B-tým: SK Úvaly - SK Viktoria Sibřina 2:2 (1:0)

V 5. kole okresního přeboru remizovalo B-mužstvo se Sibřinou 2:2.

SK Úvaly „B“   :   Viktoria Sibřina „A“      2 : 2   ( 1 : 0 )

Branky: 25“min. M. Šindelář z penalty, 79“min. H. Kahuda -  Hosté v 87“ a v 91“min.

Sestava:  H. Hušbauer  - P. Matura, H. Jůn, M. Kaucký,  M. Felix, M. Hanák, H. Kahuda, M. Hořínek, P. Tesař, M. Šindelář ( 63. J. Krajíček ) , R. Majrych ( 75. V. Růžička )

Připraveni zůstali:  R. Časta, H. Kadlec a L. Prokop

Ve slunečném sobotním odpoledni jsme přivítali soupeře, kterému jsme měli co vracet, protože v loňské sezoně jsem oba zápasy odehrály v Sibřině a s výsledky 2:2 a 1:6.

Zápas tradičních rivalů začal ve 2“min. pološancí hostů, když centr z levé strany propadl na hlavu kapitána sibřinských v malém vápně, ale od ní míč směřoval mimo naše tři tyče! V 10“ min. na druhé straně se po individuální akci přes dva obránce dostal do levého rohu hřiště H. Kahuda a z jeho přesného centru hlavičkoval M. Šindelář těsně nad! Následovala část plná soubojů a hry mezi oběmi vápny mužstev, kterou ukončil v 25“min. hezký průnik R. Majrycha, který po krátké přihrávce do obrany prošel přes dva obránce a třetí obránce v řadě souboj dotáhl do jasného faulu. Penaltu s jistotou proměnil M. Šindelář., vedeme 1 : 0. Ve 30“min. jsme mhli vedení ještě zvýšit, ale hlavička R. Majrych opět po centru H. Kahudy správný cíl nenašla. Do konce poločasu si už žádné z mužstev větší šanci nevytvořilo.

Druhý poločas začali hosté větší aktivitou a zrychlili pohyb po hřišti, byli důraznější v soubojích a většinu jich vyhrávali. Žádná vyložená šance, kromě střel z větší vzdálenosti a několika rohů zatím z převahy nevznikla. V 65“min. před vápnem hostí připravil M. Hanák míč na střelu R. Majrychovi, ale střela šla nad.. Ještě v téže minutě se prosadil v souboji se stoperem Sibřiny opět R. Majrych a vypadalo to na sólo na branku, ale rozhodčí posoudil zpracování jako hru rukou. Hosté stále měli uzemní převahu a naši hráči využívali rychlé protiútoky. V 69“ mohli H. Kahuda i R. Majrych dát druhou branku, ale střela, ani dorážka do sítě neprošla. Hosté z převahy pořád neměli žádnou vyloženou šanci a v 79“min. jsme se prosadili podruhé! M. Felix vybojoval míč v souboji na levé straně na naší půlce, přihrál H. Kahudovi a ten při hrozbě „offsidem” prošel obranou a postupoval z 30-ti metrů sám na brankaře, nikým nedostižen udělal kličku doprava i brankaři a „zavěsil“! 2 : 0. Do konce zbývalo v té době něco přes deset minut. Hosté viditelně otřeseni nechali o dvě minutky později bez dohledu J. Krajíčka, který mohl vstřelit třetí branku, ale jeho prudkou a dobře mířenou hlavičku brankař Sibřiny vyrazil na roh! V 83“ opět možnost J. Krajíčka, ale tentokrát na zadní tyči po centru H. Kahudy míč snad tři metry před brankovou čarou hlavou minul! Jaká škoda, protože závěr zcela patřil hostům. V 85“min. přišla vyložená šance Sibřiny, když osamocený útočník místo zpracování zvolil hlavičku z hranice vápna vedle naší branky.. V 86“ výborně zahraný roh a hlavička z malého vápna šla opět vedle naší branky! V 87“min. Sibřina snížila! Další roh v řadě na přední tyči hezky trefil útočník hostů a míč skončil v síti! 2 : 1. Časomíra už byla zastavena na 90“min., míč byl až před vápnem hostů, jejich postupný útok jsme zastavili. H. Kahuda získal balon,ale po třech soubojích již nedokázal přihrát do brejku nabíhajícím útočníkům, přišel o míč a po kolmé přihrávce a průniku do vápna útočník Sibřiny a prostřelil na dlouhou tyč našeho brankaře… 2 : 2. Po naší rozehrávce se hrálo ještě asi minutu, ale žádná standardní situace, která by zahrozila další brankou se ani na jedné straně nestala…

Pohledem trenéra P. Kostky:
Jasná ztráta bodů, přestože soupeř měl očividnou převahu druhý poločas, a zahrával hodně standartek měli jsme potvrdit vedení druhou brankou. V druhém poločase jsme byli hodně v defenzivě a dlouhé minuty jsme bránili před vlastním vápnem. Kromě prvních deseti minut jsme na delší dobu nedokázali podržet hru na půlce soupeře! Sibřina je výborně fyzicky připravena a držela v zápase tempo až do konce. Změnou bylo závěrečných deset minut, kdy se po druhé brance začala hra přelévat ze strany na stranu a šance jsme měli i my. O to je větší zklamání z vyrovnávací branky v nastaveném čase. Za rok co hrajeme „okres“ to bylo snad už popáté co ztratíme zápas v samotném závěru… a k tomu se hledají těžko slova.

SK Úvaly | 26.9.2011 13:51 | 1487x přečteno