Ve druhém kole Divize B získaly Úvaly první bod za remízu v Libiši.

2. Špička z PK -84. Vojtěch
Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 0:2 (L.Marek, Matějka)
Diváků: 150.

Sestava: V. Marek – Matějka, Regner, Korbelář, Mišák – Vorlíček (65. Benčič), L. Marek, Kokeš (56. Mika), Mir. Novák (76.Vojtěch) – Bozděch, Malík

Mělnický deník: Libiš – První vstřelený gól a první bodový zisk po svém návratu do divize mají na kontě fotbalisté Libiše, kteří na domácím hřišti remizovali s SK Úvaly, dalším nováčkem soutěže, 1:1. Od vítězství domácí dělilo pouhých šest minut. Hosté totiž odpověděli na proměněnou penaltu vyrovnáním v 84. minutě.

Herně vyrovnané bojovné utkání, ve kterém byli na vypracované šance o něco aktivnější hosté. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat duel, který byl reprízou posledního jarního kola krajského přeboru. Tehdy Libiš zvítězila 2:1 a na těsnou výhru měla zaděláno i tentokrát. O výsledku rozhodla až závěrečná půlhodina. Do té doby byl zápas na vyložené šance chudý. Po gólu volala snad jen ta hostujícího Malíka, který ale z první netrefil bránu. Hosté vzápětí litovali. Z protiútoku se do jejich šestnáctky po autovém vhazování vřítil Škoda a pískala se penalta. „Ke kontaktu s protihráčem došlo," naznačovala svými gesty letní posila Sokola. Jeho spoluhráč Špička pak s exekucí nezaváhal – 1:0. Hosté sice o penaltě zdaleka tak přesvědčení nebyli, ale nezpanikařili a ve zbylém čase se snažili zatlačit soupeře do obrany, což se jim celkem snadno dařilo. Když pak domácí Jirásek, kterému svým kiksem nabil hostující brankář Marek, odmítl druhý gól, přišlo na opačné straně vyrovnání. Úvalští se prokombinovali až do šestnáctky, kde střídající Vojtěch po šesti minutách na hřišti chladnokrevným zakončením zařídil dělbu. A u ní ještě nemuselo zůstat. Hosté byli ve zbylém čase na koni a mohli dokonat obrat. Ani jednu ze dvou svých šancí už ale neproměnili.

Tomáš Moravec | 19.8.2012 16:47 | 1332x přečteno