B-tým: Sokol Mukařov - SK Úvaly "B" 2:0 (0:0)

Ve čtvrtém kole okresního přeboru naše B-mužstvo prohrálo v Mukařově.

Sokol Mukařov „A“   :  SK Úvaly „B“        2 : 0   ( 0 : 0 )
Sestava:  H. Hušbauer  - H. Kadlec, H. Jůn, J. Čermák,  M. Felix  (46. J. Tyl ), M. Hanák, H. Kahuda, M. Hořínek, V. Růžička (68. T. Lacina ), K. Zradička (60. J. Krajíček ) , R. Majrych

Začátek zápasu patřil nám. První půli jsme hráli „z kopce“ a to je v Mukařově dost znát. V 8“min. přišla první šance. Po levé straně pronikl V. Ružička a z jeho přihrávky střílel R. Majrych z místa „penalty“ nad! Domácí působili dojmem mužstva soustředícím se hlavně na obranu. Především o našeho střelce R. Majrycha se „starali“ vždy aspoň dva obránci. V 18ůmin. Hezky střílel po odvráceném rohu z koleje M. Hořínek, ale střela mířila asi metr nad branku. V první 20-ti minutovce nám domácí sami darovali ve zmatku dva rohy, ale bohužel z ani jednoho jsme jejich branku výrazně neohrozili…Domácí hráči se snažili hrát dopředu , ale ke svým dlouhým balonům se při hře do „kopce“ se nedostali a do šance taky ne. Vzruch přineslo jen zvedání praporku od pomezního z Mukařova, který se až příliš okatě snažil pomoci svým hráčům. Jejich šance přišla ve 39“min. , když využil domácí hráč nedůsledné obrany a z cca 20-ti metrů prudce vystřelil k pravé tyči , že H. Hušbauer měl co dělat, aby střelu vyrazil na roh! Tím první poločas ale skončil a přestože „návrh“ ve hře jsme měli evidentně my, stav zůstal bezbrankový.

Druhý poločas samozřejmě přinesl zvýšenou aktivitu domácích hráčů, kteří ožili s hrou „z kopce“ a rázem se dostávali na dostřel naší branky daleko rychleji. Už v 50“ domácí hráč výborně vystřelil a H. hušbauer opět vyrazil na roh. To samé se opakovalo hned za další dvě minutky. V 58“min. mohli domácí vést po faulu takřka na hranici našeho vápna zahrávali přímý kop. Ten trefil jen naší zed , ale v následné schrumáži  v našem vápně domácí nakonec  míč nasměřovali jen vedle naší levé tyče… Bohužel o chvíli později jsme již kapitulovali! 59“min.  dva prohrané souboje před naším vápnem a s míčem za našimi stopery si domácí útočník poradil a podél vyběhnuvši brankáře…1 : 0. Branka naše hráče probudila k větší aktivitě a hra se během pár minutek vyrovnala. Rychlé míče podél lajny jsme již pohlídali a začal se vytvářet tlak , který jsme potřebovali pro vytvoření šancí. V 67“ faul – přímý kop H. Kahuda trefil prudce a přesně k tyči , ale brankář bravurně vyrazil na roh.  Z rohu zase nic. Naše hlavičkáři byli výborně kryti.70“min. se krátce před brankařem objevili dokonce dva naši hráči T. Lacina a J. Krajíček , ale střela zblízka J. Krajíčka cíl v brance nenašla.. V 75“min. nejprve opět přímý kop H. Kahudy z 18 m mířil doprostřed branky do připraveného brankaře a z protiútoku se do vyložené šance dostali i domácí, ale střela šla podél naší branky mimo… V 77“min. se k zakončení konečně dostal R. Majrych. Po kombinaci na levé straně z přihrávky H. Kahudy střílel nad! V 80“min. se ocitl ve výborné pozici T. Lacina, když R. Majrych vyhrál hlavičkový souboj a posunul míč za obranu, ale střela T. Laciny byla vyražena brankařem jen na roh! Z dalšího , již 8 rohu zase nic nebezpečného nevzniklo… V poslední 10-ti minutovce náš tlak jasně vrcholil. 88“min. J. Krajíček byl u míče dřív než vybíhající brankář mimo vápno a po srážce přišla žlutá karta pro otřeseného brankáře a přímý kop! Ten nasměroval výborně H. Kahuda na zadní tyč, kde skákal H. Jůn , ale „o fous“ letící míč minul snad metr před odkrytou bránou. V nastaveném čase jsme zakládali další z útoků, ale rozehrávku vrátil špatně zpětnou přihrávkou J. Tyl H. Kahudovi, který nestačil míč ani zpracovat a už byl doražen útočníkem Mukařova, který si pak pádem v souboji tělo na tělo ve vápně vykoledoval penaltu! Domácí hráč jí prudce vystřelil a H. Hušbauer směr vystihl! Na vyražený míč zpět ke střelci jsme nestačili reagovat a z dorážky Mukařov potvrdil svou výhru! 2 : 0. Chvilku po rozehrávce rozhodčí ukončil zapas….

Pohledem trenéra P. Kostky: Byla velká škoda, že jsme neproměnili jednu ze svých příležitostí, protože v zápase jsme byli fotbalově lepším mužstvem. Jenže hraje se na góly a domácí využili v druhé půli jednu ze svých šancí a vedli. Naše ofenzivní hra byla vidět, převaha v držení míče taky, ale když nedáte gól nemůžete myslet ani na bod.  Domácí podržel výborný brankař a taky ubránili R. Majrycha, kterého nikdo v úspěšnosti nenahradil.

Tomáš Moravec | 19.9.2011 18:02 | 1325x přečteno