A-tým: SK Úvaly - FK Meteor Praha VIII 2:1 np (0:1)

Ve sedmém kole divize porazilo naše áčko pražský Meteor.

SK Úvaly – FK Meteor Praha VIII  2:1 NP (0:1)

Branka:   38. min. – Jakub Běhounek – 0:1, 85. min. – vlastní – 1:1

Do Úval přijel poslední letošní letní víkend ještě vloni třetiligový Meteor, který byl na dvanáctém místě tabulky se 7 body, zatímco domácí po nevdařeném úvodu sezóny se 2 body poslední. Dalo by se říci zápas o udržení v divizi. Bylo krásné fotbalové počasí a hrálo se na krásně připraveném trávníku.

V prvním poločase se hrál zápas plný nepřesností, především na straně domácích, bez šancí a s minimem střeleckých pokusů. Na vývoj utkání reagoval jako první už ve 23. minutě úvalský trenér Staněk střídáním Příhody za Kořínka. Ve 38. minutě ztrácí úvaly míč nepřesnou rozehrávkou z levého beka ,následuje rychle přenesení hry na druhou stranu a hostující Jakub Běhounek si před brankářem Markem zkušeně poradil – 0:1. Za zmínku v prvním poločase ještě stojí žlutá karta pro meteorského Minárčika za zdržování. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1 a pocit ze hry lze vyjádřit citací hodnocení jednoho z fanoušků „Takhle se o záchranu nehraje“.

Do druhého poločasu domácí udělal hned 2 změny v sestavě, dolů jdou Pejša a Kabeřábek a místo nich Kuru a Barták. A je to znát, na hřiště jsme vlétli jako vítr a agresivním presinkem dostáváme soupeře pod tlak. Zkušení zadáci Meteoru najednou jen odkopávají. V 78. minutě jsme si vynutili závar před brankou hostí, ale do sítě míč ne a ne dotlačit. Z přemíry snahy dostává v 80. minutě domácí Kraus žlutou kartu za nebezpečnou hru nohou v místech, kde už to pravidla zakazují. Naopak v 83. minutě dostávají žlutou také hosté za ostřejší zákrok na polovině hřiště.  Hosté ještě vystřídají, odchází Šimek a přichází Borkovec a pak už to přijde. Rozehráváme trestňák z poloviny hřiště a ještě o postranní čáry. Vysoký centr se snáší do malého vápna, domácí útočníci nedokáží vyskočit dostatečně vysoko a míč alespoň tečovat, jenže míč je najednou v brance. Brankáři Meteoru míč padá na stehno a odráží se k tyči. Je vyrovnáno 1:1, běží 85 minuta. V 87. minutě máme znovu nebezpečnou situaci ve vápně, ale brankář Meteoru Winter tentokrát zachránil. Hned minutu na to zase šance na druhé straně a tady se vyznamenává úvalský brankář Marek. V poslední minutě ještě roh pro hosty a jde se na loterii zvanou penalty. Začínat budou hosté, pražský Meteor.

Martin Daňhel – Jeho bombu zastavuje břevno. 0:0
Petr Němeček – technicky vpravo po zemi přesně k tyči. 1:0
Jan Frantl – technická střela doprostřed branky, ale brankář Marek tam stačí nechat ruku a chytá! Stále 1:0
Lukáš Marek – technická střela vlevo jde naštěstí dost vysoko a tak si na míč Winter jen sáhne. Vedeme 2:0
Lukáš Horháth – nechytatelně vlevo nahoru. Sníženo na 2:1
Pavel Štěpánek – technicky vpravo po zemi k tyči. 3:1
Dominik Vlasák – opět technicky vpravo po zemi k tyči. 3:2
Marek Barták – nechytetelně. Vyhráváme na penalty 4:2 a jdeme slavit!

Sestavy:

SK Úvaly
1 – Václav Marek, 3 – Vratislav Kořínek, 4 – Petr Pejša, 5 – Tomáš Macek, 6 – Jan Kadeřábek, 7 – Lukáš Marek, 8 – Petr Němeček, 10 – David Bozděch, 11 – Adam Kraus, 13 – Pavel Štěpánek, 14 – Jan Škoda
Na střídání připraveni: 20 – Martin Vacek, 2 – Petr Příhoda, 15 – František Kuru, 16 – Josef Řehák, 17 – Marek Barták

FK Meteor Praha 8
1 – Václav Winter, 2 – Jakub Běhounek, 4 – Matěj Pikous, 5 – Martin Daňhel, 6 – Jakub Šimek, 9 – Jan Fíček, 10 – Miroslav Minářčik, 13 – Dominik Vlasák, 14 – Jan Frantl, 15 – Matěj Čonka, 17 – Lukáš Horváth
Na střídání připraveni: 22 – Jakub Moučka, 7 – Antonín Hrdina, 8 – Roman Mrázek, 11 – Petr Borkovec, 12 – Kamil Zelenka, 16 – Michal Nouzák

Tomáš Moravec | 22.9.2015 14:33 | 745x přečteno