B-tým: SK Úvaly - SK Kostelec nad Černými lesy 5:4 (1:2)

V 7. kole okresního přeboru porazilo B-mužstvo Kostelec nad Černými lesy.

SK Úvaly „B“    :   Kostelec n/ Č. lesy      5 : 4   ( 1 : 2 )

Sled branek : 20“min.- 0:1, 30“min.- 0:2, 33“min. Milan Hanák- 1:260“min. Martin Šindelář- 2:2,  62“min. Roman Majrych- 3:2, 88“min. Martin Šindelář- 4:2, 89“min. 4:3, 90“min. Roman Majrych- 5:3, 92“min. 5:4.

Sestava: J. Berger - P. Matura, T. Daníček, J. Čermák,  M. Felix – R. Časta ( 68“ L. Prokop ) , M. Hanák, H. Jůn ( 80“ J. Krajíček ), P. Tesař, M. Šindelář , R. Majrych

První zápas ve vysloveně podzimním počasí  nás potkal v tomto zápase s mužstvem Kostelce n/Č.l.

V minulé sezoně jsme se dvakrát s nimi rozešli remízami ( doma 0:0 a venku 1:1 ). Dal se tedy očekávat vyrovnaný boj, jaké bylo to bylo překvapení, když jsme prohrávali po půl hodině 0:2 a další dvě jasné branky „odmítli“ útočníci hostů vstřelit! Už v 7“ zahrozila z přímého kopu letní posila Kostelce J. Halgaš ( v minulosti i Úvaly) a Kuba Berger musel hned napoprvé ukázat co umí.

Ve 12“ přišlo druhé varování, špatnou rozehrávku středem vybojovali hosté, na naší pravé straně nesledoval hru R. Časta, přišlo přečíslení při kterém hostující hráč udělal kličku i brankaři , ale branku zbrkle přestřelil… Ve 20“ jsme už prohrávali! Přímý kop z asi 25 m Kuba Berger robinsonádou vyrazil do břevna nad sebou a odražený míč dorazil osamocený hráč hostů do sítě! 0:1. V 28“ ojedinělá akce našich. Centr P. Tesaře našel na zadní tyči R. Majrycha, ale ten v rozhodující chvíli podklouzl a míč mu spadnul jen do náruče… O dvě minutky později přišel druhý úder hostů, opět už poněkolikáté špatně řešená rozehrávka středem = ztráta míče, a přečíslení 4 na 2 hosté provedli výborně. 0:2.

Pak jakoby mávnutím kouzelného proutku jsme začali opravdu hrát. Dali jsme pár přihrávek, přišlo pár faulu a ze dvou standartek přišlo snížení! Nejprve v 32“ M. Šindelář „zazdil“ svou šanci zblízka jen do náruče brankaře, ale o minutku později roh P. Tesaře brankař Kostelce jen prodloužil na zadní tyč, kde se do míče opřel M. Hanák a prostřelil všechno před sebou. 1 : 2. Hra dá byla vyrovnaná, přiostřili se souboje. Do poločasu, ale již další branka nepadla.

Druhý poločas ve stejném duchu jako skončil první. Obě mužstva bojovala a hra byla poměrně vyrovnaná. Zlom přišel po hodině hry. Nejprve v 60“ krásnou křížnou střelou z 20 m pod břevno  vyrovnal na 2.2 a za dvě minuty roh P. Tesaře na zadní tyči hlavou trefil přesně R. Majrych! 3:2. Rázem se zvýšilo tempo na obou stranách a akce se střídali na obou stranách. Vyložená šance  přišla, ale až po dalších 20-ti minutách. V 85“ se hosté „probili“ naším středem obrany a střelu z asi 12 m vyrazil Kuba Berger zpět do pole! Tím odstartoval neuvěřitelný závěr zápasu. V 88“ po kombinaci Krajíček-Tesař-Šindelář přišla střela M. šindeláře do sítě!4:2.Nadšení nad rozhodnutým zápasem, ale hosté vzápětí zpražili! Náš faul někde mezi 25 až 30-ti metry a přímý kop zužitkoval hostující J. Halgaš výborně. Přes zeď k tyči, sníženo 4:3! A to běžela 89“… Z protiútoku se míč dostal na pravé křídlo k rozběhnutému L. Prokopovi, který neváhal a poslal přízemní centr před hostující branku. Nabíhající R. Majrych trefil přesně! 5:3 v 90“minutě! Rozhodčí nastavoval dvě minuty a hosté se přesto ještě dostali k zakončení…Dva prohrané souboje na hranici našeho vápna a polostřela bodlem po zemi ke vzdálenější tyči znamenala opět snížení a mohlo být drama , ale rozhodčí vzápětí napínavý zápas s hokejovým výsledkem ukončil..

Pohledem trenéra P. Kostky: Konečně se podařilo proměňovat šance. Kromě zisku tří bodů bylo důležité, že jsme si ukázali, že umíme otočit zápas z 0:2 na 4:2 a na rozdíl od jiných zápasů jsme zvládli závěr zápasu. Na druhou stranu je velká škoda, že neumíme stále si udržet dobrou výkonnost déle než jeden zápas. Tenhle zápas nevyšel obraně. Je to jako na houpačce. Jeden zápas  nevychází v defenzivní činnosti, další zase ofenzivě. Až se nám to podaří naladit společně „…to bude válec“! Další hodnocení si nechám do šatny. Příští zápas, který hrajeme opět doma musíme přidat a udělat opět maximum pro vítězství.

SK Úvaly | 11.10.2011 12:03 | 1483x přečteno