A-tým: SK Úvaly - ASK Lovosice 1:2 (0:1)

Ve 2. kole Divize prohrálo naše Áčko s Lovosicemi.

Sportovní klub Úvaly – ASK Lovosice 1:2 (0:1)

Sestava Úvaly: Marek V.  – Řehák, Příhoda (68.Marek L.), Škoda, Zaal – Kadeřábek, Kraus, Němeček (80.Kořínek), Bozděch, Barták (73.Pejša) – Špringr (60.Kuru)    trenér: Staněk

Sestava Lovosice: Marek F. – Bubeníček, Obrtlík, Kolář – Stejskal, Kočí (90.Šalda), Kratochvíl, Faust (73.Procházka), Leibl (81. Egrt) – Svátek, Holub    trenér: Lilko

Žluté karty: Marek V., Příhoda, Kadeřábek, Škoda, Barták  – Obrtlík, Svátek
Rozhodčí: Martínek  – Rais, Hanousek
Diváků: 120

Úvalští fotbalisté nedokázali v prvním domácím zápase získat potřebné body a prohráli se zkušeným mužstvem Lovosic 1:2.

Za stálého deště se hrál svižný fotbal, který byl sem tam prošpikovaný tvrdšími zákroky. Již ve 3´ hasil špatnou rozehrávku domácí gólman Marek za cenu žluté karty a mohl být rád za shovívavost hlavního rozhodčího. Hosté se prezentovali kombinačnní hrou a čekali trpělivě na svou šanci. Domácí, kteří nastoupili bez třech klíčových obránců, drželi se soupeřem krok a ve 14 ´se krásně uvolnil Němeček, ale jeho střelu z úhlu chytil hostující  brankář Marek. Lovosičtí vyslali na domácího Marka dvě tvrdé dělovky, které vždy našli jeho připravené rukavice. Už se zdálo, že poločas bude bezbrankový, když po autovém vhazování  se velmi snadno v pokutovém území uvolnil exligový Svátek a vybídnul nabíhajícího Leibla, který z voleje zavěsil 0:1.

Hned zkraje druhého poločasu nedal sólový nájezd Svátek, kterému předcházela chyba domácího stopera Škody. V 70´ se předvedl domácí střelec Kuru, který se elegantně zbavil obránce a tečovanou střelou do šibenice hodně prověřil lovosického brankáře. Domácí v těchto chvílích více šlapali na plyn, střídající hráči zvýšili aktivitu a odměnou jim byl gól v 83´ kdy po akci dua Marek – Kořínek, s přehledem zakončil nabíhající Kuru 1:1.  Byla to již jeho druhá branka ze dvou utkání. Branka ještě zvýšila naděje na obrat utkání, nicméně opětovnou chybou v rozehrávce a podklouznutím obránce, se střídající Egrt dostal snadno k odraženému míči a z úhlu prostřelil domácího Marka 1:2.

Veřme, že první body získáme již v dalším kole na půdě nováčka z Nymburka.

Tomáš Moravec | 18.8.2015 8:20 | 723x přečteno