A-tým: Slavoj Žatec - SK Úvaly 0:1 (0:1)

Ve 13. kole Divize vyhrálo naše Áčko v Žatci 0:1!!!

Rozhodčí: Cipl. ŽK: 2:2 (Regner, Brusch).
Diváků: 150

Sestava:  V.Marek - V.Regner,  P.Korbelář,  T.Macek,  P.Mišák,  Z.Malík,  L.Marek,   M.Novák,  O.Benčič,   O.Brusch,   D.Bozděch

Ke střídání:  M.Vacek,  L.Vorlíček,  T.Mika,  T.Matějka(60.min. za Benčiče), J.Kadeřábek(83.min. za Kokeše),  F.Kokeš(69.min. za Nováka)

Po týdnu bez fotbalu, kdy příčinou bylo odložení minulého soutěžního kola kvůli nepřízni počasí, jsme zavítali opět na hřiště soupeře, tentokrát do 120km vzdáleného Žatce. Pěkný areál FK Slavoj hostil 13. kolo divizní skupiny „B“, jediné co oběma soupeřům v neděli kazilo náladu, byla slabá divácká návštěva, drobný déšť a těžký terén.

Utkání přesto přineslo rychlý fotbal, oba týmy se snažily vstřelit gól, někdy byl překážkou v dosažení cíle poničený trávník, častěji ale dobrá hra obou defenziv. Už ve 4.min. zápasu se mohl dostat do výborné střelecké pozice Ondřej Brusch, bohužel až příliš jej zatím trápí vychýlená muška nebo nervozita v zakončení, ani tentokrát nedokázal míč dobře zpracovat. Hosté odpověděli svojí první útočnou akcí, i přes lehký zmatek v naší obranné práci nicméně k žádnému vážnému ohrožení brány Václav Marka nedošlo. Ten včasným vyběhnutím zabránil i brejku Martina Bednáře. Na druhé straně poté vypálil prudce Vít Regner, vyražený míč měl zpět na kopačkách Ondřej Brusch, střílel ale jen vysoko nad domácí branku. Nacvičenou standardku pak ve 12.min. předvedli trestný kop rozehrávající David Bozděch a u zadní tyče naskakující Pavel Korbelář, žatecký gólman Jakubov však gólovému vyhrocení situace zabránil. Fotbalově pěkný okamžik přišel i vzápětí, po rychlém autovém vhození se míč dostal k Bruschovi, ten okamžitě z otočky švihem poslal míč na bránu, domácí obránce ale do střely stačil nastrčit nohu. Zahřmělo po 16 minutách hry, po lajně vyletěl Zdeněk Malík, probil se hradbou žateckých těl a posadil míč excelentně na hlavu nabíhajícího Pavla Mišáka! 1:0 pro modré barvy!!! Domácí se nevzdávali, zkoušeli překonat naši obranu, ve 21. minutě šli v rychlém brejku tři na dva naše hráče, naštěstí Bednář z vynikající pozice vystřelil hodně nepřesně. To samé předvedl poté ještě Vávra. Na opačné straně se konala akce podobná té první gólové, Zdeněk Malík zasprintoval po křídle, přihrávku tentokrát nasměroval na O.Brusche, ten ale zakončoval jen velmi slabě. O několik okamžiků později to byl znovu on, kdo zkoušel střelecké štěstí, ránu bohužel poslal jenom těsně vedle levé tyče Jakubovy brány. Napadali jsme výtečně rozehrávku soupeře a byli lepším týmem na hřišti. Kombinaci ale ztěžoval stále se horšící terén. Přesto šance byly! Benčič trknul míč technicky směrem k bráně a trefil tyč, Mišák po krásné přihrávce od Malíka rovněž mířil jen do bílého sloupku, Bozděch pak dlouho kličkoval na vápně ve snaze najít si lepší místo ke střele, tu mu ale zblokoval Krejčík a podobně odvrácena skončila v zámezí i rána Míry Nováka. Jedinou šanci domácího Fiřta poté úspěšně vyřešil do té doby jinak značně se nudící brankář Marek.

