A-tým: SK Úvaly - Slavoj Vyšehrad 1:3 (1:0)

V premiérovém vystoupení v divizi podlehlo naše A-mužstvo Vyšehradu, nadějně rozehraný zápas nakonec bohužel ztratilo výsledkem 1:3.

SK ÚVALY – SLAVOJ VYŠEHRAD 1:3 (1:0)
Branka:
J.Kadeřánek
Rozhodčí: Svatík – Bacík, Kožár. ŽK: 1:1 (Macek)
Diváků: 320.

Sestava: V.Marek – T.Matějka, P.Korbelář, T.Macek, O.Benčič, L.Vorlíček, L.Marek, M.Novák, Z.Malík, D.Frič, J.Kadeřábek

Ke střídání: M.Vacek, F.Kokeš, T.Mika, D.Bozděch(71.min. za Kadeřábka), V.Regner(83.min. za Friče, P.Mišák(86.min. za Vorlíčka)

V historicky prvním úvalském utkání divizní soutěže jsme neděli 12.8.2012 narazili na silný tým Vyšehradu a přestože naši borci sehráli velmi dobrou partii a o nějakém nováčkovském strádání nemůže být ani řeč, rozhodla zápas vyjímečná fotbalová kvalita, kterou soupeř předvedl v poslední dvacetiminutovce střetnutí. V rozmezí deseti minut Vyšehradští zcela obrátili do té doby pro nás příznivý stav, třikrát poslali míč za Markova záda a s přehledem dovedli utkání do vítězného konce.

Na hřiště V Pařezině přišlo na divizní premiéru 320 diváků a oba týmy pro ně přichystaly solidní fotbalovou podívanou. Hrál se rychlý a atraktivní zápas, ve kterém jsme nebyli dlouho horším mužstvem. Nejprve vyzkoušel pozornost Prokeše v brance hostí málo nebezpečnou střelou vedle tyče Míra Novák, poté se na něj neúspěšně hnali ve vzájemné kombinaci David Frič a Zdeněk Malík, v šesté minutě však už se skóre měnilo, šikovně se po rohovém kopu trefil Jan Kadeřábek, staronový hráč v úvalském dresu… v naší sestavě se v neděli představilo hned větší množství posil, odchovanec Pavel Mišák, Vít Regner(host. z Velimi), David Bozděch(host. z Milevska), brankář Václav Marek(host. z Bohemians 1905) a kladenský plejer David Frič, který černobílé barvy rovněž z minulosti už zná. I díky nim jsme ukázali, navzdory prohře, že se herně vyšší soutěže nemusíme bát a že tým máme silný.

V 10.min. hry se pokoušel po přihrávce od Zdeňka Malíka znovu gólově uspět Honza Kadeřábek, obránce hostí ale bohužel včas zasáhl. Na druhé straně poprvé vyzkoušel pozornost V.Marka střelou z dálky Wulkan, žádný extra zásah ale náš gólman předvést nemusel. Znovu jsme projevili útočnou snahu, po centru Benčiče hlavičkoval těsně nad Korbelář, podobně neúspěšně se vedlo Vorlíčkovi, jeho nádhernou hlavičku, mířící pod břevno, vyřešil stejně efektně výtečným zákrokem Josef Prokeš. Hosté zahrozili z protiútoku a to za naší vydatné pomoci, Budějský poslal z místa kousek od rohového praporku prudký střílený centr před naši bránu, zasahující obránce ve skluzu jen těsně minul vlastní tyčku. Diváci vydechli úlevou… Šikovněji už si o chvíli později vedli Korbelář s gólmanem Markem, když zabránili skórovat dravému Kafkovi. Hosté v těch okamžicích lépe kombinovali, proti nim ale stála naše dobrá defenzivní hra.

Po přestávce jsme dokázali ještě pár minut držet krok v tempu hry, spolupráce Malíka a Vorlíčka ke gólu nevedla, několik rozehrávek od rohového praporku rovněž ne. V 62.min. střílel tvrdě, ale nepřesně hbitý Lukáš Vorlíček, pěkný centr z nohy Tomáše Matějky pak ve vápně jen těsně minul hlavu vzduchem plachtícího Nováka. A přišel trest… soupeř zapnul na vyšší obrátky a najednou bylo jeho hráčů plné hřiště. Nejprve po zmatku v naší obraně srovnal skóre Wulkan, za čtyři minuty kolem našich obránců profičel Babašta a do třetice se trefil rychlonohý Kafka. Za deset minut bylo dílo zkázy dokonáno, hosté poté zvolnili, ale s přehledem zkušeně dovedli utkání do vítězného konce. Přestože jsme měli ještě obrovskou šanci na změnu stavu při hlavičce Regnera z bezprostřední blízkosti a šikovné střele Bozděcha z dvacetimetrové vzdálenosti, Prokeše v bráně Vyšehradu už jsme míč lovit ze své sítě nedonutili. Naopak bomba z nohy Hendrycha ještě orazítkovala naše břevno…

Škoda že jsme neudrželi vítězný průběh zápasu, naši hráči za předvedený výkon ale zaslouží uznání.

Hodnocení trenéra T.Staňka: Myslím, že jsme odehráli kvalitní utkání, bohužel pro nás a naše fanoušky s krutým výsledkem. Z mého pohledu si hráči zaslouží pochvalu za přístup a nasazení v zápase. Opět nás potrápila naše finální fáze, kdy třeba za stavu 1:0 máme takřka samostatný nájezd na brankáře hostí a nejsme schopni ani tuto šanci zužitkovat! Od 70 min, kdy se soupeři podařilo vyrovnat, se projevila větší zkušenost Vyšehradu. Nám v závěru chyběly síly, ať už fyzické, tak především psychické.  Mrzí nás ztráta 3 bodů doma, ale náš výkon měl solidní parametry a vím, že se budeme zlepšovat zápas od zápasu. Cítím z hráčů, že na sobě chtějí pracovat a to je z dlouhodobého hlediska velmi důležité.

Tomáš Moravec | 13.8.2012 9:54 | 1676x přečteno