A-tým: SK Úvaly - SK Union Čelákovice 7:1 (3:1)

Ve 14.kole Divize deklasovalo naše A-mužstvo Čelákovice 7:1!

SK ÚVALY – SK UNION ČELÁKOVICE 7:1 (3:1)
Branky:
23.min. Regner, 37.min. Bozděch, 45. a 78.min. Brusch, 64.min. Kadeřábek, 68.min. Malík, 80.min. Matějka – 5.min. Zelenka
Rozhodčí: Martínek, Langer, Šecová. ŽK: 2:2 (Regner, Malík).
Diváků: 170

Sestava:  V.Marek - V.Regner,  P.Korbelář,  T.Macek,  O.Benčič,  Z.Malík,  T.Mika,   M.Novák,     O.Brusch,   D.Bozděch,   J.Kadeřábek

Ke střídání:  M.Vacek,  L.Martinec(76.min. za Kadeřábka),  T.Matějka(72.min. za Malíka), L.Marek(60.min. za Nováka),  F.Kokeš

Sedm děr v kožichu si odvezli domů po nedělním sousedském derby hráči čelákovického Unionu! Přitom začátek zápasu nebyl vůbec tak jednoznačný jako jeho výsledek a první minuty režíroval soupeř, který se dokonce už v 5.minutě dostal zásluhou Zelenky do vedení! Rozehráli jsme utkání totiž neskutečně špatně, přispělo k tomu určitě podcenění síly protivníka i příliš chybných přihrávek a pomalé tempo naší hry. Přesto jsme nakonec opouštěli hřiště s výhrou, jejíž výši v Úvalech pamatuje už jen historie(nejbližší podobný výsledek doma…v ročníku 07/08 Úvaly : Zápy 5:2, Úvaly : Nymburk 5:1, v ročníku 09/10 Úvaly : Libiš 6:4, v ročníku 10/11 Úvaly : Hradišťko 6:1, v ročníku 11/12 Úvaly : SK Rakovník 5:1).

V prvním poločase nepředváděly oba týmy nijak extra fotbal, hosté se pokoušeli kombinovat, ale nedařila se jim finální přihrávka, jejich tým je zatím příliš mladý a nezkušený, výjimkou byl právě vstřelený gól po našem nedůsledném bránění ojedinělého protiútoku. Náš mančaft zase předváděl zpočátku všechno možné, jenom ne dobrý fotbal. To se změnilo až zásahem Víti Regnera, který ve 23.min. zužitkoval hlavou přihrávku od Brusche a srovnal skóre. Do té doby jsme měli šance, jež vždy končily nepřesným zakončením mimo Hlaváčkovu bránu. Vstřelený gól byl signálem k větší aktivitě, po přihrávce Korbeláře tvrdě pálil Ondra Benčič, gólman soupeře však dokázal míč vytěsnit vedle své tyče. Centr Regnera ve 36.min. minul v malém vápně jak Zdeňka Malíka, tak Davida Bozděcha, druhý jmenovaný se trefil až o pár vteřin později, když usměrnil hlavou do sítě trestný kop Ondřeje Benčiče. 2:1! Tlak na čelákovickou bránu se zvyšoval, soupeř sotva stíhal bránit naše útočné akce. Jednu krásnou a rychlou předvedlo dvě minuty před poločasem trio…rozehrávající Benčič, za obránce si nabíhající Kadeřábek a po jeho přesném centru hlavičkující Bozděch, bohužel pro nás dokázal Hlaváček míč bravurním zákrokem dostat nad svoje břevno. Přesto se ještě za pár okamžiků poločasový stav na výsledkové tabuli změnil, na pravé straně velkého vápna si počíhal na balon Ondra Brusch a bylo to 3:1!

Ve druhé půli existovalo na trávníku už jen jedno mužstvo, byť soupeři se nedá upřít občasná snaha něco z průběhem zápasu udělat, nicméně žádný efekt mu to nepřineslo. V našem podání bylo vidět množství dobrých šancí, na šikovný centr Kadeřábka nedoskočil před bránou Bozděch, sám Honza Kadeřábek o chvíli později nezakončil svoji příležitost střelecky přesně, ve sprintu „tělo na tělo“ s hostujícím obráncem neuspěl Zdeněk Malík, znovu on pak nedokázal prostřelit Hlaváčka. Gólovou lahůdku předvedl až v 64.min. Jan Kadeřábek, který skvostnou přihrávku od Brusche poslal technicky přímo do levé šibenice čelákovické brány. Po dalších čtyřech minutách se trefil i Zdeněk Malík a schylovalo se k exhibici. Šestý gól přidal razantní střelou po přesném přiťuknutí od Matějky znovu Ondřej Brusch, sedmý pak právě Tomáš Matějka! A mohlo to být ještě víc, kdyby se trefili v 86.min. střílející Tomáš Mika, od dvě minuty později v akrobatické pozici zakončující Brusch nebo v samotném závěru zápasu „z voleje“ pálící Matějka. Prochladlého Václava Marka v naší bráně pak v nastavení alespoň trošku prohřála rána Poběrežského, žádnou změnu skóre ale už nepřinesla.

Tomáš Moravec | 12.11.2012 11:49 | 1444x přečteno