Ve druhém poločase se snažili borci v zeleném o aktivnější hru, do šance se dostal aktivní Bednář, nedokázal si ale zblízka poradit s ležícím Markem a také bahnitým terénem na brankové čáře. Odpovědí byla rozehrávka rohového kopu z nohy Benčiče, před u tyče šikovně si naskakujícím Korbelářem se ale včas mihly rukavice Jakuba Jakubova. Vystřelil i Vít Regner, zakroucený míč mu rovněž polapil domácí brankář. Naše převaha narůstala, vysoký balon poslal před bránu neúnavně bojující Lukáš Marek, Tomáš Matějka hlavičkoval však jen nad břevno, podobně nepřesně si pak vedl po centru Zdeňka Malíka. Trojici závěrečných nedělních úvalských šancí měl „na svědomí“ Ondřej Brusch, nejprve v dobré střelecké pozici za obranou napálil jen žateckého brankáře, chvíli poté vystřelil na nerovném terénu těsně vedle levé tyče domácí branky, aby pak ve své největší zápasové příležitosti v 91.min. znovu netrefil bránu.

Domácí vzdorovali statečně, leč padli, naše výtečná bilance na hřištích soupeřů tak nedoznala změny. Výhra byla zasloužená, zjevně se to nelíbilo jen místnímu „skorokuchaři“ u grilu, který nám pak odmítl prodat klobásy, protože „on prostě viděl ten fotbal úplně jinak“…

Žatecký deník – Pouhé dvě šance ospalého Slavoje na výhru nestačily – Fotbalový Slavoj klesl po domácí prohře s Úvaly na osmou příčku divize, ve středu dohrává v Toužimi.

Fanoušci Slavoje Žatec jakoby tentokrát tušili, že jejich fotbalisté doma body brát nebudou a ani jim nepředvedou pohledný fotbal. A tak z velké části zůstali doma a koukali na finále tenisového Fed cupu a neviděli domácí ztrátu Slavoje s týmem z Úval.   Chladné počasí, těžký terén a špičkový tenis opravdu fotbalu nepřál, hlouček fandů z Úval v poklidu „přehrál" domácí diváky, kterých přišlo pomálu. A vzor z diváků si zřejmě vzali i domácí fotbalisté, ospalý a neatraktivní výkon na body diviznímu Žatci nestačil.   Úvaly měly první šanci už ve 13. minutě, kdy se poprvé nedohodla obrana Slavoje, protentokrát ale hosté zatím jen hrozili. Domácí zadáci si ale nedali říct, a tak o dvě minuty později vyrobili další zmatek v obraně, kterého už využil hostující Bozděch – 0:1.   Osumanu se chytil v Mostě   Ani obdržená branka domácí příliš nenabudila, prakticky celý zápas fotbalisté Slavoje jen nakopávali dlouhé balony dopředu, nikdo si s nimi ale neporadil. Chyběli tentokrát jak Osumanu, který se chytil v Mostě, tak i další střelec Duvnjak a ostatní je nedokázali nahradit. Na Žatci byla také vidět určitá nesehranost, Slavoj tak trochu doplácí na fakt, že je farmou Mostu a utkání hraje pokaždé v částečně pozměněné sestavě, což bylo tentokrát na hřišti znát.   O sehranosti a kompaktnosti týmu nemohla být proti Úvalům řeč, chyběl nápad, také střed zálohy nedával útočníkům balony, jaké by potřebovali. Fotbalisté Slavoje se dostali v prvním poločase do jediné vážné šance, ve 20. minutě ale Klasna ve vyložené pozici vůbec netrefil branku. Ve zbytku času pak drželi taktovku utkání v rukách hosté. Ve 31. vystřelil z hranice vápna Novák a orazítkoval tyč. Stejnou trefil o šest minut později po rychlém protiútoku Úval hostující útočník Mišak. Po první půli tak na tabuli svítilo skore 0:1, domácí prohráli také na tyče 0:2.   Šance po rohovém kopu   Hned po vstupu do druhé půle si Žatec vytvořil druhou a poslední svou šanci v utkání. Po rohovém kopu doráželo několik domácích, obrana Úval ale odolala, nakonec odkopávala balon z brankové čáry, stav se ale neměnil. V dalších minutách hosté důsledně bránili svůj nejtěsnější náskok, žatečtí hráči ale nedokázali nic nebezpečného vymyslet. Rušno bylo až v 82. minutě, ale opět před domácím Jakubovem, který vychytal samostatný nájezd hostů.   Po prohře Slavoj klesl v divizní tabulce na osmou příčku, ve středu má na programu dohrávku v Toužimi, která je až čtrnáctá. Hraje se už od 14 hodin. Před dohrávkami vede v tabulce Vyšehrad, o pouhý bod za ním, ale se zápasem k dobru, je Motorlet.

Tomáš Moravec | 5.11.2012 9:28 | 1515x přečteno