SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: FK Lovosice - SK Úvaly 0:2 (0:1)

V 9. kole Divize vyhrálo naše A-mužstvo v Lovosicích!

FK LOVOSICE – SK ÚVALY 0:2 (0:1)
Branky:
7. Marek a 68. Bozděch
Rozhodčí: Svatík. ŽK: 2:1 (Regner).
Diváků: 250

Sestava:  M.Vacek - T.Matějka,  V.Regner,  P.Korbelář,  O.Benčič,  Z.Malík,  L.Marek,  F.Kokeš,  O.Brusch,   D.Bozděch,  J.Kadeřábek

Ke střídání: V.Marek,  L.Vorlíček,  L.Martinec,  T.Macek,  T.Mika(61.min. za Kokeše), M.Novák(75.min. za Bozděcha),  P.Mišák(51.min. za Kadeřábka)

Vítězný zápas na nádherném hřišti kvalitního severočeského soupeře jsme sehráli už od čtvrt na jedenáct v sobotu ráno, všichni „účastníci zájezdu“ si tedy museli notně přivstat.
Naše výtečná bilance na pažitech soupeřů nedoznala po tomto víkendu žádné změny k horšímu, naopak tři body z utkání, které sneslo vysoké měřítko divizní kvality, jsou velmi důležité pro náš cíl, jímž je klidná zimní přestávka.
V sobotu jsme hráli dobře! V bráně se po dlouhém čase objevil Martin Vacek a dokázal vychytanou nulou, že oba gólmany máme výborné, opět úřadoval „bomber“ David Bozděch, znovu se zaskvěla druhá nejlepší soutěžní obrana… hlavně to ale nezakřikněme!
První střelu zápasu si připsal domácí Štástka, mířil ale vysoko nad Vackovu bránu, jako odpověď by mohl být brán pokus Davida Bozděcha, ten sice zacílil přesněji, ale zase neměla jeho rána potřebnou razanci. V 6.minutě to vypadalo zajímavěji, když Ondřej Brusch vypálil z trestného kopu, gólman Juska (borec z olomoucké líhně, r.nar. 1967!) ale míč vytlačil nad břevno. O pár desítek vteřin později už se mohla na světelné tabuli rozsvítit napravo jednička, po pěkné kombinaci poslal nadýchaný lob za obranu Filip Kokeš přímo k nohám Lukáše Marka a ten stačil, byť tísněn obráncem, míč zasunout do sítě! Pustili jsme se ještě odvážněji do útočení, šancí přibývalo, nutno dodat, že v tomto utkání se oba týmy celkem snadno dostávaly zajímavými kombinacemi před bránu soupeře, výsledkem byla permanentní vytíženost obranných řad, zákroky gólmanů, množství rohových kopů…ale jen dva góly, k naší radosti oba v domácí síti. Po čtvrthodině hry se dostal do vápna Lovosic hbitý Zdeněk Malík, místo přihrávky ale volil slabou střelu (častěji se přitom v průběhu zápasu potom objevoval druhý scénář, když už byli naši hráči v dobré pozici, ještě se snažili přihrát a výsledkem byla většinou ztráta míče). Domácí se dostali ke slovu chvíli poté, parádní bombou nejprve jen vysklili okno hlasatelské kabiny, v 19.min. pak v ostré akci nevyužili zmatku v naší obraně. Přesto najednou stále více pronikali na naší polovinu hřiště…v jejich největší poločasové šanci, po našem špatném odkopu, musel zasahovat s velkým štěstím proti střele exligového Bukače Vacek. My jsme se osmělili opět ve 30.min. hry, přihrávku od Matějky ale nezužitkoval Malík, místo střely nepřesně přihrával. Při následném rohu poté předvedl své umění Marek Juska proti nebezpečné hlavičce Ondry Brusche. Nad domácí bránu hlavičkoval v jedné z několika našich příležitostí po pěkné kombinační akci Jan Kadeřábek, znovu on ve 40.min. ve vápně místo okamžité střely kličkoval, až se ukličkoval. Nebezpečný centr od rohového praporku poslal „do ohně“ Ondra Benčič, míč ale bohužel prosvištěl kolem všech nabíhajících spoluhráčů. Soupeř motal hlavu naší obraně především díky rychlým nohám Bukače, i on ale při svém brejku místo střely přihrával, Vít Regner pak neměl moc práce s obranným zákrokem, ze série rohových kopů poté domácí vytěžili jen nebezpečnou hlavičku Rady, balon však letěl nad Vackovu bránu.

