A-tým: SK Úvaly - SK Toužim 1:0 (0:0)

Ve 21. kole divize naše A-mužstvo porazilo Toužim a vyhouplo se na skvělé druhé místo v tabulce!

Mistrovské utkání 21. kola DIVIZE – SK Úvaly - SK Toužim 1:0 (0:0)

Naše vítězství se ve slunném nedělním odpoledni, za veliké divácké účasti a proti bojovnému soupeři ze spodku divizní tabulky nerodilo lehce, možná právě proto jsem ho potom tak slavili.

V prvním poločase to nebyla ze strany obou týmů žádná fotbalová hitparáda, my jsme téměř nic ze svého umění neukázali a mužstvo Toužimi spoléhalo především na dobrou obranu a občasné rychlé brejky, které ovšem na jaře poprvé v bráně stojícího Martina Vacka k šílenství nijak nepřiváděly. Za zmínku tedy stojí během první části hry jen Bozděchův centr z rohu na, v malém vápně naskakujícího, Milana Szöcse, o vteřinu rychlejší toužimský gólman Martinec byl ale v jejich vzájemném minisouboji vítězem. Opět Szöcs to pak zkoušel v 16.min. pěknou střelou ze 20m, ani tehdy nebyl však gólově úspěšný. Další dlouhé minuty hry nepřinesly nic zajímavého, až po půlhodině hry byl nucen pozdvihnout obočí Vacek a vyboxovat ze svého hájemství míč po rozehrávce Klimenta ze značky rohového kopu. Stejný brankářský cvik pak předvedl na druhé straně o chvíli později i Martinec, z voleje pálící David Frič poté ještě poslal dorážku mimo tři bílé tyče.  Fotbalově atraktivní spolupráci předvedli dvakrát po sobě Milan Szöcs a Jan Škoda(nahradil zraněného Korbeláře), jeden druhému vždy posadil míč přímo na nohu, v obou případech byl ale při střele brankář soupeře dobře připravený. Nepřesně mířil pět minut před přestávkou rovněž Zdeněk Malík.

Do druhé půle nastoupil ve středu naší zálohy neúnavný bijec Lukáš Marek a tempo hry se vzápětí razantně zvýšilo. Nejprve se prodíral neúspěšně přes obranu soupeře, o míč však těsně před zakončením přišel, chvíli poté poslal na zteč Malíka, jeho centr ale v malém vápně nenašel hlavu Milana Szöcse. Trestný kop namířil v 54.min. Pavel Mišák šikovně přímo na bránu, lehce tečovaný balon se už už snášel k zadní tyči, reflexivně reagující Martinec ho však dokázal vytlačit na roh.  V rychlém sledu  přišlo množství našich šancí, ve velkém tlaku na soupeřovu bránu jsme vydrželi hrát prakticky dalších 30 minut. Do akcí se postupně řítili zprava Zdeněk Malík, zleva Pavel Mišák, razantně hlavičkoval neúspěšně zblízka Vít Regner, střelou z hranice velkého vápna zkoušel překonat Martince  David Frič, bombu „zprvní“ na něj poslal po rohovém kopu opět Mišák, v tisíciprocentní příležitosti se po přihrávce od Bozděcha ocitl sám před bránou Malík, se štěstím mu bohužel střelu zablokoval padající stoper Hudec, stejně tak se vedlo v 66.min. Škodovi, ani on míč do sítě neprocpal. A tak musela přijít až 68. minuta hry a hlavička Lukáše Marka! 1:0! Zbytek zápasu byl zcela v naší režii, šancí vstřelit gól jsme měli snad na tři utkání, bohužel ve velké formě hrající Jan Škoda nebyl třikrát za sebou úspěšný, stejně tak jako slabě pálící David Bozděch. Soupeř neměl ve druhé půli de facto žádnou vážnější akci, v jediném jejím náznaku se  v 86.minutě Strejčkovi zamotal míč mezi nohama. Vítězství jsme si už vzít nenechali…

Sestava:  M.Vacek    –    V.Regner,  T.Macek,  P.Korbelář,  P.Mišák,   Z.Malík,  F.Kokeš,  D.Frič,  T.Matějka,   M.Szöcs,  D.Bozděch

Ke střídání:  V.Marek, J.Novák, L.Marek(46.min. za Kokeše), J.Škoda(34.min. za Korbeláře), J.Kadeřábek(68.min. za Szöcse)

Góly Ú: L.Marek
ŽK: domácí 1× (Frič), hosté 1× (Větrovec)