A-tým: SK Úvaly - SK STAP-TRATEC Vilémov 2:1 (1:1)

V 19. kole divize porazilo naše A-mužstvo Vilémov 2:1!

Mistrovské utkání 19. kola DIVIZE – SK Úvaly : SK STAP-TRATEC Vilémov 2:1 (1:1)

Ani druhé „domácí“ utkání jsme nehráli na pažitu v Úvalech, to první, s Libiší, bylo pro nepřízeň počasí odloženo a druhé, s dalekým Vilémovem, jsme sehráli na výborné nové umělce Meteoru Praha.

Potkali se dva silní soupeři, ač tomu aktuální postavení v tabulce příliš neodpovídalo. Vilémov ovšem své řady posílil hráči Varnsdorfu a bylo to hodně znát. Od počátku se hrál hbitý a aktivní fotbal, v němž jsme díky gólu Vlastimila Choda, jenž ze 40m s pomocí větru poslal míč za Markova záda, tahali v prvních minutách za kratší konec. Houževnatý a co do postav hráčů neobvykle vysoký protivník nám dělal starosti.

Se slabou střelou Malíka ze 4.minuty neměl Vaňák žádné problémy a to bylo nadlouho jediné nebezpečí z našich kopaček. Již zmíněný Chod otevřel skóre hned na počátku druhé desetiminutovky utkání, poté se hrálo bez větších šancí obou týmů, až ve 25.min. vystřelil Očipka, tentokrát brankář Marek nezaváhal. Začali jsme pak konečně být více aktivní. Odpovědí na vedení hostí mohl být trestný kop Pavla Mišáka po faulu na Bozděcha, z ideální vzdálenosti ale trefil jen zeď vilémovských hráčů, stejně tak se z dorážky vedlo Matějkovi a i třetí pokus byl odvrácen, tentokrát na roh. Gólovější byla situace o pár okamžiků později, Tomáš Matějka chytře odcentroval na hlavu Zdeňka Malíka, ten však mířil jen nad břevno Vaňákovy brány. Deset minut před přestávkou vybídnul David Bozděch efektní přihrávkou šajtlí za hostující obranu ke sprintu svého parťáka z útoku Kadeřábka, Jirchář ho ovšem stačil dostihnout a od míče odstavit. Na druhé straně hřiště se ale také vesele útočilo, ve vyložené příležitosti se ocitl Kuhel, do dneška asi netuší, jak mohl míč z takové blízkosti napálit jen do břevna, z něj se pak balon odrazil ven.  Nebezpečně rovněž mířil ve 41.min.  Chod, ani on se ale do sítě netrefil. Stejně se vedlo našemu Kadeřábkovi, když hlavičkoval těsně nad Vaňákovu bránu. Skóre tedy srovnal až Zdeněk Malík a byla to nádherná akce plná přihrávek, na jejímž konci byla Malíkova střela k levé tyči, 1:1!

Ve druhé půli jsme hráli ještě o poznání lépe, v dobré šanci byl opět Honza Kadeřábek, z dálky tvrdě vystřelil Malík, poté znovu on vyzkoušel z úhlu brankáře Vaňáka, byť by asi lepším zakončením byla přihrávka do vápna na nabíhající spoluhráče. I hosté se snažili, Kuhelovu jedovku Václav Marek chytil, sólová akce Choda pak dokonce skončila faulem a červenou kartou pro našeho stopera. Nevzdali jsme se však snahy vstřelit vítězný gól ani v oslabení, Bozděchovu přihrávku před bránu na číhajícího Zdeňka Malíka odkopnul do zámezí Jakobovský, Víťa Regner v 80.minutě hlavičkoval jen nad břevno a tak zahřmělo až v samotném konci zápasu, když vystřídavší Milan Szöcs dostal lahůdkovou přihrávku za vilémovskou obranu a překonat Vaňáka pak už pro něj nebyl problém, 2:1!! Soupeř se pokusil ještě v posledních vteřinách hry srovnat skóre bombou Vavrouška, Venca Marek ale už prostě nechtěl být v tomto utkání překonán…

Očima trenéra Tomáše Staňka: Věděl jsem, že nás čeká velmi těžké utkání, neboť si soupeř z Vilémova  pravidelně pomáhá třemi, někdy i čtyřmi hráči druholigového Vansdorfu,  jehož je farmou. Navíc jsme si situaci zkomplikovali, když jsme inkasovali rychlý gól ze čtyřiceti metrů.  V tomto zápase nám velmi vázla rozehrávka a kombinace, soupeř dobře bránil a nutil nás do nakopávaných míčů,  čemuž jsme se nesmyslně přizpůsobovali.  Přesto chci hráčům poděkovat za nasazení do utkání, za touhu po vítězství, kdy i v deseti jsme stále hráli otevřenou partii a snažili jsme se vítězství naklonit na svoji stranu. Někdo mluví o štěstí, já v tom vidím především spoustu odpracovaných tréninkových jednotek a nadstandardního týmového ducha. Naše soudržnost v mužstvu je na velmi vysoké úrovni.

Sestava:  V.Marek    –    P.Kořínek,  V.Regner,  T.Macek,  T.Mišák,  Z.Malík,  L.Marek,  J.Novák,  T.Matějka,   J.Kadeřábek,  D.Bozděch

Ke střídání:  M.Vacek,  F.Kokeš(82.min. za Nováka), P.Korbelář(55.min. za Kořínka), M.Szöcs(65.min. za Kadeřábka),  J.Frydrych

Góly Ú: 45.min. Malík, 85.min. Szöcs – Góly soupeře: 11.min Chod

ŽK: hosté 2× (Chod, Čuda), ČK: domácí 1× (Macek)
Diváků: cca 150
Rozhodčí: Kubr, Severýn, Ulrich

Tomáš Moravec | 2.4.2013 12:12 | 1190x přečteno