A-tým: SK Úvaly - SK Český Brod 2:0 (0:0)

V osmém kole Divize porazilo naše áčko Český Brod 2:0!

Rozhodčí: Vnuk - Vilhelm, Zadinová. ŽK: 1:2 (Bozděch).
Diváků: 350

Sestava:  V.Marek    –    V.Regner,  T.Macek,  P.Korbelář,  O.Benčič,  Z.Malík,  L.Marek,  M.Novák,  T.Matějka,   D.Bozděch,  J.Kadeřábek

Ke střídání: M.Vacek,  L.Vorlíček,  T.Mika,  D.Frič,  D.Brusch (60.min. za Benčiče),  F.Kokeš (65.min. za Nováka),  P.Mišák(46.min. za Macka)

V dalším domácím zápase, a opět to bylo třeskavé derby, jsme vyhráli nad týmem z Českého Brodu, tedy naším stálým fotbalovým souputníkem v krajské a nyní i divizní soutěži.

Zápas měl lehce nadprůměrnou kvalitu, především díky druhému poločasu, kazilo ho všeobecně jen množství ztrát míče na obou stranách, poměrně dlouho se také nudili oba brankáři. První střelu, naštěstí pro nás vysoko nad břevno, vypálil Kopecký téměř až v závěru prvních deseti minut hry, do prostoru branky Václava Marka mířil až chvíli poté Valenta, našel jen dobře postaveného gólmana. Mnohem více práce měl náš strážce svatyně až s pumelicí Kadlece, ta snesla velmi vysoké ohodnocení, ani ona ale změnu skóre nepřinesla! Do průběhu hry se snažili více promluvit i úvalští borci, při zemi letící pokus Matějky skončil jen těsně vedle levé tyče Gabrielovy brány, trestný kop po podražení právě výše jmenovaného domácího kapitána zahrál šikovně David Bozděch, českobrodský gólman však míč se štěstím vytlačil na roh. Bozděcha střelecká potence v neděli opravdu neopouštěla, vypálil vzápětí znovu, mířil tentokrát do šibenice, i zde mu ale stopku vystavil dvoumetrový Jiří Gabriel. Hráli jsme v těch minutách už lépe než ze začátku zápasu, bohužel zrychlení tempa hry přinášelo i časté ztráty míče. Velikou šanci měl i tak Vít Regner, jeho hlavička mířila jen těsně nad břevno. Ve 35. minutě se hnal na bránu Tomáš Matějka, bohužel nedokázal finální přihrávku na nabíhající spoluhráče procpat přes vracející se obránce soupeře. Hosté si připsali aktivitu díky Kopeckému, který tak dlouho úspěšně kličkoval v našem vápně, až… neúspěšně přihrál před bránu, Regner jeho centr s přehledem odvrátil. Ke slovu se opět na polovině Českého Brodu dostali naši hráči, nejprve slabě vystřelil Kadeřábek(ten ale v předchozím souboji dostal nandáno od soupeře a tak neměl dost sil), poté centr Benčiče přeletěl u tyče vyskakující Regnera i Korbeláře, a největší šanci první půle pak ve 44.min. doslova zazdil opět Jan Kadeřábek, když zcela sám před Gabrielem trefil jen jeho tělo.

Ve druhém poločase předvedli nebezpečnou akci hosté, po rohovém kopu letěl míč jen těsně vedle Markovy brány, v 54.min. pak náš gólman u tyče takřka zázračně chytil hlavičku Hrušky. Na opačné straně měla dobré parametry přihrávka či střela Ondry Brusche, buď jí hledal spoluhráče těsně před brodskou bránou, nebo chtěl přímo hbitou ranou překvapit Gabriela, obojí mu ale bohužel stoprocentně nevyšlo. Skóre tak změnil až v 74.min. rychlonohý David Bozděch, po parádní přihrávce od Honzy Kadeřábka dokázal patičkou(!!) nasměřovat míč do sítě, 1:0! Živá voda pro naše útočné ambice! Další akci předvedl Ondra Brusch, rozehrávku z trestného kopu posadil na hlavu Kadeřábka, ten jen lehce minul Gabrielovu branku. Českobrodské vývoj hry viditelně znervóznil, dokázali se sice z brejků občas podívat do blízkosti naší brány, všechny jejich pokusy  však likvidovala obrana nebo brankář Marek, a opakovaná snaha vymodlit si penaltu neměla u rozhodčího úspěch, naopak způsobovala v týmu soupeře jen zmatek. Fotbalový trest tak přišel vzápětí, ve velkém stylu hrající David Bozděch zakroutil svůj standardní kop k tyči a bylo to 2:0!

Z tisku - Kolínský deník:
Fotbalisté Českého Brodu ani na čtvrtý pokus nedokázali získat na půdě soupeře bod. V osmém kole divizní skupiny B prohráli v Úvalech.

„Minimálně na bod tady ale bylo," konstatoval vedoucí Českého Brodu Jan Křen.   „První poločas to bylo z obou stran nic moc. Byla to taková překopávaná. Ale oba týmy se přesto dostaly asi do dvou nebezpečných situací. Na naší straně to byl Petr Kopecký, který se po odraženém míči dostal ke střele, jenomže mířil vysoko nad. Po něm šel ze strany sám Štefančík, místo přihrávky pod sebe ale trefil vybíhajícího brankáře. Úvaly to zkoušely z trestného kopu, jejich hráč to dobře trefil a jen těsně minul šibenici. Těsně před přestávkou běžel jejich borec úplně sám na Gabriela, ale ten jeho pokus vyrazil," popsal nejzajímavější situace první půle Jan Křen.   Po změně stran Český Brod soupeře válcoval, jenomže  Kadlec, Moravec ani Tománek neměli srovnaný mířidla. Domácí se postupně oklepali a dvakrát v rozmezí třinácti minut rozhodli.   Hosté se nevzdávali, dřeli, ale proti byl rozhodčí Vnuk, který dvakrát přehlédl volejbalové  hraní rukou domácích hráčů.   „I po inkasovaných gólech jsme byli lepší, ale prostě nám nebylo přáno," konstatoval Křen

Tomáš Moravec | 1.10.2012 7:36 | 1425x přečteno