B-tým: SK Úvaly - FK Dobřejovice 1:3 (1:2)

V 10. kole okresního přeboru prohrálo B-mužstvo na domácím trávníku s Dobřejovicemi 1:3.

SK Úvaly „B“   :  FK Dobřejovice    1 : 3  ( 1 : 2 )
Branka:  v 17“min.  Roman Majrych

Sestava:   J. Berger – P. Matura ( 77. H. Hušbauer ) , T. Daníček, H. Jůn, M. Felix – M. Hořínek, M. Hanák (83. J. Tyl ) , H. Kahuda, K. Zradička ( 67. J. Krajíček ) – R. Majrych, M. Šindelář

Zápas se sousedem v tabulce slibovat napínavý průběh a vzpomínku na vzájemné souboje z předminulé sezony, kdy jsme celou soutěž vyhráli. Ta nám přes všechna předsevzetí zhořkla už v 5“minutě, když rychlou kolmici mezi naše obránce na levé straně nikdo nezachytil a útočník hostů pronikl do vápna a podél vybíhajícího K. Bergera vstřelil úvodní branku utkání – 0:1. Hra dostala hned impuls a nám se podařilo vyrovnat poměrně brzo. Po faulu na polovině soupeře zahrál přímý kop v 17“min. ideálně H. Kahuda a na zadní tyči vyskočil nejvýše R. Majrych! Jeho hlavička se dlouhým obloučkem zastavila až v síti překvapeného brankaře Dobřejovic! 1:1. Dál se hrálo většinou mezi oběmi vápny, hosté více rozehrávali míče do stran ale jejich pár střel šlo jen vedle naší branky. Jednu z pološancí jsme měli my, ve 27“min. do odkryté brány mířil H. Kahuda, ale jeho štřela šla mimo tři tyče.Ve 34“minutě zahrávali už svůj třetí roh, který jsme odvrátili daleko za hranici vápna. Hráč Dobřejovic si míč zpracoval a vystřelil z asi 25 m těsně nad zemí. Míč prošel křížem až do středu našeho vápna, kde se podařilo hráči Dobřejovic změnit jeho směr tak, že ten skončil v síti naší branky…1:2! V závěru prvního poločasu se už nic vážnějšího nestalo a hosté zaslouženě vedli.

Druhý poločas jsme začali velmi aktivně a získali jsme takřka ihned územní převahu. Hosté se, ale do vyložené šance mohli dostat jako první , když z rychlého protiútoku centroval zleva hráč hostů velmi přesně před nabíhajícího spoluhráče, ale ten tísněn obráncem  trefil míč ve skluzu pro nás tak dobře, že ten skončil jen vedle levé tyče naší svatyně.. Hned z proti útoku jsme měli vyrovnat. Ofsajdovou past prohlédl M. Hořínek, obešel dva protihráče a už ve vápně hostů střílel  jen těsně vedle…to běžela 54“minuta a naše snaha otočit vývoj zápasu byla hodně vidět. Za dalších dvacet minut, ale jsme branku nevstřelili a z tlaku přibylo jen pár přímých kopů a několik rohů. Bohužel v 74“ minutě hosté své vedení ještě potvrdili! Ztracený míč vybojoval před naším vápnem M. Šindelář, ale o míč vzápětí přišel a hostující hráč chladnokrevně vyřešil i vyběhnuvši ho K. Bergera a vstřelil třetí branku hostů.. 1 : 3. Poslední část zápasu se opět nesla v tlaku našeho mužstva, vyložené šance přišli, ale až v samotném závěru. Nejprve v 85“ zpracoval na hranici vápna míč J. Tyl a jeho polovysokou střelu vyrazil brankař na roh…v 90“ se dvakrát k zakončení dostal R. Majrych, ale z obou střel z asi 15 m byli po zákrocích brankaře Dobřejovic jen rohy a z nich jsme se neprosadili…

Pohledem trenéra P. Kostky: Jednoduše zpackaný zápas a trestuhodně ztracené body. Zatím co s Mochovem a Sibřinou jsme body ztratili v samotném závěru, tady nás poprvé soupeř přehrál i v průběhu zápasu. Navíc jim přálo i štěstíčko.První poločas jsme se hrozně trápili a neuměli jsme se dostat soupeři na tělo, byli jsme pořád 2–3 m od hráče a Dobřejovice chytře kombinovali a podařilo se jim vstřelit štastný druhý gól. A přestože se většinu druhého poločasu bránili našemu tlaku zaslouženě tady vyhráli. Nás čekají těžké tři utkání  na závěr podzimu, musíme udělat VŠICHNI BEZ VYJÍMKY maximum pro to, abychom ve dvou zápasech naplno bodovali!

Tomáš Moravec | 31.10.2011 16:35 | 1444x přečteno