A-tým: SK Úvaly - FK Slavoj Vyšehrad 4:1 (1:1)

V sedmém kole divize porazilo naše A-mužstvo pražský Vyšehrad!

Po náročném utkání v šestém kole na hřišti Motorletu čekal naše hráče další nelehký soupeř. Do Úval dorazil Slavoj Vyšehrad, první tým divizní tabulky.

První poločas začal velmi svižně z obou stran. Už po dvou minutách ale hlavní rozhodčí odpískal proti Úvalům k údivu všech pokutový kop. Hostující Jan Mojdl bez problémů proměnil a hosté tak přišli k vedení jak slepý k houslím. Kdo čekal, že naše hráče velmi přísná penalta položí, ten se mýlil. Celý tým i přihlížející diváky verdikt sudího zdravě nabudil. V desáté minutě pálil Pavel Mišák z přímého kopu na hranici šestnáctky vedle levé tyče. O tři minuty později, po Mišákově rohu, mířil opět mimo v nadějné pozici David Bozděch. Hosté zahrozili až ve 23. minutě po centru z pravé strany. Opět ale netrefili zařízení. Celý první poločas se hrál aktivní a fyzicky náročný fotbal s řadou soubojů, ve kterých měli naši hráči navrch. A svoji aktivitu zužitkovali v předposlední minutě. Tomáš Matějka se na pravé straně uvolnil přes protihráče a odcentroval do vápna. Jan Kadeřábek napoprvé neuspěl, ale dorážku již nekompromisně napálil pod břevno. Na konci prvního poločasu bylo srovnáno na 1:1.

Druhá půle začala opět aktivitou našich hráčů. Ve 48. minutě prodloužil Kadeřábek dlouhý nákop. Nabíhající Bozděch svedl důrazný souboj s hostujícím stoperem, který nechtěně přihrál zpět Kadeřábkovi. Ten si nechal v pravém rohu pokutového území míč šikovně skočit a krásnou technickou střelou přehodil zkoprnělého brankáře Vyšehradu. 2:1 pro Úvaly. Po druhém obdrženém gólu se hosté snažili rychle odpovědět. Všechny jejich pokusy ale mířily mimo nebo je naši hráči zblokovali. V 69. minutě po dalším z dlouhých pasů prodloužil zády střídající Jan Škoda míč na Kadeřábka. Ten byl u míče rychleji než hostující obránce a po kontaktu se pískal pokutový kop.  Kadeřábek si hattrick ujít nenechal a bezpečně proměnil. Úvaly vedly 3:1. Kolem 80. minuty opět zahrozili hosté. Tomáš Kavka dostal výbornou přihrávku na střed hřiště, ale ze 16 metrů vysoko přestřelil. O pár chvil později napálil Petr Marčík odražený míč pouze vpravo od brány. Gólový účet večera Úvalští završili v 84. minutě. Střídající Martin Sop po krásné kolmici na pravé křídlo počkal s přihrávkou na Lukáše Marka, ten přiťukl Bozděchovi, který po první zblokované střele neměl problém zakončit kolem na zemi ležícího brankáře Vyšehradu. Zápas se poté už jen dohrával a po závěrečném hvizdu mohli naši hráči i fanoušci oslavit vítězství 4:1 nad velkým favoritem celé divize.

Všechno špatné je k něčemu dobré. To bylo motto zápasu sedmého kola. Po velmi sporné penaltě z úvodu zápasu se naši hráči zdravě naštvali a po bojovném a aktivním výkonu slaví výhru 4:1. Utkání proměnil ve své galapředstavení Jan Kadeřábek, který si pro příští zápasy nasadil laťku hodně vysoko. Velmi dobře se opět prezentovala obrana a střed zálohy. Hostující Vyšehrad prakticky k ničemu nepustila a ve středu pole rozbíjela aktivitu soupeře hned v zárodku.