A-tým: FK Motorlet Praha - SK Úvaly 1:1 (1:1)

V 15.kole Divize remizovalo naše A-mužstvo na pražském Motorletu!

Rozhodčí: Aubrecht, Melničuk, Kubr. ŽK: 3:2 (Regner, Benčič).
Diváků: 75

Sestava:  V.Marek - T.Matějka,  V.Regner,  T.Macek,  P.Mišák,  Z.Malík,  F.Kokeš,   L.Marek,     O.Benčič,  O.Brusch,   D.Bozděch

Ke střídání:  M.Vacek,  J.Kadeřábek(65.min. za Brusche), L.Procházka(86.min. za Bozděcha)

Poslední utkání fotbalového podzimu se do historie zrovna pěkným písmem nezapíše. Hrálo se na doslova „nepřátelské“ půdě pražského Motorletu a v zápase bylo vidět více faulů než pohledných akcí s míčem. Domácí zjevně poobědvali syrové maso a odpoledne si jako zákusek chtěli dát nás… Šlo o hodně, oba týmy jsou v popředí divizní tabulky, bodová dělba je nicméně spravedlivá, na strašlivé umělé trávě, za chladného počasí a před pár diváky, asi více dokázat nešlo, všechna čest všem třem rozhodčím, jak nervózní utkání zvládli.

Vstup do zápasu jsme měli, i přes velké problémy se sestavou(chyběli Korbelář, Frič, Novák, Mika, Szöcs, Vorlíček), výborný, nejprve přes celou šíři hřiště našel Ondra Benčič přesným centrem sprintujícího Malíka, ten už ale míč nedokázal na nabíhajícího Brusche lépe usměrnit. Našemu útočníkovi tedy štěstí přálo až v 10. minutě, dlouhý pohotový nákop mu poslal gólman Marek, Ondřej Brusch v běžeckém souboji přetlačil obránce Machurku a klasickým „angličanem“ rozvlnil síť Foferkovy brány! Další gól vstřelil o čtyři minuty později hlavou po Bozděchově přihrávce Zdeněk Malík, bohužel stál v té chvíli u zadní tyče v ofsajdu. Vzápětí servíroval znovu před bránu centr Ondřej Benčič, míč ale zbrzdil vítr a tak jen olíznul paty nabíhajícím Malíkovi a Bruschovi. Hráli jsme v těch okamžicích velmi dobře, napadali jsme aktivně rozehrávku soupeře a ten se trápil. Pěknou ránu si na konto připsal Pavel Mišák, zdálky vypálil i Filip Kokeš, nic z toho ale Foferku neohrozilo. Domácí poměrně brzy vystřídali, na hřiště vyběhnul rychlonohý Strnad, stejně tak by mu ale slušel přívlastek „škrábající, kousající, faulující…“. Nicméně hru rozhýbal a hlavně jeho dlouhé auty byly na malém hřišti obzvláště nebezpečné! Do pracovních povinností se tak najednou více dostal náš brankář Marek, střelu (či spíše prudký centr)  Vrška ve 23.min. chytil, v další situaci, kdy míč mířil již za jeho záda, ho naštěstí zastoupil razantním odkopem Mišák. Poradil si i se standardní situací Podzemského, bohužel ve 33.min. už nedokázal mimo své tyče vytlačit míč z hlavy Tomáše Podvína a bylo srovnáno na 1:1! Z mála dalších poločasových šancí na obou stranách stojí za zmínku ještě tvrdá rána našeho Brusche ve 40. minutě hry.

Ve druhém dějství se více bojovalo než hrál fotbal, ve 47.min. místo přihrávky na nabíhajícího  Brusche pálil Zdeněk Malík jen do těla padajícího Foferky, z dálky zkoušel neúspěšně střelecké štěstí i David Bozděch. Domácí pohrozili trestným kopem v podání Podzemského, brankář Marek ale míč bravurně vyboxoval nad břevno. Až příliš složitě jsme se dostávali k soupeřově bráně, v těžké pozici po přihrávce od Davida Bozděcha zakončoval jen vedle tyče Ondra Brusch(oba naši útočníci pak museli pro zranění vystřídat), skrze hradbu bránících těl nedostal míč do sítě čerstvý Honza Kadeřábek, po sérii odrazů měl příležitost v 76.min. znovu on, míč však jen líznul pravou tyč domácí brány. Nejhezčím okamžikem druhé půle tak byla dvě minuty před koncem bomba ze vzdálenosti 20m z kopaček Lukáše Procházky, i on ale mířil bohužel o pár centimetrů vedle. Bod jsme tedy po závěrečném hvizdu i tak rádi brali…

Tomáš Moravec | 19.11.2012 13:39 | 1291x přečteno