B-tým: FK Kunice "B" - SK Úvaly "B" 7:1 (2:1)

V 11. kole okresního přeboru prohrálo B-mužstvo v Kunicích vysoko 1:7!

FK Kunice  :  SK Úvaly „B“       7 : 1  ( 2 : 1 )
Branka:  na 1:1 vyrovnal ve 40“ min. Honza Jůn.

Sestava:   H. Hušbauer  – T. Daníček, R. Majrych ( 89“ P. Kostka ), H. Jůn, M. Felix - P. Matura, M. Hořínek, H. Kahuda, T. LacinaK. Zradička, J. Krajíček ( 46“ R. Časta )

V příjemném nedělním odpoledni jsme přijeli na hezké hřiště vedoucího mužstva přeboru Kunic. Domácí doposud neztratili ani bod a při impozantním skóre 57:6 se dal očekávat vcelku jednoznačný zápas, kdy jedinou otázkou bude „Kolik?“. Taky zápas začal hned z ostra a už ve 3“ odkop R. Majrycha v rohu stačil srazit před sebe útočník domácích, vnikl do našeho vápna a prudká střela z běhu trefila břevno branky! Úvaly postavili svou hru na obranném bloku na své polovině a domácím borcům tento způsob hry dlouho nesvědčil. Nemohli se kombinačně dostat do blízkosti naší branky a tak v prvních 23-ti minutách vedli na střely už 6:2, ale všechny střely byly z více jak 25-ti metrů. Ve 35“min. domácí konečně přelstili obranný val a po dloubáku za naše obránce útočník domácích z voleje pálil, ale jen do vzdálenější tyče! Ve 39“min. kopali domácí svůj první roh , centr do vápna jsme odvrátili, ale domácí hlavou hned míč vrátili zpátky. Míč propadl za posledního obránce, kde dobíhající útočník tzv. na dlouhou nohu trefil podél vyběhnuvši ho brankaře- 1:0. Úder jsme , ale výborně hned vrátili! Z protiútoku jsme vybojovali roh. H. Kahuda nacvičeně poslal přetažený centr na zadní tyč, kde skákali hezky za sebou neobsazení H. Jůn a R. Majrych. A prvně jmenovaný se hravou trefil přesně! 1 : 1. Následovala rychlá pětiminutovka otevřené hry tzv. nahoru-dolu jejíž závěr dopadl bohužel neštastně pro nás. Ve 45“ fauloval vlevo T. Lacina (první žlutou dostal už ve 21“), naštěstí se ted  „nežlutilo“, ale trestný kop poslali Kunice do vápna, kde se míč dostal po teči k nabíhající dvojici kunických hráčů ( v tu chvíli byli v offsidu) a jeden z nich druhým dotekem prostřelil našeho brankaře! 2:1…jaká škoda.

Druhý poločas přinesl na začátku stejný obraz hry jako v prvním poločase. Domácí se tlačili před vápno úvalských, ale do vyložené šance se nedostali. Změna přišla v 52“ , kdy domácí přečíslili chtře na pravé straně naší obranu, ale ve výborné pozici jejich útočník branku přestřelil. Když už to vypadalo, že domácí začnou být třeba trochu nervozní, že branky nepřicházejí pomohli jsme jim sami. Nejprve v 65“ odražený míč zpracovával na hranici vápna domácí útočník a H. Kahuda fauloval tzv. „vysokou nohou“. Přímý kop z bezprostřední blízkosti domácí hráč chytře proměnil …3:1… neuběhla ani minutka a po vybojovaném míči chtěl R. Majrych rozehrát míč, ale uklouzl před dotírajícím obráncem, který tak lehce získal míč a sám v „nájezdu“ na H. Hušbauera v brance se nemýlil! 4:1. Domácí získali jistotu tří bodů a my jsme hodně naštvaní začali hrát otevřenou hru s domácími. Dvacet minut se hrálo ve velkém tempu a hra se bez vyložených šancí přelévala na obě strany. V tu chvíli se hrál opravdu výborný fotbal na který se hezky koukalo. Náš bojovný výkon , ale na výborné domácí hráče nestačil dlouhodobě. Po dvaceti minutách otevřenou hru domácí dokázali již potrestat i góly. V 84“ jsme ztratili na polovině domácích míč a rychlý protiútok s přečíslením domácí proměnili. 5:1. Založení útoku ovšem předcházel na půlící čáře offside! Krátce na to jsme donutili k chybě domácí rozehrávku a ve vyložené šanci se pár metrů před brankou ocitl sám P. Matura, ale jeho střelu vyrazil brankař skluzem ještě před brankovou čarou! Z protiútoku domácí opět udeřili a vždy po rychlé akci a přečíslení skórovali! V 87“ – 6:1 a v 88“ na 7:1 uzavřeli domácí účet zápasu.

Pohledem trenéra P. Kostky: Domácí zaslouženě vyhráli, ale podle mě se museli snažit víc než si před zápasem mysleli, protože my jsme opravdu hráli na své maximum, a víc jak 80 minut jsme s domácími drželi herně krok. Domácí měli trvale územní převahu, ale na druhou stranu, my jsme většinu času plnili své taktické úkoly velmi dobře a oni se nemohli prosadit. S domácími se otevřená hra nedá hrát s úspěchem, mají výborně fyzicky připravené hráče a když hráč není rychlý má zase výbornou techniku. Jen nás mrzí, že zlomové branky na 2:1 a na 5:1 přišli z „offsidu“, ale tak to prostě je. Pro nás to byl výborný zápas a doufám, že hlavně pro mladé kluky v mančaftu to byl přínos a přenesou zkušenosti z něho do dalších zápasů.

Tomáš Moravec | 7.11.2011 19:10 | 1402x přečteno