Ve třetím kole divize remizovalo naše A-mužstvo s Novým Borem 1:1.

Rozhodčí: Štrincl – Kožár, Pastyřík. ŽK: 1:2 (Malík).
Diváků: -.

Sestava:  V.Marek - T.Matějka,  P.Korbelář,  V.Regner,  P.Mišák,  Z.Malík,  L.Marek,  M.Novák, O.Benčič,  D.Bozděch,  M.Szöcs
Ke střídání: M.Vacek, F.Kokeš, P.Kořínek, T.Macek, T.Mika(67min. za Szöcse), L.Vorlíček(72.min. za Benčiče), R.Vojtěch(80.min za Nováka)

Ve druhém domácím divizním utkání jsme přivítali soupeře z Nového Boru. I když hra v prvním poločase oboustranně příliš fotbalové kvality nepřinesla, ve druhém dějství už to mělo jiný scénář, především díky zlepšení v projevu našeho týmu, no a také padaly góly. Bohužel jsme z velkého množství šancí vytěžili jeden jediný a tak jsme se museli spokojit s pouhým bodem…

V první půli se nic až tak moc důležitého neudálo, míč byl víc ve vzduchu než na nohách hráčů a pohledných, a především pro gólmany nebezpečných akcí, bylo jako šafránu. V 5.min. poslal Ondřej Benčič dlouhý centr na zadní tyč, kde číhal jako vždy při standardní situaci Pavel Korbelář, dlouhá ruka brankáře Dana Blumentritta ale zasáhla včas. Hosté odpověděli rohovým kopem po zblokované střele Lebrušky, díky nepříliš důraznému odkopu naší obrany se míč ocitl na noze Demkeho, ten naštěstí mířil nad Markovu bránu. Na druhé straně hřiště v 11.min. zkoušel rychlý náběh za obranu Bozděch, hbitější a tím i úspěšnější byl však novoborský strážce svatyně. Náš střelec ho chtěl potrápit ještě za krátký okamžik, jeho přízemní střela ale minula levou tyč. Stejně se vedlo o pět minut později Z.Malíkovi po šikovném přiťuknutí od kolegy Szöcse…  Novoborští plejeři se zjevně nechtěli nechat zahanbit a tak vypálil projektil naším směrem v 18. minutě hry Müller, naštěstí mířil rovněž nepřesně. Výčet dalších akcí? Hlavička Milana Szöcse ze dvacáté minuty hry skončila na vrchní síti brány hostí, Markova efektní kličkovaná pak jen na pravé tyči, ostrý nápřah Benčiče odvrátila obrana hostí na rohový kop a z něj jsme bohužel také nedokázali vytěžit víc než závar v malém vápně. Soupeř zahrozil další střelou Demkeho, která ale zůstala v náruči Václava Marka a dvěma pokusy Lebrušky, jeden namířil lobem přes břevno naší brány a druhý poslal ve vyložené šanci také těsně nad vrchní bílou tyč…

Ve druhém dějství už to byla jiná zábava, především zásluhou domácích borců. Sám před gólmanem mířil nepřesně David Bozděch, vzápětí ho v šanci, a to téměř ze stejného místa, napodobil Ondra Benčič, ten však nedokázal prostřelit hradbu obránců. Z velké dálky zkusil pozornost Blumentritta Vít Regner, na pravé lajně brejková situace v podání Zdeňka Malíka byla zakončena ostrou přihrávkou do vápna, bohužel z našich hráčů dostatečně rychle nedobíhal nikdo. Trestný kop poslal Lukáš Marek do horní ochranné sítě, po sérii přihrávek ve vápně měl finální příležitost Míra Novák, míč ale odvrátili obránci za brankovou čáru. Novoborští hráči pohrozili v těch okamžicích jen dvakrát, Bartoš však střílel nepřesně a stejně se vedlo i Kubešovi. V 62.minutě už jsme se radovali, buldočí snahu při zteči obrany hostí předvedli Miroslav Novák a zakončující Zdeněk Malík, který ve skluzu dokázal prostrčit míč do novoborské sítě. 1:0! Soupeře to nijak nepoložilo, jejich divizní zkušenosti jsou větší než ty naše a tak začali být aktivnější než dosud. Vedlo to nejprve k přečíslení naší obrany, kdy za záchrannou brzdu zatáhnul naštěstí včas Pavel Korbelář, bohužel v 79. minutě už ale ke srovnání skóre, když po závaru v našem brankovišti dokázal poskakující míč procpat za Markova záda Lukáš Kubeš.

Závěrečný nápor, místy až drtivý, jsme nedokázali přetavit ve vítězný gól, byť obrovskou snahu jsme měli. Ve vyložené pozici hlavičkoval nad břevno Lukáš Marek, Vorlíčkovu krásnou ránu z dálky Blumentritt vyrazil, Tomáš Mika mířil rovněž nad jeho bránu a Davidu Bozděchovi prostě nebylo zřejmě v neděli souzeno připsat si svůj první úvalský(mistrovský) gólový zářez… snad se tak stane za týden ve Vilémově!

Tomáš Moravec | 27.8.2012 19:25 | 1767x přečteno