A-tým: SK Úvaly - SK Český Brod 2:0 (2:0)

V pátém kole divize porazilo naše A-mužstvo Český Brod!

Před výbornou návštěvou 370 diváků se odehrálo derby mezi domácím týmem SK Úvaly a hostujícím SK Český Brod. Po opatrnějším začátku se v 16 minutě dostali hostující bránící hráči při rozehrávce pod tlak a po nepovedené malé domů mohli naši hráči zahrávat rohový kop. Pavel Mišák nalezl neomylně na krátko střiženou hlavu Tomáše Macka, který nekompromisně o břevno zavěsil. Úvaly vedli 1:0. Hostující hráči odpověděli zvýšenou aktivitou v útoku a během pár minut se dostali do dvou slibných zakončení. Při snaze o vyrovnání však zapomněli na brejkové schopnosti Úvalských. Po pravém křídle utekl Petr Němeček, který přesně našel neomylně zakončujícího Lukáše Vorlíčka na malém vápně. Ve 29 minutě Úvaly vedli 2:0. Na konci poločasu se ve slibné pozici objevil po sklepnutí Vorlíčka Petr Špringr. Jeho přízemní střela ale minula bránu o dobrý metr.

Na začátku druhé půle se opakovala situace po prvním gólu domácích. Hráči Brodu se snažili korigovat výsledek, seč jim síly stačili, ale všechny příležitosti zastavila naše obrana v čele s výborným brankářem Václavem Markem. V 52 minutě se naši hráči opět dostali k rychlému brejku. Po křídle zatáhl míč Tomáš Matějka, přihrál na Špringra, který místo střeli volil přihrávku na hranici velkého vápna na Davida Bozděcha. Jeho střelu však hostující obránci zablokovali a hlavičku dorážejícího Lukáše Marka pokryl brankář. O pět minut později se po úniku Bozděcha dostal do slibné pozice Milan Szöcs, bránu ale přestřelil. V 68 minutě opět fantasticky zakročil Úvalský brankář Marek. Po centru Moravce z levé strany zakončoval zcela sám z hranice malého vápna dnes výborný Walter. Ovšem Václav Marek vytáhl jeden ze svých ligových zákroků a míč vyrazil nad břevno.  V 77 minutě se ani po centru neprosadil hostující Beutel, který střílel pouze do brankáře. V závěru druhého poločasu se do zajímavé pozice probíjel střídající Kadeřábek. Stoper domácích stihl na poslední chvíli našeho útočníka zakřižovat a tak jeho střela mířila pouze do středu brány.

Celý zápas odehráli Úvalští poctivě a v pohybu. Díky rychlému gólu a následnému zvýšení na 2:0 se mohli soustředit především na defenzívu a vyrážet do rychlých protiútoků. Především ve druhém poločase podržel naděje našeho týmu na plný bodový zisk výborně chytající Václav Marek.

Branky: 17. Macek, 29. Vorlíček
Rozhodčí: ROZHODČÍ : Vitner Miloš  ASISTENTI: Klupák Petr, Šimeček Libor.

SK Úvaly: V. Marek – Regner, Macek, Mišák – Matějka (89.Křelina), Němeček (78. Kokeš), Špringr (55. Kadeřábek), L. Marek, Vorlíček – Bozděch (85. Krátký) – Szöcs (70. Škoda). Trenér: Staněk.

Hodnocení trenéra Tomáše Staňka: Jsem velmi rád, že nám vyšel vstup do utkání. Dnes jsme chtěli, po čtyřgólovém výprasku na Aritmě , být pozornější a koncentrovanější směrem do defenzívy.  Myslím si, že zápas měl slušnou kvalitu i díky hostům. Ti se zde představili ve výborném světle.

Z tisku – Kolínský deník – Český Brod tahal v derby
za kratší konec

Úvaly – Až v pátém kole divizní skupiny B přišli fotbalisté Českého Brodu o svoji neporazitelnost. Na půdě Úval prohráli 0:2.

„První poločas byl z naší strany špatný. Soupeř byl herně lepší a my se spíš bránili a vyráželi do rušivých protiútoků. Bohužel v 17. minutě jsme po rohu neuhlídali Macka, který otevřel skóre. Poté byl průběh hry stejný. A opět jsme nepohlídali centr, tentokrát ze hry, kdy se hlavou prosadil Vorlíček," uvedl vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Derby bylo defakto rozhodnuté. Český Brod se sice po změně stran snažil o zvrat, domácí ale všechny jeho ataky pohlídali. „Druhá půle, to bylo nebe a dudy. Trenér udělal nějaké změny a hrálo se skoro na jednu bránu. Ve velké šanci se objevil Walter, ale po centru Moravce trefil z malého vápna gólmana. Kdyby dal na 2:1, mohlo se to utkání vyvíjet jiným směrem. Ale na kdyby se nehraje. Za dalších pět minut promáchl na malém vápně Beutel. Škoda, remíza by asi byla spravedlivá, takhle jsme si to prohráli sami," dodal Křen.

Branky: 17. Macek, 29. Vorlíček. Rozhodčí: Vitner. ŽK: 1:2. Diváci: 370. Poločas: 2:0.

Tomáš Moravec | 9.9.2013 7:42 | 1416x přečteno