B-tým: V úvodním kole prohra s Mochovem

V prvním zápase této sezony jsme přivítali doma silný celek Mochova, který výrazně změnil přes léto složení mužstva, ale jak se nakonec ukázalo na síle mu neubylo. Spíše naopak.

SK Úvaly „B“    :  Sokol  Mochov „A“    2 : 3   ( 1 : 2 )

Sestava:  H. Hušbauer - P. Matura, T. Daníček,  M. Hořínek, H. Jůn, R. Časta (80. H. Kadlec), P. Tesař, H. Kahuda, K. Zradička (64. V. Růžička), R. Majrych a J. Krajíček (60. M. Šindelář)

Za stálého a hustého deště byl terén každou minutou pro obě mužstva těžší. My jsme v první části byli lepším mužstvem a získali jsme uzemní převahu za které plynuly šance v podobě střel z dobrých vzdálenosti. Bohužel všechny šli mimo branku hostů. Ale ve 13“min.  jsme už skóre otevřeli hezkou střelou P. Tesaře, který si po přihrávce J. Krajíčka, zpracoval krátce míč a ze vzdálenosti 18 m  z rohu vápna se trefil – 1 : 0. Hned z dalšího útoku po odraženém míči střílel P. Matura, ale jen vedle. Bohužel ve 23“min. bylo vyrovnáno. Po hlavičkovém souboji před naším vápnem byl písknut faul a následující střela trefila přesně levý horní růžek naší branky! Ve 25“ jsme mohli rychle strhnout vedení zpět na svojí stranu. Trestný kop zahrál výborně H. Kahuda a nabíhající T. Daníček hlavou posunul míč těsně nad břevno soupeřovi branky! Ve 31“  dostal žlutou kartu K. Zradička, ve 33“ další žlutá karta P. Tesař, který fauloval před naším vápnem…. Trestný kop hostů nadzvedla naše zed a padající míč k brance chtěl náš brankař vyrazil nad břevno. Bohužel vyražený míč trefil břevno a hráč Mochova měl lehkou úlohu – 1 : 2 ! V závěrečné části první půle jsme měli zase více ze hry a dvě šance! Ve 38“  přišel náš centr do vápna, kde  hlavičkoval osamoceně R. Majrych, ale jeho prudkou hlavičku na brankové čáře chytil dobře postavený brankař! A ve 44“ K. Zradička se doslova „probil“ Po levé straně přes tři hráče Mochova, dostal se ke střele, ale volil tvrdou střelu, která se zvedla vysoko nad…

Druhý poločas pokračoval za stálého deště, který vydržel až do konce zápasu. Hra se přelévala ze strany na stranu. První vážnou šanci měli hosté v 50“min., když jejich hráč trefil z voleje centr  na malém vápně, ale pro nás naštěstí vysoko nad!  V 60“ min. domácí vystřídali a dva hráči oživili tlak domácích na míč. Hned z druhé akce zahřmělo! Hostující hráč po souboji ve svém vápně podklouzl a sebou stáhl k zemi v šanci střílejícího M. Šindeláře! Penalta! Sám M. Šindelář proměnil a je vyrovnáno! Hra dostala nový náboj a soubojů přibylo. Zatím co my jsme se do další vyložené nemohli dostat, hosté byli rychlejší a několikrát ohrozili svými střelami naší branku. Největší šance přišli v samotném závěru. Nejprve po střele hostů v 85“ několikrát hosté doráželi míč do naší branky a nakonec skončil těsně vedle. Na druhé straně v 89“ H. Kahuda se uvolnil podél vápna hostů a jeho prudkou ránu vyrazil brankař na roh! Následoval roh, který po schrumáži ve vápně byl odkopnut hosty do pole! A přišel šok na závěr – před lavičkou hostů byl fauloval H. Kadlec, přímý kop zahrál ze 30-ti metrů zahrál výborně hostující hráč do branky, vyražený míč několikrát ve schrumáži změnil směr a nakonec se podařilo hostům do dotlačit do naší sítě… V poslední nastavené čtvrté minutě jsme přišli o vydřenou remízu…

Pohledem trenéra: Samozřejmě jsem zklamaný, v závěru jsme mohli strhnout vítězství i na naší stranu, ale místo branky přijde zbytečný faul, který nic neřešil, standardka hostů, špatně pokrytý hráč, štastný odraz míče a rázem prohrajeme! Nemůžeme se vymlouvat, dostali jsme tři branky po standardních situacích. Nejvíc mě mrzí druhá obdržená branka! Osm hráčů spoléhá na svého brankaře a nechá jediného útočníka hostů samotného se projít vápnem k brance bez povšimnutí pro dorážku! Vím, že takové situace je potřeba trénovat, ale… Příští zápas je potřeba přivézt body z Pacova, který umíme porazit, víme to z minulé sezony, a věřím mužstvu, že to zvládneme.

Tomáš Moravec | 31.8.2011 14:30 | 1378x přečteno