A-tým: SK Úvaly - ASK Lovosice 1:2 NP (0:1)

V 18. kole Divize podlehlo naše A-mužstvo na penalty Lovosicím.

SK Úvaly – ASK Lovosice  1:2 NP (0:1)

Branky:   44. minuta – Martin Olejník – 0:1, 46. minuta – Lukáš Marek – 1:1, na penalty 1:2

Po poslední porážce  Litoměřicích nás ve třetím jarním kole čekal další kvalitní soupeř z popředí tabulky – ASK Lovosice. Na podzim jsme v Lovosicích vyhráli 2:0, ale od té doby se lovosičtí stále zlepšují. Máme se tedy na co těšit.
V sobotu se nad střední Evropu přesunula studená fronta od severozápadu a tak bylo velmi chladno a pod mrakem. Trávník však byl krásně pevný a podmínky pro březnový fotbal takřka ideální.

Už od začátku je jasné jak kvalitní soupeř do Úval přijel. Mladí, rychlí kluci hrají technický kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku. Získají míč a hned jich je 6 ve sprintu dopředu. Hraje se fotbal a to i nám vyhovuje. Lovosičtí se zatím zastřeluji a žádná střela nemíří mezi tyče. Ve 14. minutě pohledná akce domácích, Karel Mančál si na hranici vápna zpracoval a tělem pokryl míč a předložil ke střele Davidovi Bozděchovi. Vedle. Ve 20 minutě jsme zachytili rozehrávku soupeře ještě na jejich polovině, posunuli míč doprava na rozběhnutého Petra Špringra. Prudkou střelu zblízka brankář hostí vyráží. Následuje dlouhá pasáž hry od vápna k vápnu bez přímé střely na branku. Ve 43. minutě odvracíme útočné akce hostí jen za cenu dvou rohových kopů a po tom druhém už bohužel inkasujeme ve 44. minutě branku do šatny, autorem je Martin Olejník. První přímá střela mezi naše tyče. Pak se ještě jednou dostanou lovosičtí ke střele a jde se do šaten. Pojďme se poradit, jak to ve druhé půli otočit!

Do druhé půle vystřídal Petra Špringra Honza Kadeřábek. A v šatně jsme se poradili opravdu dobře. Ve 46. minutě vyrovnává hlavou Lukáš Marek na 1:1. O minutu později zakončují hosté brejk nebezpečnou střelou. Pak nás čeká další pasáž jen mezi vápny. Až v 59. minutě dobře zahraný roh hostí, ale hlavička jde vedle. Měli jsme štěstí. V 64. minutě jsme opět utekli hrobníkovi z lopaty. Přímý kop z levé strany, odražený míč, střela a místo brankáře zasahuje hráč na brankové čáře. V 69. minutě se k přímé střele na branku dostal soupeř a brankář marek chytá. V 70. minutě přichází 1. Žlutá karta. Hostující stoper Michal Obrtlík stáhl zezadu rukama Karla mančála. V 72. minutě zakopává míč hostující bek Petr Šalda a dostává další žlutou. V 73. minutě se domácí útočník Karel Mančál po faulu na sebe tak dožaduje žluté pro již trestaného Michala Obrtlíka, že jí dostává  on sám. A o minutu později opět Petr Šalda – zbytečný faul, druhá žlutá a tedy červená . Budeme dohrávat proti deseti. V 81. minutě už se hosté radovali, naštěstí předčasně. Po centru z levé strany hlavička přes našeho brankáře ke vzdálenější tyči, ale tam je náš obránce a míč letí do bezpečí.  V 88. minutě nebezpečná situace také před brankou hostí. Po centru z levé strany hlavičkují hostující jen na velké vápno a následná střela těsně mine levou tyč. Beží už nastavení a poslední nebezpečná akce. Centr z levé strany a po závaru střela nad úvalskou branku. V základní hrací době 1:1 a tak se jde na penalty. Začínat budou fotbalisté Úval.

Petr Němeček  – 1:0, brankář skáče vpravo, míč jde technicky k levé tyči.
Michal Obrtlík – 1:1, brankář sice vystihne směr, ale míč letí do pravého horního růžku
Jan Kadeřábek – 2:1, brankář jde opět doprava a míč k levé tyči
David Šraga – 2:2, brankář skáče vlevo, ale prudká střela jde k pravé tyči
David Bozděch- 3:2, brankář skáče vlevo, ale prudká střela jde k pravé tyči
Martin Macháček 3:3, brankář skáče vlevo, ale prudká střela jde k pravé tyči
Pavel Štěpánek 4:3, brankář sice vystihne pravou stranu, ale míč jde pod břevno
Marek Faust 4:4, míč jde vpravo, ale ne až k tyči, bohužel pod tělem brankáře končí v síti
Adam Kraus 4:4, brankář skáče vlevo, míč jde skoro doprostřed, ale brankář jej nohou vykopne
Antonín Holub 4:5, brankář jde vlevo, ale míč letí k pravé tyči