A-tým: SK Úvaly - Sokol Nové Strašecí 2:1 NP (0:1)

Ve 25. kole Divize jsme zdolali na penalty Nové Strašecí!

SK Úvaly – TJ Sokol Nové Strašecí 2:1 NP (0:1)

Branky:   4. minuta  – Jan Ducár,  53. minuta Marek Barták

Toto utkání bylo druhé ze série čtyř zápasů s mužstvy bojujícími o záchranu, i když ani Úvaly ani Nové Strašecí nejsou v přímém ohrožení sestupu. Náš dnešní soupeř se navíc pro jarní sezónu řádně posílil bývalými hráči z první  ligy : Miroslav Obermajer – Bohemka, České Budějovice, Střížkov,  Radek Bukač – Žižkov, Jan Flachbart – Jablonec, Sparta, Zenit Petrohrad, reprezentant U21.
Na hráče čekal krásně připravený trávník, slunečné počasí a standardní návštěva okolo 150 diváků.

Začalo se opatrně  hrou ve středu pole, ale už ve 4. minutě  píská rozhodčí faul na hranici velkého vápna. Přímý kop mírně zprava nakonec zahrává Jan Ducár a nutno říci, že dobře. Zleva obstřeluje naší zeď přízemní střelou přesně k tyči. Brankář marek se tam natahuje marně a tak již v 5. minutě prohráváme 0:1.  V 15. minutě se krásně probíjel před naší branku hostující Mžourek, ale obrana ho na poslední chvíli o míč připravila.  V 18. minutě konečně také domácí ohrozí branku Nového Strašecí. David Bozděch krásně vystřelí k levé tyči, ale brankář Kut, mimochodem ve 47 letech nejstarší hráč na hřišti, bravurně chytá. Všechna čest. V 19. minutě opět trestný kop na úvalskou branku, tentokrát však centr odvracíme do bezpečí. Okamžitě následuje náš protiútok do otevřené obrany, postujeme dva na jednoho, ale nešikovně se vystavíme do ofsajdu. Ve 29. minutě se na levém křídle krásně uvolnil Lukáš Marek, centr na Honzu Kadeřábka, jeho střele však jde vysoko nad branku. V této fázi utkání se bohužel uchylujeme k dlouhým nakopávaným míčům ale to nemá proti urostlým a zkušeným zadákům Nového Strašecí žádnou šanci. Většinu míčů si sebere zkušený a nutno říci výborně hrající stoper Obermajer. Na konci prvního poločasu ještě hostující útočník Bukač ve výskoku zasáhne loktem do hlavy našeho stopera Štěpánka. Ten se naštěstí může vrátit do hry. Žlutá karta pro Radka Bukače.

Do druhého poločasu nastupujeme jako úplně jiné mužstvo. Najednou hrajeme rychle po zemi a urostlí, zkušení hráči hostí nevědí kde jim hlava stojí. Tohle je naše hra. Mále rychlé mladé hráče menšího vzrůstu a toho musíme využít. V 53. minutě rozehrávají  hosté z pravé strany rohový kop, ale tak nešťastně, že za pár vteřin již míč ve sprintu po pravé straně vyváží na polovinu soupeře, následuje centr na levé křídlo, pak centr před branku. Tam se hostující obránce dopouští hrubé chyby, nepovedený odkop se dostává k Marku Bartákovi a ten již nemá problém skórovat. Je vyrovnáno 1:1. Od této chvíle existuje na hřišti jen jedno mužstvo, to úvalské,  a je otázkou času kdy zápas rozhodneme. Bohužel se tak nestane a zápas bude vrcholit penaltovým rozstřelem. Kope se standardně na branku u kabin, začínají domácí.

Petr Němeček – střela vlevo, brankář vlevo, ale od tyče míč končí v síti – 1:0
Jakub Hájek – střela vlevo, brankář na druhou stranu – 1:1
Jan Kadeřábek – střela vlevo, brankář na druhou stranu – 2:1
Jan Flachbart – střela metr vedle levé tyče – stále 2:1
Pavel Štěpánek – střela vlevo, brankář na druhou stranu – 3:1
Radek Bukač – střela mírně vlevo, brankář se míče dotkne, ale ten končí v síti – 3:2
Lukáš Marek – polovysoká střela mírně vlevo, na kterou se brankář snadno dostane – stále 3:2
Jakub Zaal – střela vlevo, brankář na druhou stranu – 5:4
Lukáš Palko – střela vlevo, kterou brankář vystihne a chytá – Úvaly vyhrávají penalty 5:4