A-tým: SK Úvaly - Sokol Libiš 0:2 (0:2)

Ve 23. kole Divize jsme prohráli na domácím trávníku s Libiší.

SK Úvaly – TJ Sokol Libiš  0:2 (0:2)
Branky:   8. a 30. minuta  – Tomáš Petr

Dnešním dnem pro nás končila série 3 domácích utkání za sebou a protože jsme z předchozích 2 zápasů získali jen 1 bod za porážku na penalty s lídrem tabulky z Brozan, potřebovali jsme konečně naplno bodovat, abychom se posunuli do středu tabulky, mimo pásma kde se bojuje o záchranu.
V neděli ráno a ještě těsně před zápasem jarní deštík zkropil trávník a hrálo se ideálním trávníku, který nebyl ani rozbahněný, ani příliš tvrdý.  Polojasno a teplota okolo 20 stupňů, ideální podmínky jak pro hráče tak pro diváky.

Utkání začalo velmi opatrně, nikdo nechtěl riskovat  a tak byly k vidění především dlouhé nakopávané míče, které obě obrany snadno odvracely. To však změnila 8. minuta. Přímo na půlící čáře jsme se dopustili hrubé individuální chyby a po ztrátě míče postupuje na naší branku hostující útočník a střelou podle brankáře otevírá skóre – 0:1. Nedá se nic dělat je před námi ještě skoro celý zápas a tedy spoustu času na otočení výsledku. Hned v 11. Minutě se dostane ke střele z hranice velkého vápna Jakub Zaal, jenže jeho prudká střela jde těsně vedle levé tyče. V této fázi hry jsme opět začali hrát dlouhé nakopávané míče, navíc značně nepřesné, takže jsme se vůbec nedostali do hry. V 18. Minutě útočíme po naší pravé straně a po ztrátě míče u rohového praporku máme otevřený celý střed hřiště. Následuje bleskový brejk do naší nezformované obrany, pas na pravé křídlo, kde se libišský útočník krásně zbavil našeho levého beka a přízemní centr vybídl k zakončení dalšího  hostujícího útočníka. Brankář Marek však míč vytlačil na roh. Ve 30. Minutě opět mají roh hosté a protože jsme nechali zakončit útočníka hostí v poklidu nohou na malém vápně, dostáváme druhou branku a prohráváme 2:0.  Až do konce první půle jsme si nevypracovali ani tlak ani brankovou příležitost a tak jsme šli do kabin s vědomím dvoubrankového manka.

Do druhého poločasu jsme vystřídali, Jakuba Zaala nahradil Marek Barták. Změnu naší hry a především přesun aktivity na naše kopačky se ve druhém poločase, oproti očekávání fanoušků, nekonal. Utkání pokračovalo bojem ve středu hřiště, hosté si zkušeně hlídali svůj náskok a nikam se nehnali. Pohříchu jedinou opravdu vyloženou brankovou příležitost jsme si vypracovali až v 83. minutě. Petr Špringr se dostal k zakončení zblízka, nicméně trefil vyběhnuvšího brankáře. Ztratili jsme 3 body, navíc se soupeřem se kterým bychom doma rozhodně měli naplno bodovat. Bohužel, nestalo se a tak se musíme soustředit na sérii následujících utkání s týmy bojujícími o záchranu, v pořadí: Žatec venku, Nové Strašecí doma, Nový Bor venku, Litol doma. Můžeme si jen přát, aby bylo hezky, přišlo hodně diváků a povzbudili naše mužstvo.