A-tým: SK Úvaly - FK Baník Souš 1:0 (1:0)

V 16. kole Divize porazilo naše A-mužstvo brankou Petra Špringra Baník Souš 1:0!

SK Úvaly - FK Baník Souš  1:0 (1:0)
Branka:   37. Minuta - Petr Špringr

Video ze zápasu naleznete ZDE

SK Úvaly
Václav Marek, Petr Špringr, Tomáš Macek, Jan Kadeřábek, Lukáš Marek, Petr Němeček, Karel Mančál, Tomáš Matějka, David Bozděch, Jan Škoda, Pavel Štěpánek

FK Baník Souš
Petr Švarc, Vít Popelka, Karel Horák, Petr Linka, Karel Christof, Jan Kopta, Petr Hlaváček, Jiří Zápotocký, Tomáš Kukačka, Vladimír Pátek, Petr Johana

V prvním jarním kole nás čekal soupeř na kterého se nám přiliš nedaří, neboť jsme se týmem z předměstí Mostu poslední 4 utkání prohráli. Naposled jsme doma Baníku v předposledním jarním kole v boji o záchranu podlehli 1:3.
Bylo krásné, takřka jarní, odpoledne, skoro jasno, bezvětří a teplota okolo 15° C, trávník pevný, nejlepší jaký jsme kdy v březnu měli.
Do jara jsme tým doplnili dalšími mladými hráči a tak jsme se těšili jak si doma povedeme.  Vyhráli jsme los a proto jsme začali útočit směrem k lesu. První střelu na bránu vyslal hned v 5. minutě Tomáš Matějka z hranice velkého vápna, kterou brankář kryje. Na druhé straně v 7.minutě přichází největší šance hostí, když Lukáš Marek dává hlavou malou domů, kterou ještě stačí zahrát hostující útočník. Míč naštěstí tešně míjí naší levou tyč a tak zůstává bezbrankový stav. Ve 13. minutě se ve vápně dostává k míči Petr Špringr, pohotově střílí z otočky a po zblokované střele máme rohový kop. V 16. minutě se nám povedl rychlý přechod do útoku, Karel Mančál postupuje na branku soupeře a před vápnem je faulován a budeme kopat přímý kop z 20 metrů. Za faul dostal žlutou kartu exligový stoper Petr Johana. Z trestného kopu Petr Němeček přestřeluje branku. Ve 25. minutě  se opět ozvali hosté když se dostali k zakončení v našem pokutovém území, ale střela opět mine levou tyč naší branky. Za chvíli už jsou však nebezpeční zase úvalští, když po střele z malého vápna netrefíme branku a hned ve 35. minutě střílí David Bozděch z 20 metrů krásnou střelu a brankář Souše na oplátku  krásně chytá. Ve stejné minutě opět zahrozí hosté střelou pravé strany z úhlu, ale brankář Marek je na místě.  V tuto chvíli již máme tlak a ten také ve 37. minutě korunujeme vedoucí brankou. Nejprve slibnou akci z levé strany nedotáhneme ke střele, ale hned poté co se míč dostane na pravé křídlo, tak po centru skóruje hlavou Petr Špringr – vedeme 1:0! A s tímto výsledkem jdeme také do kabin.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn a my hrajeme na naší oblíbenou branku pro 2. Poločas, tedy směrem k tenisu. Ještě jsme se nestačili ani rozkoukat a už jsme měli vyloženou šanci, hned ve 46. minutě. Bohužel ani z malého vápna se nám nedaří dotlačit míč do sítě. Nevadí, jedeme dál! Pak následuje poněkud hluchá pasáž, hraje se hlavně ve středu hřiště, domácí nikam nespěchají a hosté se nedostávají ke hře po zemi, která je tak zdobila vloni na jaře. Dlouhé nakopávané míče snadno pochytáváme. Až v 59. minutě jsme si vypracovali další šanci ve vápně a po sražené střele kopeme roh. A hned máme další šanci, po rohu míč zůstává v malém vápně, ale nakonec ho ani teď nedotlačíme do branky. Další nadějnou příležitost máme v 71. minutě, nicméně střela Petra Němečka letí nad.  Pak už následuje série střídání na obou stranách a zápas v poklidu dotahujeme do vítězného konce. Ve 2. poločase jsme soupeři nedovolili žádnou přímou střelu na branku. Máme krásných 25 bodů, v tabulce pravdy držíme jeden plusový a můžeme se v klidu soustředit na příští zápas v Litoměřicích, které v neděli překvapivě vyhráli na půdě do té doby druhých Neratovic.