A-tým: SK Stap-Tratec Vilémov - SK Úvaly 0:3 (0:2)

Ve čtvrtém kole divize naše A-mužstvo vyhrálo ve Vilémově 3:0 a slaví tak první divizní výhru!

SK STAP-TRATEC VILÉMOV – SK ÚVALY 0:3 (0:2)
Branky:
32. Bozděch, 44. Čurda (vlastní, 59. Malík
Rozhodčí: Mrkáček - Krupa, Klupák. ŽK: 2:2 (Szöcs, Kokeš).
Diváků: 260.

Sestava: V.Marek - V.Regner,  T.Macek,  P.Korbelář,  P.Mišák,  Z.Malík,  D.Frič,  M.Novák, T.Matějka,   D.Bozděch,  M.Szöcs
Ke střídání: M.Vacek, F.Kokeš(68.min. za Szöcse), T.Mika(80min. za Nováka), O.Benčič(60.min za Matějku)

Ve čtvrtém kole své divizní existence jsme se dočkali historicky první výhry a třech bodů. Stalo se tak v pěkném fotbalovém areálu dalekého Vilémova, kde předzápasové představení obou sestav probíhalo nejen v češtině, ale i v němčině, holt za kopečkem už byl Deutschland…

Od počátku zápasu bylo vidět, který z týmů je na tom herně i fyzicky lépe, byť i domácí projevovali sympatickou snahu o vítězství. Do první šance se po několika vteřinách hry dostal Milan Szöcs, přihrávku od Malíka „poslal“ na bránu jen kolenem, domácí gólman Vaňák ale stál ve správné pozici. Fotbal se na malém náhradním hřišti(to hlavní prochází kompletní rekonstrukcí) hrál oboustranně rychlý a plný přihrávek, což početné obecenstvo kvitovalo často potleskem. Jejich oblíbenci se do příležitosti hrnuli v deváté minutě, kdy přihrávka sprintujícího záložníka letěla přes celou šířku naší brány, nikdo v modrém dresu na ni naštěstí nedosáhl a k osamocenému Buryánkovi u zadní tyče se míč naštěstí už nedostal. Odpověděli jsme střelami Bozděcha a Nováka, ani jedna však neměla gólové parametry. Hra měla spád a tak nejprve ve 14.min. řešil solidní šanci domácího Vavrouška jako poslední instance Pavel Korbelář, vzápětí na druhé straně hřiště pálil prudce nad Vaňákovu bránu Pavel Mišák a chvilku poté zkoušel propasírovat skrze hradbu obránců neúspěšně míč Milan Szöcs. Na deset minut se tempo hry zpomalilo, ubylo i pohlednějších akcí a naopak přibylo soubojů, až ve 32.min. se poprvé měnilo skóre, to když se dostal po akci na levé straně obranného území Vilémova k míči David Bozděch a splnil si gólové přání svoje i všech úvalských příznivců, zblízka prostřelil Vaňáka a vedli jsme 1:0! Soupeře to nepoložilo, po několika minutách tvrdě vypálil Kurel, brankář Marek svým zásahem a následným odkopem Pavel Mišák, však situaci zdárně vyřešili. Stejně neúspěšní byli chvíli poté ve své kombinaci Hyka s Vavrouškem, v úvalské příležitosti se zase ukázal dvakrát po sobě aktivní David Bozděch, nejprve ve 37.min. poslal míč nad břevno domácí brány a další, tentokrát sólovou akci středem hřiště, mu překazili obránci rázným zákrokem. Už to vypadalo na odchod do kabin s jednogólovým náskokem, když nálet na Vaňáka předvedli Milan Szöcs a Zdeněk Malík, ostrou přihrávku před bránu od posledně jmenovaného si srazil do vlastní sítě Čuda a bylo to 2:0 z našeho pohledu!

Ve druhém poločase jsme byli ještě o trochu lepší a aktivnější než v dějství prvním, David Bozděch střílel z velkého úhlu jen do boční sítě vilémovské brány, po nahrávce od Míry Nováka pelášil po lajně již poněkolikáté neúnavný Malík, jeho centr do vápna se k nabíhajícím Bozděchovi ani Szöcsovi bohužel nedostal. Za svoji aktivitu byl Zdeněk Malík odměněn po hodině hry, když mu nádherně prostrčil míč mezi obránci Tomáš Matějka a populární „Malda“ až neměl se zakončením problém, 3:0! Domácí byli otřeseni, ale nevzdávali se, nadvakrát musel v 63.min. zasahovat brankář Marek, pěkná hlavička Kurela vzápětí mířila jen vedle naší tyče, stejně neúspěšní byli „modří“ v rozehrávání přímých kopů. Do hry jsme se vrátili při stoprocentní šanci Milana Szöcse, ideální přihrávku od Malíka bohužel skluzem dva metry před soupeřovou brankou netrefil. Na hřišti se objevili i střídající hráči a především Ondra Benčič zásoboval útočnou lajnu zajímavými centry, jeden z nich jen slabě hlavičkoval směrem k bráně ve vyložené pozici Malík, druhý pak zužitkoval přízemní střelou Bozděch, gólman Vaňák ale byl dobře postavený. Rychlá akce po ose Kokeš, Bozděch a zakončující Regner nebyla rovněž úspěšná. Domácí útočná snaha v posledních minutách hry pak přinesla ještě ránu Vavrouška vedle naší branky a trestný kop Hyky, se kterým si Václav Marek poradil, žádnou změnu ve skóre ale už naštěstí neznamenala…