A-tým: SK Úvaly - ASK Lovosice 6:0 (3:0)

Ve 24. kole divize deklasovalo naše A-mužstvo Lovosice!

Nádherná práce, před kterou je třeba smeknout klobouk! V nedělním utkání s atraktivním severočeským soupeřem se nám zdařilo vše, nač naši hráči sáhli, podobný zápas se tak často neopakuje. Vědomi si síly protivníka, který do své sestavy pravidelně roubuje posily z druholigového Ústí n.Labem a minulý týden nadělil Toužimi „osmičku“, jsme přistoupili k utkání se vší pokorou, ale odhodláním nedat svoji fotbalovou kůži zadarmo. A děly se věci!

Začátek patřil paradoxně hostům, usadili se v blízkosti naší brány a zkoušeli všemi způsoby ohrozit Václava Marka. Především rohové kopy, kterých zahrával soupeř v prvních deseti minutách celkem pět, byly velmi nebezpečné, největší příležitost skórovat měl Valenta, míč ale poslal jen těsně nad břevno. Úvalští plejeři se osmělili až v osmé minutě, kdy však dravý náběh Kadeřábka vyřešili společně gólman František Marek(zajímavá shoda příjmení se strážcem naší svatyně) a stoper Obrtlík. Stejný hráč pak vzápětí předvedl na druhé straně hřiště i svoje ofenzivní umění, když po standardní situaci velmi nebezpečně hlavičkoval. Hosté byli aktivnější, zdálo se, že my čekáme na první pořádnou akci. Ta přišla po dlouhém výkopu Marka, sprintu a přesném centru nové posily Martina Brychty a parádní hlavičce zakončujícího Davida Bozděcha, 1:0! O chvilku později zkusil David štěstí znovu, tentokrát opět hlavou těsně minul… Bravurní zákrok proti v té době gólem ještě nijak nepoznamenaným hostům musel předvést i náš Václav Marek, skvěle zasáhnul při dobrém pokusu Fausta. Stejně neúspěšně se po pár okamžicích vedlo i Bukačovi. Soupeř se snažil s vývojem utkání něco udělat, ke cti mu slouží, že neslevil z tempa, neuchýlil se k záludnostem, naopak snajpři Bukač s Valentou byli stálým nebezpečím pro naši obranu. Trefovali jsme se ale jen a jen my, tak jako ve 24.min.  po nádherné akci tria Malík, Kadeřábek a zakončující Martin Brychta, 2:0! O dvě minuty později se připomněl Pavel Mišák, neskutečnou bombou ozdobil svůj náběh po levé straně, hostující brankář ji však bravurně vyrazil, podobně dopadla i dorážka Brychty. V těch okamžicích byli naši hráči jednoznačnými pány na trávníku… Povedenou akci předvedl Tomáš Matějka, nejprve si potáhl míč po lajně, šikovně prokličkoval mezi nešťastníky z řad lovosických obránců a přihrál do gólové šance nabíhajícímu Bozděchovi. Jeho rána byla odvrácena, naštěstí pro nás míč zamířil opět k nohám kapitána Matějky a ten jej v poklidu poslal do sítě, 3:0! Do poločasu zkusil střelecké štěstí ještě Filip Kokeš, mazácky obstřelil obránce hostí, bohužel jen těsně minul pravou brankovou tyč.

Ve druhé půli opět několik minut „kousali“ hosté, celkem tři jejich akce měly zajímavé parametry. Nejprve boxoval po rohovém kopu míč Marek daleko do hřiště, o poznání více práce měl pak s tvrdou střelou Berana, málo nebezpečný byl naopak trestný kop z nohou Bukače. Stále tedy držel čisté konto! Jeho jmenovec na opačné straně hřiště měl práci v 57.minutě, kdy vybojoval míč Matějka, odcentroval na Bozděcha, ten však lovosického brankáře nedokázal ještě znovu překonat. Rána Jiřího Nováka vzápětí skončila se stejným výsledkem. Skóre se měnilo tedy až v 61.min., když po levé straně utekl Honza Kadeřábek, nenechal se o míč připravit zasahujícím Obrtlíkem a jeho centr procpal pár centimetrů za brankovou čáru David Bozděch, 4:0! Totální demolice severočeské obrany ještě nekončila, v 69.minutě předvedli divákům Bozděch, Malík a Lukáš Marek, že nedřou v trénincích nadarmo, trefa posledně jmenovaného byla lahůdková, 5:0! O pět minut později mohl přidat i další gól, zcela sám se řítil na brankáře Lovosic, bohužel po zdánlivě zbytečné kličce byl na hranici pravidel sražen a míč poté skončil jen v zámezí. V těch okamžicích hosté „zlobili“ a dvakrát inkasovali žlutou kartu. Jejich stoper Džuban pak inkasoval neskutečnou dělovku z kopačky vystřídavšího Milana Szöcse, přestože jiného by ta rána míčem knokautovala, holohlavý pořízek se oklepal a hrál dál. Tři minuty před koncem zasprintoval, plný sil, po lajně Tomáš Matějka, přihrávka našla volného Lukáše Marka, ten však vystřelil slabě a nepřesně. Posledním gólovým zářezem tak byla trefa Milana Szöcse ze značky pokutového kopu, definitivně tím uzavřel skóre povedeného zápasu na 6:0!

Sestava:  V.Marek    –    T.Matějka,  V.Regner,  T.Macek,  P.Mišák,   Z.Malík,  J.Novák,   F.Kokeš,  M.Brychta,   D.Bozděch,  J.Kadeřábek

Ke střídání:  M.Vacek,  P.Kořínek,  D.Frič,  L.Marek(61.min. za Kokeše),  M.Szöcs(68.min. za Kadeřábka),  J.Škoda(46.min. za Macka)

Góly Ú: D.Bozděch 2×, M.Brychta, T.Matějka, L.Marek, M.Szöcs(p)
ŽK: hosté x (Malák, Obrtlík), domácí 2× (Macek, Malík)