A-tým: SK Úvaly - Sokol Libiš 2:1 (0:0)

V dohrávce 17. kole divize porazilo naše A-mužstvo Libiš 2:1 a v tabulce je už na skvělém druhém místě!

Mistrovské utkání 17. kola DIVIZE – SK Úvaly - Sokol Libiš 2:1 (0:0)

V dohrávce odloženého 17.kola jsme porazili tým Libiše, tedy mužstva, jež pro tvrdou hru nejde daleko. V dramatickém zápase tak padlo 7 žlutých karet a dokonce jedna červená…

Až v deváté minutě viděli prokřehlí diváci první kloudnou akci, do té doby se hráči na jaře poprvé s přírodní trávou jen seznamovali. Po rychlé spolupráci tria Korbelář, Mišák a zakončující Škoda vytáhnul výborný zákrok brankář Šídlo, o dvě minuty později pohrozil opět agilní Honza Škoda, míč z jeho kopačky si to namířil jenom do tyče, dorážku pak zazdil dobíhající David Bozděch, když trefil z pár metrů jen tělo ležícího gólmana Libiše. Soupeř toho v utkání moc nepředvedl, až příliš často pouze nakopával míče do svých předních linií, tam však téměř stoprocentně pracovala třetí nejlepší divizní obrana soutěže. Když už to před naší bránou zahořelo, dokázal kolegy obránce zastoupit kapitán Matějka a ve 20.min. odkopnul v poslední chvíli míč před dotírajícím Janouškem. První poločas ještě příliš gólových šancí nepřinesl, ve 29.min. měl našlápnuto Zdeněk Malík, bohužel zpracoval si balón nedokonale, ve 40.min. pak jeho centr hledal před bránou hlavu vyskakujícího Tomáše Matějky, stoper Trojan byl ale úspěšnější.

Ve druhém dějství už byl k vidění jiný fotbal, přestože se po ojedinělé akci a nedorozumění naší obrany hosté ujali v 55.min. Řepkou vedení, byli jsme to my, kdo hrál rychleji, techničtěji a lépe. Chytrý pokus ve snaze překvapit střelou přímo z rohu brankáře Šídla díky jeho pozornosti Pavlu Mišákovi nevyšel, Přemek Kořínek pálil tvrdě, ale jen nepřesně nad soupeřovu branku, za zdánlivě ztraceným míčem sprintující Honza Škoda pak poslal přihrávku do malého vápně Lukáši Markovi do až příliš složitého zpracování. V těch okamžicích se hosté jen velmi těžko bránili našim atakům a na hřišti se začalo jiskřit. Po faulu na Malíka a rozehrávce trestného kopu z nohy Marka nejprve razantně vystřelil právě Zdeněk Malík a odražený míč pak poslal do sítě Jan Škoda, 1:1! Nabuzen gólem se Honza rozhodl ještě více předvést svoje umění, když o tři minuty později propálil ze 20 metrů vše, co mu stálo v cestě a vstřelil vítězný gól, 2:1!! Eufórie z našich borců v těch slastných chvílích přímo stříkala…

Posledních dvacet minut jsme měli zápas pod kontrolu, centr Mišáka hledal Regnerovu hlavu, ale Šídlo byl rychlejší, před nabíhajícím Honzou Kadeřábkem pak odkopnul míč Trojan. Z velké dálky mířil jen těsně nad Zdeněk Malík, aby se pak po obdržení druhé žluté kartě odebral těsně před koncem zápasu „odpočinout si“ do kabin, do šance skórovat se na těžkém terénu bojovně hrnul ještě v posledních okamžicích hry David Frič, ke změně skóre už však nedošlo. Vítězstvím jsme se vyhoupli na druhé místo tabulky!

Sestava:  V.Marek    –    P.Kořínek,  V.Regner,  P.Korbelář,  T.Mišák,  Z.Malík,  L.Marek,  F.Kokeš,  T.Matějka,   J.Škoda,  D.Bozděch

Ke střídání:  M.Vacek,  J.Kadeřábek(46.min. za Bozděcha), M.Szöcs(75.min. za Škodu),  D.Frič(55.min. za Kokeše)

Góly Ú: 65. a 68.min. Škoda – Góly soupeře: 56.min Řepka
ŽK: hosté 4× (Špička, Vejvoda, Čadek, Kabyl)
ŽK: domácí 3× (Frič, Matějka, Malík)
ČK: domácí 1× (Malík)
Diváků: cca 80
Rozhodčí: Simabrtl, Cupl, Špindlerová