V šestém kole divize zvítězilo naše A-mužstvo v Toužimi!!!

41. Bozděch. Rozhodčí: -. ŽK: 0:0.
Diváků: 250.

Sestava: V.Marek - V.Regner,  T.Macek,  P.Korbelář,  P.Mišák,  Z.Malík,  M.Novák,  F.Kokeš,  O.Benčič,   D.Bozděch,  M.Szöcs

Ke střídání: M.Vacek,  J.Kadeřábek(88.min. za Szöcse), T.Mika(69.min. za Kokeše),  T.Matějka(78.min za Malíka),  D.Frič,  L.Marek,  L.Martinec

Další daleký výlet, tentokrát na západ Čech, nám přinesl opět plný bodový zisk. A je to vítězství důležité, protože se nerodilo až tak lehce, z množství šancí jsme vydřeli jeden jediný gól a ubránili se několika solidním příležitostem domácích. Potřetí za sebou udržel gólman Marek čisté konto, na čemž má bezpochyby velkou zásluhu i dobře fungující obrana týmu.

I když jsme zápas hráli na hřišti soupeře, neztratili jsme prakticky po celých 90 minut kontrolu nad utkáním a od počátku jsme byli fotbalově lepší a aktivnější. Na nepříliš dobrém trávníku míč často hodně skotačil a tak bylo především v první půli vidět na obou stranách množství nepřesností. Naši borci se pokoušeli o rychlou kombinaci, což se jim i dařilo, ohrožení pro brankáře Martince z jejich akcí ale dlouho žádné nepřicházelo. Nevedlo se nám dostat se do koncovky, zmar pro jakékoliv gólové zakončení znamenaly právě nepřesné finální přihrávky nebo úspěšný zásah toužimské obrany. Proto první zajímavou šancí zápasu byla až ve 12.min. hry naopak výživná střela domácího Diviše, který prošel až příliš snadno naší defenzivou a vyzkoušel pozornost Václava Marka. Odpovědí byla akce z minuty patnácté, kdy Ondra Benčič poslal centr do vápna toužimské brány, před již do výskoku mířícími hlavami Szöcse a Regnera však stačil včas zasáhnout domácí obránce. V největší šanci prvního poločasu se ocitl Zdeněk Malík, míč prostrčený za obranu soupeře si dobře zpracoval, vydal se s ním na úprk, ale bohužel místo tvrdší střely směrem na brankáře Tomáše Martince zkusil jen technickou ránu obstřelem, kterou mu šikovný domácí gólman vykryl, na dorážku pak už Milanu Szöcsovi zbývalo příliš málo prostoru. Z dalších našich aktivit stojí za zmínku bomba Regnera nad břevno toužimské brány, rychlá spolupráce po ose Macek – Szöcs – Bozděch, která ale skončila jen slabou ranou posledního z tria, šikovná střela Filipa Kokeše, jenž těsně minula levou tyč a pak až první přesná trefa do domácí sítě v podání Davida Bozděcha! Ve 41.min. zápasu tak výrazně změnil jeho osud a poslal nás do vedení 1:0!

Ve druhé půli, stejně jako v té první, se nejprve pokusil ohrozit Marka hbitý Jakub Diviš, kolem dobře postaveného Korbeláře se ale neprosmýkl. Na druhé straně hřiště nabil na střelu Bozděchovi Milan Szöcs a vzápětí se sám vydal hned dvakrát na zteč Martincovy brány, první příležitost vyřešil neúspěšným střeleckým pokusem, ve druhé ho potom domácí obránce vytlačil z dobré pozice a míč skončil jen v boční síti. Přestože se toužimský Strejček v 65. min. „opovážil“ postrašit našeho Marka nepřesnou ranou, patřily příští minuty jednoznačně nám. Benčičův centr skončil na hlavě Zdeňka Malíka, v cestě do sítě mu pak zabránil zásah domácího obránce, Vít Regner mířil ve své příležitosti těsně vedle tyče, na nákop Tomáše Miky nikdo z našich útočníků nedosáhl a Davida Bozděcha při jeho časté kličkované vždy odzbrojili toužimští stopeři. I borci v bíločervených dresech se ještě dostali ke slovu, Zápotockého významnou šanci uhasil Macek a vše ostatní pak pořešil zbytek úvalské obrany, v čele s již 281 minut neprůstřelným Václavem Markem…

Tomáš Moravec | 17.9.2012 15:25 | 1216x přečteno