A-tým: SK Úvaly - SK Stap Tratec Vílémov 2:0 (2:0)

V jedenáctém kole divize porazilo naše áčko Vilémov!

SK Úvaly – SK Stap Tratec Vilémov  2:0 (2:0)
Branky:   33. min. – Petr Němeček –  1:0, 40. min. – Marek Barták  – 2:0

V 11. kole jsme na domácím trávníku přivítali dalšího nováčka soutěže, SK Stap Tratec Vilémov, který postoupil ze severočeského krajského přeboru společně s FK Louny a FK Litvínov. Terén byl po několikadenních deštích podmáčený, ale dá se říci takový, jaký obvykle bývá v polovině října.

Tak jak už bývá poslední dobou zvykem, začali jsme poměrně vlažně. Statickou a pasivní hrou přenecháváme soupeři aktivitu a hned je to znát před domácí brankou. Ve 4. minutě zahrávají vilémovští trestný kop zpoza šestnáctky, naštěstí pro domácí jde do zdi. Teprve ve 14. Minutě se dostávají ke slovu také domácí. Získáváme výhodu trestného kopu z levé strany a hned je z toho nebezpečný závar. Už v 17. minutě máme další trestňák, tentokrát zleva. Zahráváme signál, na přetažený centr si až k zadní tyči nabíhá Pavel Štěpánek a rybičkou hlavičkuje jen do boční sítě zcela odkryté branky. Tak to byla první vyložená šance.  Ale ve 33. minutě už se radujeme. Na vlastní polovině sebereme míč soupeři při nepřesné rozehrávce a ve sprintu se ve třech řítíme k Vaňákově brance. Prudký přízemní centr zprava prolétne mimo dosah brankáře Vilémova a směřuje na nabíhajícího útočníka domácích, který by v malém vápně doklepával do prázdné branky. Ale ještě obětavě zasahuje obránce a skluzem zasahuje míč. Ten mu bohužel zasáhne také ruku a tak je z toho penalta, kterou Petr Němeček posílá nechytatelně bombou do levého horního růžku. Vedeme 1:0. Hosté trochu vypadli z tempa a přenechávají iniciativu úvalským. Ve 40. další brejk, tentokrát opět zprava, Petr Pejša šikovně prostrčí uličkou do vápna na Marka Bartáka na jeho technickou střelu k levé tyči Vaňák nedosáhne. 2:0 a s tímto výsledkem jdeme do kabin.

I druhý poločas jsme začali vlažně a Vilémov toho využívá, naštěstí ne brankově. Ve 47. minutě zastavujeme brejk hostí na poslední chvíli těsně před vápnem jen faulem za cenu žluté karty pro Jakuba Moudrého. Přízemní střela sice projde zdí, ale míč se brance jen kutálí a tak si jej brankář Marek v pohodě sebere do rukou. V 51. minutě další šance hostí, Marek chytá. V 78. minutě se konečně povedla akce domácím, Škoda postupuje zprava do vápna, ale jeho prudká střela míří nad branku.  Následuje ještě obrovská šance hostí, ale střela zblízka jde vysoko nad branku. Pak už domácí zkušeně kouskují hru pomocí několika střídání a je konec – 2:0 pro domácí. Nutno poznamenat, že se potvrdilo, že fotbal nemá logiku a hosté zejména ve druhém poločase předvedli velice fotbalový výkon. Ale hraje se na góly a ty dali jen domácí.