I po přestávce se hrál výborný fotbal s množstvím šancí, jednu z těch, jež se nazývají „stoprocentními“ měl Ondra Brusch, když mu přenechal chytře míč David Bozděch, bohužel Ondra nezamířil přesně mezi tři tyče. Právě jeho kolega z týmu mu chtěl ukázat cestu a tak v 55.min. předvedl šikovné uvolnění a tvrdou střelu, brankář Juska si s ní však věděl rady. Do třetice si úvalskou aktivitu připsal vzápětí opět Brusch, i jeho ránu ale domácí gólman vykryl. Na druhé polovině hřiště hasil šanci domácího Huška včasným výběhem Martin Vacek. Do hry se podívali i střídající hráči a především Tomáš Mika byl při chuti, často předváděl nevídanou technickou hru se snahou dostat se do šance, když už v ní pak v 64.min. byl, místo střely, jak jinak, ještě nepřesně přihrával! Druhý gól tak vsítil David Bozděch, když dvacet dvě minuty před koncem zápasu parádně obešel vše, co mu stálo v cestě a poslal míč do prázdné brány, 2:0! Domácí se nevzdávali, pozlobila nás spolupráce Bukače  s Janů, naštěstí obrana dirigovaná Pavlem Korbelářem pracovala spolehlivě, Štástka poté ve své šanci netrefil bránu. Po rychlé rozehrávce potěšili diváky přesnou souhrou Pavel Mišák a Zdeněk Bozděch, na jeho centr ale před lovosickou bránou nedosáhl Zdeněk Malík, těsně před koncem mače pak ještě neuspěli v individuální akci Tomáš Mika a znovu Bozděch. I tak se jelo domů ale hodně vesele…


Z tisku – Litoměřický deník – V utkání devátého kola divize B nebyl před výkopem domácího FK s úvalským SK jednoznačný favorit.

Nakonec se z plného bodového zisku radovali hosté. Předčili Lovosické techničtějším herním projevem. Za stavu 0:1 mohlo být v otázce vývoje utkání i skóre mnohé jinak. Hosté se sice už v sedmé minutě dostali tak trochu symbolicky díky „sedmičce" Markovi do vedení. Navíc se v dalším čase předháněli, jak nechat vyniknout domácího gólmana Jusku (pětkrát).  Mohli za svůj velkorysý výprodej zaplatit tvrdou daň.
Minimálně srovnáním. To by ovšem stoper Rada, který se ze svého postu posléze přesunul dopředu, nesměl napodobit na druhé straně Bozděcha, popřípadě Brusche. Jen do přestávky se dokázal třikrát dostat k hlavičkám na své parketě. Navíc Bukač v sólu nastřelil ruku brankáře Vacka, přitom nikým neatakovaný.
Po přestávce se snažili svěřenci trenéra  Marčaníka soupeře vyšachovat.
„Snaha byla jedna věc, tou druhou byly však příliš složité cesty, jak se dostat za pozorně bránící úvalské zadáky. Obdobně, jak se o to snažila Slávie na Slovácku. Hosté samozřejmě nepohrdli možností chodit do brejků. Po jednom z nich zvýšili na 2:0. Naše další snažení se pak míjelo účinkem.
Musím ale přiznat, že jsme prohráli s technicky velmi vyspělým, disciplinovaným i disponovaným soupeřem," dodal Marčaník.
„Měli jsme před výkopem z domácího FK respekt. Naši hráči však plnili bezezbytku všechno, co jsme si v kabině řekli. Pakliže jsme domácím povolili několik dobrých možností v zakončení a oni je nevyužili, dokázal jsme oplácet skoro stejnou mincí. Přece jen jsme z dobré bezmála desítky možností vytěžili dva góly, které pro nás představují hodně cenné vítězství i povzbuzení do další práce," okomentoval sobotní dopolední duel Marčaníkův protějšek  Tomáš Staněk.

SK Úvaly | 8.10.2012 21:36 | 1858x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 24.1.2020 8:50:21