“ P. Špringr, 79“  domácí

Sestava:   T. Hubínek – O.  Moravec, T. Daníček, H. Jůn, P. Matura - J. Krajíček , R. Majrych, M. Šindelář, P. Kostka - K. Zradička, P. Špringr

Po výsledkově vydařeném závěru přípravy mohl leckdo čekat kvalitní výkon i od dva dny později v prvním mistrovském zápase, ale to se přepočítal… Tři zranění hráči a jeden odjezd na hory trenérovi natolik zkomplikovali tvoření sestavy, že nakonec nebyla možnost ani střídat…

Úvod zápasu přinesl hru s mnoha nepřesnostmi a bez zakončení. Bohužel hned v první minutě byl ošklivě faulován při odkopu šlapákem R. Majrych, ale rozhodčí hru přerušil jen pro ošetření a aut házeli domácí…

Jakoby tím byl dán průběh zápasu.  Zatímco samotná hra nebyla pohledná, výkon rozhodčího byl nepřehlédnutelný. V 15“ zaujala „minela“domácího brankaře, který minul míč mířící k němu a tím se ve vyložené šanci objevil P. Špringr, ale možnost střílet prováhal… Na druhé straně se dožadovali domácí po pádu vsvého hráče ve vápně penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru. Ve 30“ min. Byl těsně před zrakem rozhodčího faulován ve vápně domácích H. Jůn, ale rohodčí hráčům vysvětlil, že nic neviděl… následně obrátil svým rozhodnutím několik rohů a navíc odpískal i pár offsidů. Zejména při sprintu P. Špringra z vlastní půlky bylo odpískání velmi slušně nepřesné! V závěru prvního poločasu při průměrném tempu a stavu stále 0 : 0, jsme výkon rozhodčího bohužel „podpořili“ i my svou nedisciplinovaností! Záminkou byl faul domácího hráče na P. Maturu za autovou čarou, který pomezní viděl, ale hlavímu nic neřekl! Náš hráč oplácel hozením míče na záda odcházejícího domácího hráče a od rozhodčího  dostal červenou kartu. Následovaly protesty několika našich hráčů na celkově špatné rozhodování rozhodčího a za nadávky na jeho osobu přišli další dvě červené karty ( R. Majrych atřetí P. Kostka). Po třetí červené kartě rozhodčí první poločas ukončil, přestože se asi 5 minut nehrálo a při prvním přerušení ještě do konce prvního poločasu pár minut zbývalo!

Druhý poločas „torzo“ našeho mužstva velmi dobře zorganizovalo obranný val před svojí brankou a domácí mužstvo většinou přes tuto „zeď“ neumělo přejít. Přesto v 53“ min. přišla hezká kombinace domácích , kteří jednou narážečkou překonali obranu a oblouček přes našeho brankáře skončil v síti.1: 0. Ani né za deset minut vytvořil domácí brankář svou druhou minelu v zápase. Opět netrefil míč mířící na něj a svou druhou šanci už P. Špringr proměnil! 1 : 1 ! Následovali dlouhé minuty hry mezi oběmi vápny. Domácí svou převahu ukázali hlavně střelami z dálkya centry ze stran do připravené obrany úvalských. Pak přišla 79“min. Rychlý přechod domácích do útoku, přihrávku za obranu na nabíhajícího hráče ( pravděpodobně taky offside!) domácí pomezní praporek nezvedl. Střelu z úhlu T. Hubínek vyrazil bohužel do směru odkud dobíhal další hráč domácích, který navíc se stěstím trefil „houličky“ našeho brankaře a vstřelil druhou branku Mochova. 2 : 1. V závěru se domácí , ale museli strachovat o výsledek, protože úvalští útočili i sedmi lidech! V 82“ rohový kop a nastřelená ruka domácího hráče (viz.fotogalerie) rozhodčí ukazuje hrajte dál, v chvíli později se ve vyložené šanci ocitá K. Zradička, ale v rozhodující chvíli mu míč odskakuje a střela jen trefuje padajícího brankaře domácích… po pár posledních minutách končí.

Z pohledu trenéra: Velká škoda, že jsme přišli v týdnu o 4 hráče, Mochov proti podzimu vyměnil několik hráčů a rozhodně nebyl tak silný jako v Úvalech. Konflikt v závěru prvního poločasu mě mrzí, omluvu pro nemám. To se nám dopusud za mého působení u mužstva nestalo a doufám, že se natolik poučíme, že ani náznakem už nestane! Na druhé straně příčina byla evidentní pan rozhodčí Barejška chtěl být od začátku vidět a kazil na obou stranách co mohl a my jsme se nechali vyprovokovat. Samotný zápas byl hodně průměrný, za výkon v druhé půli si kluci remízu zasloužili, škoda velké šance K. Zradičky v závěru bylo by veseleji.

Tomáš Moravec | 26.3.2012 13:21 | 1440x přečteno