B-tým: Meteor Stříbrná Skalice - SK Úvaly 3:1 (1:0)

V 9. kole okresního přeboru prohrálo B-mužstvo ve Stříbrné Skalici 1:3.

Meteor Stříbrná Skalice „A“  :   SK Úvaly „B“        3 : 1    ( 1 : 0 )

Branky : Domácí ve 38“min.,  dále v 55“ a v 57“min. – za nás snížil na 3:1 v 59“min. Michal Hořínek.

Sestava: J. Berger  - P. Matura ( 69“ K. Zradička ), M. Kaucký ( 39“T. Daníček ), H. Jůn,  M. Felix, M. Hořínek , M. Hanák, H. Kahuda, P. Tesař, M. Šindelář , R. Majrych ( 73“ J. Krajíček )

Ve Skalici jsme se představili již potřetí, zatím co domácí v Úvalech ještě ani jednou. Předchozí zápasy domácí vyhráli 4:2 a 5:1. Skalice již více sezon pošilhává po postupu do vyšší soutěže, ale pokaždé se našlo lepší mužstvo, přesto tento zápas sliboval dobrou kvalitu.

Od prvního hvizdu rozhodčího domácí nasadili vysoké tempo a ani my jsme se nebránili, takže hra se přelévala na obě strany. Více chybných rozehrávek a ztracených míčů jsme měli my. Proto domácí měli územní převahu, ale do šancí se dostali jen zprvu jen díky našim nedorozuměním. Už ve třetí minutě váhal s vyběhnutím K. Berger při domlouvání s M. Kauckým tak dlouho až se do zakončení dostal domácí hráč, ale prudká střela šla vysoko nad!  K zakončení jsme se pouštěli i my , ale tři střely P. Tesaře nebo M. šindeláře a R. Majrycha šli z dálky taky vedle branky. Druhá vyložená šance domácích přišla ve 20“min. vyhození K. Bergera nenašlo H. Kahudu, ale soupeře a ten ze vzdálenosti asi 25-ti metrů přestřelil… Na druhé straně zaměstnal brankaře střelou zpoza vápna M. Hanák. Ve 28“ Po ztrátě míče na půlce šli domácí v přečíslení 3:2 na naší branku, ale domácí hráč trefil jen zahradu za naší brankou. Ve 33“ si domácí při rohu pomohli rukama, ale na zadní tyči odkrytý hráč Skalice zase netrefil přesně..  Pak přišlo nedorozumění se střídáním u nás a čase mezi zraněním našeho stopera a střídáním domácí tlačili na naší půlce a jejich rychlou akci zakončil po přízemním centru zleva z voleje domácí útočník už do sítě. 1: 0.

Druhý poločas začal vyrovnanou hrou, domácí rozhodli dvěmi slepenými akcemi, které skončili góly! Nejprve v 55“min. přišla kolmá přihrávka a domácí útočník byl rychlejší a podél vybíhajícího brankáře – 2:0 a od dvě minutky později po podobné kolmé přihrávce ještě domácí hráč přihrával na hráče nabíhajícího na středu před prázdnou branku a rázem to bylo 3.0 pro domácí. Naši hráči , ale nesložili zbraně a bojovalo se dál a přišlo i rychlé zasloužené snížení. 59“minuta výborná přihrávka H. Kahudy do volného prostoru vpravo pro M. Hořínka, který si naběhl za obranu a podél brankaře nevzdálenější tyč snižuje! 3.1. Za pět minut na to se po naší akci prosadil M. Šindelář ale jeho střelu zblízka brankař domácích se štěstím nohou srazil jen na roh… Domácí nás ale do další gólové šance už nepustili a výborně hráli až do konce, takže každý útok byl velmi nebezpečný. Naopak domácí ještě mohli skórovat počtvrté! Přímý kop domácích K. Berger v 82“min. neudržel, nejrychlejší start na míč měl domácí hráč před našimi obránci, ale K. Berger stačil nohou míč ukopnout před jeho dorážkou…

Pohledem trenéra P. Kostky: Domácí zaslouženě vyhráli. Měli jsme štěstí, že domácí střelcům se moc nevedlo a v první půlhodince zazdili nad branku čtyři vyložené šance. Určitě škoda první branky, mohl jsem reagovat při zranění M. Kauckého jinak a třeba by jsme drželi nulu déle. Na druhou stranu si myslím, že jsme hráli i dál velmi dobře. Byla otevřenou partii s domácími, nic jsme jim nedarovali celý zápas. V závěrečné třetině zápasu nám docházel „dech“, ale i tak – za nás dobrý výkon. Velká pochvala a dík patří našemu brankaři Kubovi Bergerovi, který chytal druhý zápas za den a moc nám pomohl.

SK Úvaly | 24.10.2011 20:04 | 1331x přečteno