B-tým: SK Úvaly "B" - Sokol Měšice 4:2 (3:0)

Ve třetím kole okresního přeboru se naše B-mužstvo dočkalo výhry!

SK Úvaly „B“  :   Sokol Měšice „A“   4 : 2   ( 3 : 0 )
Branky:  38“, 45“ a 64“ Roman Majrych,  42“ Martin Šindelář.

Sestava:  H. Hušbauer  - P. Matura, H. Jůn, T. Daníček,  M. Felix, R. Časta (68. T. Lacina), P. Tesař, H. Kahuda, M. Hořínek (46. V. Růžička), M. Šindelář (70“ K. Zradička ) a R. Majrych

Připraveni byli: J. Krajíček a H. Kadlec.

V příjemném sobotním odpoledni jsme odehráli vítězný zápas dvou rozdílných poločasů. Začali jsme už snad tradičně velice aktivně.  Přitlačili jsme soupeře před jeho vápno. VUž v paté minutě střílel těsně nad M. Hořínek. V 10“min. R. Majrych tvrdě vystřelil k tyči. Brankař vyrazil míč na roh! Následně mohl střílet znovu, ale obránce ho o míč obral a R. Majrych ho faulovat tak tvrdě, že dostal žlutou kartu! V 16“min. se po souboji před naším vápnem bolestivě zranil M. Hořínek. Od toho okamžiku jsme polevili a dovolili soupeři vyrovnat hru. Hosté situace využili ke střelámse kterými si náš brankař poradil. 28“min. ovlivnila další vývoj zápasu! Hlavičkový souboj se stoperem Měšic vyhrál M. šindelář, využil dezorientace hráče a s míčem vyrazil sám na branku soupeře, ale hráč Měšic ho zezadu nedovoleně stáhl k zemi! Za to dostal od rozhodčího správně červenou kartu, protože M. šindelář by šel už sám na brankaře. Z trestného kopu pak H. Kahuda branku Měšic přestřelil… Ve 35“min. přišla naše ztráta míče, naši záložníci se nestačili vrátit, hosté v přečíslení poslali přesnou přihrávku mezi naše stopery na svého běžícího útočníka, který se dostal až sám před brankaře! Ale jeho střelu zblízka H. Hušbauer vyrazil zpět do pole! Následovalo K.O. hostům. 38“  R. Majrych zblízka prudce prostřelil vše co mu stálo v cestě ..1 : 0. Ve 42“ přečíslení 2:1 , M. Šindelář přihrával  před prázdnou branku R. Majrychovi, ale obránce srazil jeho přihrávku za záda svého brankaře.. 2 : 0. A ve 45“ pronikl na levé straně přes dva bránce M. Hořínek a z jeho centru R. Majrych hlavou krásně.. 3 : 0.

Druhá půle začala překvapením. Z prvního útoku získali hosté roh. Míč výborně kopnutý do branky „boxoval“ ven náš brankář s souboji s útočníkem hostů. Hosté hlasitě reklamovali míč už za brankovou čárou! Hlavní sudí se nerozhodl a k našemu překvapení se rozběhl ke konzultaci k „našemu“ pomeznímu laikovi. A po krátké rozmluvě ukázal do středového kruhu! 47“min. 3 : 1. O pět minut později došlo na naší polovině ke třem za sebou jdoucím soubojům o míč a vždy se míč dostal přes naše hráče směrem k naší brance! Poslední odražený míč se dostal k nabíhajícímu útočníkovi za obranu a ten razantně prostřelil našeho brankaře… 3 : 2 ! Teprve pak jsme se vzpamatovali a srovnali obranu a vůbec celkově pohyb po hřišti. V 57“ jsme mohli vstřelit čtvrtou branku, ale po vráceným centru se zblízka netrefil P. Matura u zadní tyče. V 64“min. jsme už zase jásali. Centr zpracoval ve vápně neobsazený R. Majrych a prostřelil zblízka brankaře hostů… 4 : 2. Ještě v 75“ mohli hosté z ojedinělé akce snížit, ale po kombinaci v našem vápně poslední hráč z deseti metrů v pádu přestřelil naší branku. Závěrečná část zápasu se hrála v již poklidném tempu. Zaujalo několik ostrých soubojů, které mohli skončit zraněním. Hosté oslabeni o hráče v poli již nebyli schopni kombinovat delší dobu na naší polovině. My jsme měli delší dobu míč na svých kopačkách, ale další vyloženou šanci jsme si nevytvořili.

Pohledem trenéra P. Kostky: Konečně vítězství. Určitě jsme spokojený se třemi body. Zase jsme měli územní převahu, hosté spoléhali jen na rychlé protiútoky a šikovného útočníka, který byl často,ale v akci sám. Těžko věřit, jakým způsobem jsme „pustili“zpět do zápasu Měšice. Doslova mě štve, jak si v kabině připomínáme neustále pokyny a pak jsme takhle nedůrazní! Na druhou stranu musím říct, že jsem klukům na hřišti věřil i za stavu 3:2. Máme dost silné a zkušené mužstvo a na hře proti hodinu oslabenému soupeři to bylo znát. Za 14 dní nás doma čeká derby se sousedy ze Sibřiny a tam musí být výkon o hodně lepší než dnes, jestli chceme uspět.

Tomáš Moravec | 14.9.2011 15:34 | 1361x přečteno