A-tým: SK Úvaly - TJ Baník Souš 1:0 (0:0)

V pátém kole divize porazilo naše A-mužstvo na domácím trávníku Souš!

Rozhodčí: -. ŽK: 2:1 (Malík, Regner).
Diváků: 260.

Sestava:  V.Marek - V.Regner,  T.Macek,  P.Korbelář,  P.Mišák,  Z.Malík,  D.Frič,  L.Marek,  T.Matějka,   D.Bozděch,  M.Szöcs

Ke střídání: M.Vacek, F.Kokeš(70.min. za Szöcse), T.Mika, O.Benčič(59.min za Matějku), M.Novák(46.min za Friče),  J.Kadeřábek,  L.Martinec

Se silným soupeřem z bohaté Souše jsme sehráli partii, ve které dominovaly obě obrany a bojovalo se urputně o každý míč. V prvním poločase se nehrál nijak oslnivý fotbal, ve druhé půli jsme se pak herně v lepším světle předvedli především my a byl z toho i jediný a vítězný gól. První střelu, slabou a nepřesnou, směrem k bráně Václava Marka poslal v sedmé minutě hry Leibl, druhým nebezpečným okamžikem v podání hostů bylo nečekané sklepnutí Štípka po rozehrávce z pravé strany hřiště, naštěstí pro nás byl Marek pozorný. Odpověděli jsme ranou Szöcse, které však také scházela přesnost a především nádhernou akcí, kdy po levé lajně rozkmital svoje nohy Pavel Mišák a prudkým centrem našel nabíhajícího Tomáše Matějku, bohužel jeho hlavička jen olízla levou tyč Ungerovy brány. Dlouhé minuty se poté nic mimořádného na hřišti nedělo, snad jen vyjma rozbitého okna jednoho z okolních domů, které „šikovně“ trefil soušský obránce. Přesto byli hosté v první pětačtyřicetiminutovce mírně aktivnější a odvážnější, trestný kop Da Silvy odvrátil Korbelář a rána Hoška z velké dálky se mezi tři tyče nevešla. V našem podání stojí za zmínku jen centr Bozděcha, na který ale dosáhl Unger dříve než naši číhající borci Szöcs s Matějkou. První půle mnoho vzruchu tedy nepřinesla…

To se rozhodně nedá tvrdit o dějství druhém, kdy nejprve Macek využil rozhodčím ponechané výhody a dokončil svoji akci prostrčením míče na číhajícího Bozděcha, toho ale odzbrojil Tancoš. V 52.min. kopal jeden z mnoha svých standardních kopů David Bozděch, tentokrát posílal šikovně míč „do ohně“ z místa kousek od rohového praporku, škoda že z našich hráčů na něj nedosáhl nikdo. Miroslav Novák poslal vzápětí do brejku pádícího Matějku, jeho prudká přihrávka před Ungerovou bránu opět úvalskou hlavu ani nohu nenašla. Znatelně se přitvrdilo, hosté nám stále víc dávali pocítit sílu svých kopaček, na což už v prvním poločase doplatil poraněným kotníkem David Frič. V 55.minutě zahrozil soupeř, když po rohu hlavičkoval Hošek do břevna naší brány, o pár okamžiků později mířil nepřesně Čonka. Nám se dařilo ohrožovat Ungerovu svatyni častěji, trestný kop Bozděcha v síti neskončil, hlavička Milana Szöcse zůstala v rukavicích soušského gólmana a v překvapivé pozici se ocitnuvší Bozděch nepropálil v 65.min. zblízka roj obránců v červených dresech. Pozoruhodné parametry měla bomba Mišáka, který ji z trestného kopu poslal jen těsně vedle levé šibenice. Trefil se až Filip Kokeš, když po třech minutách pobytu na trávníku vystřelil (opět ze standardní situace po jednom z faulů) tak šikovně, že hostující brankář nabral míč rukavicí zpět do hřiště až za brankovou čarou. Pár centimetrů rozhodlo, 1:0! Vzedmula se vlna soušských emocí, nicméně rozhodnutí sudího bylo přesné a nevratné. Soupeř odehrál zbytek zápasu s pocitem křivdy, což se projevovalo na tvrdosti jeho zákroků, zahrozili jsme povedenou akcí po ose Regner – Bozděch – Benčič, posledně jmenovaný ale vypálil jen vysoko do větví stromů. Trestný kop, který Ondra Benčič rozehrál deset minut před koncem, gólem neskončil, stejně jako spolupráce Zdeňka Malíka a Míry Nováka, jež nedosáhl v těsné blízkosti brány hlavou na šikovně centrovaný míč. Poslední fotbalovou akcí utkání tak byla rána Da Silvy, kterou však zneškodnil výtečně chytající Marek.

Tomáš Moravec | 10.9.2012 6:36 | 1325x přečteno