A-tým: SK Úvaly - FK Meteor Praha VIII 0:3 (0:3)

Ve 26. kole divize prohrálo naše A-mužstvo s pražským Meteorem.

SK Úvaly   :   FK Meteor Praha VIII. 0:3 (0:3)

Pohráli jsme čtvrté utkání z posledních pěti. Tentokrát k nám zavítal extra silný soupeř z Libně a předvedl nám, jak kvalitní má mančaft (již téměř třetiligový), výtečným Kohlbeckem v bráně počínaje, rychlonohými mladíky v poli pokračuje a střelcem par excellence Janem Fíčkem konče. Navíc, díky poměrně značné komunikační blízkosti obou týmů, byl na nás i řádně nachystaný…

Neměli jsme v zápase žádné extra šance, už 180 minut trvá naše gólová impotence. Je to škoda, mužstvo máme skvělé, stačí jen tu střeleckou smůlu prolomit a nenechat se jí tížit.

Ve 4.minutě hry líznul nákop Bozděcha levou tyč Meteoru, ve 14. pak hlavička Tomáše Macka po centru Filipa Kokeše jen těsně minula tyč pravou, potom už ale úřadovali jen hosté. Po skončení zahřívací pětiminutovky se trefil Ondřej Míča, dokázal z úhlu šikovně prostřelit našeho brankáře Vacka. Poté uplynuly dlouhé minuty bez větších příležitostí na obou stranách, skvostným okamžikem bylo jen kličkovací sólo Filipa Kokeše, jeho výzvu zakončit ho střelou mířící na bránu Meteoru ale žádný ze spoluhráčů nepřijal. Trefili se tedy opět pouze hosté, šutér Fíček ve 36.minutě hry z trestného kopu přilepil míč k tyči, bohužel k té vnitřní straně a tak se zavlnila síť, 0:2. Aby bylo dílo zkázy dokonáno, pár okamžiků před přestávkou dostal stejný hráč nádhernou přihrávku před bránu, kde stál v ten okamžik zcela sám(!!!) a zakončil znovu s přehledem, 0:3!

S takto vyvíjejícím se skórem a hlavně jalovostí naší hry bylo těžké cokoliv udělat, za pokus to ale stálo! O přestávce i v průběhu druhé části utkání došlo v našem týmu ke střídání, nastoupivší David Frič, Honza Kadeřábek i Zdeněk Malík rozhýbali herní tempo, dokázali jsme být aktivnější, přímočařejší a určitě jsme měli míč více pod kontrolou než soupeř. Bohužel máme dlouhodobý problém…nestřílíme z dálky ani z blízka, naše akce až příliš často končí ztrátou míče před finálním zakončením. Solidní příležitost změnit stav hry měl David Bozděch, rána z trestného kopu měla dobré parametry, šla ale jen těsně vedle Kohlbeckovy brány, podobně se o chvíli později vedlo Fričovi, dvakrát nepřesně hlavičkoval Jiří Novák a střelecké štěstí zkusil dvacet minut před koncem znovu David Bozděch, meteorský gólman byl však pozorný. V 65.minutě jsme reklamovali gól, uznán nebyl, míč tedy pravděpodobně brankovou čáru nepřešel. Hosté pohrozili hned v počátku druhého poločasu šancí Kadlece, před již napřáhnutou nohou Ondřeje Míči odklidil balón včas Tomáš Matějka, trestňák v podání Fíčka naštěstí skončil v náruči dobře postaveného Martina Vacka. A to bylo v nedělním utkání vše, co veliká divácká návštěva na trávníku viděla…

Sestava:  M.Vacek    –    P.Kořínek, T.Macek,   V.Regner,  P.Mišák,   T.Matějka,  J.Novák,   F.Kokeš,  M.Brychta,   D.Bozděch,   J.Škoda

Ke střídání:  V.Marek,  L.Vorlíček,   P.Korbelář,  M.Szöcs,  D.Frič(46.min. za Kořínka),  J.Kadeřábek(57.min. za Kokeše), Z.Malík(68.min. za Brychtu)

Góly soupeře: J.Fíček 2×, O.Míča
ŽK: hosté 1× (J.Fíček), domácí 1× (V.Regner)