B-tým: SK Úvaly - AFK Nehvizdy 7:2 (5:1)

V 8. kole okresního přeboru porazilo B-mužstvo Nehvizdy a navázalo tak na výhru z minulého týdne!

SK Úvaly „B“    :   AFK Nehvizdy       7 : 2    ( 5 : 1 )

Branky :  v 19“ a 22“ Michal Kaucký, v 16“ a 30“ Roman Majrych, ve 37“ Michal Hořínek, ve 48“ Honza Kahuda a v 86“ z penalty Milan Hanák.

Sestava: J. Berger  - P. Matura ( 64“ K. Zradička ), T. Daníček, H. Jůn,  M. Felix ( 60“ M. Šindelář ), M. Hořínek , M. Hanák, H. Kahuda ( 75“ R. Časta ), P. Tesař, M. Kaucký , R. Majrych

Připraven:  J. Krajíček.

Začátek se nesl v duchu vzájemného otukávání hráčů, přičemž hosté se snažili kombinačně získat převahu a po centrech se prosadit v našem velkém vápně a měli více ze hry,ale ve 12“ jsme poprvé zahrozili my. Dva rohové kopy za sebou přinesli dvě hlavičky M. Kauckého nad branku Nehvizd. V 16“ přišel náš první úder! Autové vhazování za sebe hlavou prodloužil M. Kaucký a v malém vápně stojící R. Majrych také hlavou usměrnil míč do sítě překvapeného brankaře Nehvizd. 1:0. O tři minutky později přetažený roh H.Kahudy vrátil před branku P. Matura a M. Kaucký se zblízka nemýlil. 2:0.Z protiútoku se dostali ke slovu rychle hosté. Na levé straně po přihrávce za obránce se opřel do míče hráč hostů tak, že míč křížem zapadl ke vzdálenější tyči naší branky! 21“je sníženo. 2: 1.Rychlou pětiminutovku jsme, ale zakončili třetí brankou my. 22“min. Po kombinaci přihrávek M.Hanák – P. Tesař – M. Kaucký , posledně jmenovaný přesně podél vybíhajícího brankáře 3:1! Následovalo pár ostřejších zákroků a sporných rozhodnutí a žlutilo se na obou stranách. Ve 28“ sporně posouzený offside a penaltový zákrok ve vápně hostů.Ve 29“ nejprve střelu R. Majrycha vyboxoval brankař hostů na roh a z něho kryl hlavičku M. Kauckého. Ve 30“min. přišla naše čtvrtá branka! Odvrácený centr H. Kahudy hosté odvrátili na nohu M. Hořínka, který míč nepřesně trefil, ale na zemi ležící R. Majrych mezi obránci hostů změnil směr balonu úmyslně tak dokonale, že brankař hostů se mohl jenom dívat jak míč končí v jeho síti. 4:1 !  Hosté reklamovali offside střelce, ale za naším ležícím hráčem stál hráč č.5, takže pomezní v tuhle chvíli správně praporek nezvedl. Ve 37“ přišla pro hosty další rána. Kolmou přihrávku do běhu mezi obránce  (na hranici offsidu) dostal M. Hořínek od R. Majrycha,stíhán svým obráncem dokázal zakončit podél vybíhajícího brankáře a vstřelit naší už pátou branku! Hosté se dostali k zakončení ve 40“min., ale Kuba Berger prudkou středu z úhlu vyrazil zpět do pole! To byla druhá větší šance Nehvizd v prvním poločase po hezké první brance. Jinak se totiž jejich útočná snaha zastavila ještě před naším vápnem.

Druhý poločas jsme začali velice aktivně a stejně tak chtěli s výsledkem něco udělat i hosté, ale už ve 48“přelstil jejich offside systém H. Kahuda, který sám prošel okolo obránců a po kličce i brankařovi zvýšil na 6:1 ! V tu chvíli byli hosté tzv. na ručník. Ale naše hra polevila a hráli jsme více do stran a kombinovali, takže přišlo zklidnění a hrálo se mezi vápny obou mužstev. Změna přišla po necelých 20-ti minutách. Nejprve zaváhání v naší obraně zachraňoval hezkým zákrokem Kuba Berger, ale z chvíli už byl po druhém zaváhání (nedůrazný odkop z obrany ) překonám. 65“min. hosté střelou z úhlu snižují na 6:2. Na hře se , ale nic nezměnilo. Hostující mužstvo asi nemělo již sílu změnit tempo zápasu a vyvinout tlak. Naopak naše záloha přehrávala dál zálohu Nehvizd a do šancí se dostal H. Kahuda, M. Hořínek, M. Šindelář, ale na brankaře hostů už nevyzráli. Vzruch přinesla až 75“min. , kdy individuální průnik H. Kahudy do vyložené šance zastavil obránce faulem zezadu v pokutovém území. penalta se nepískala a H. Kahuda musel být ošetřován a následně střídán. O deset minut později na stejném místě byl také zezadu faulován R. Majrych a na potřetí už rozhodčí přesně odpískal. Penalta. Sebevědomý M. Hanák, kterému se dařilo prudkou střelou o tyč zvýšil na konečných 7:2. Samotný závěr už nic zajímavého nepřinesl a domácí si doma opět zaslouženě připsali tři body za vítězství.

Pohledem trenéra P. Kostky: Co jsem si přál po minulém zápase se povedlo a odnesli to Nehvizdy. Dařilo se nám na všech pozicích. Proti minulému zápasu jsem udělal změny hned na čtyřech pozicích, v brance opět ukázal co umí  Kuba Berger. Máme široký a kvalitní kádr, můžu vybírat podle aktuální formy.Doma jsme ted 2× vyhráli to je moc důležitý. Jsem moc rád, že se zapojil  po dlouhé pauze M. Kaucký a už ve třetím zápase se dokázal hned 2× střelecky prosadit. Gratuluji celému mužstvu, dneska podali výborný výkon, další branky jsme ještě mohli přidat, ale už jsme vždycky ten pravý okamžik k zakončení prováhali

Tomáš Moravec | 17.10.2011 18:39 | 1455x přečteno