A-tým: SK Sokol Brozany - SK Úvaly 2:0 (2:0)

Ve 25. kole divize prohrálo naše A-mužstvo v Brozanech

Mistrovské utkání 25. kola DIVIZE – Sokol Brozany  :  SK Úvaly 2:0 (2:0)

Střelecký prach nám po gólových hodech minulého víkendu notně zvlhnul a tak jsme si odvezli z Brozan porážku. Pravdou ovšem je, že nám citelně chyběla stoperská dvojice Korbelář – Macek.

Domácím patřila první půle, nám po zlepšeném výkonu druhý poločas. Domácí pálili na Markovu bránu ze všech pozic i vzdáleností, my jsme Vacha ohrozili především v první části hry jen sporadicky a s bázní uctivého hosta. Domácí vstřelili dva góly, my ani jeden. Takhle nějak by se dal dokonale vystihnout scénář nedělního mače v hezkém sportovním areálu brozanského klubu…

Setkali se dva týmy, jež tabulkově i výsledkově patří k diviznímu nadprůměru a vyznávají i podobný styl hry. Hráči se oboustranně pokoušeli na soupeře něco vymyslet, hrál se rychlý fotbal po zemi, s mnoha přihrávkami, bohužel jak již bylo zmíněno, domácí zkoušeli častou střelbou Marka překonat, nám se však podobná aktivita zdaleka vyhýbala a akce končily odvráceny brozanskými obránci či zneškodněny brankářem Vachem. Za zmínku stojí v našem podání  šance do vápna sprintujícího Davida Friče, který ale po příliš pomalé přihrávce od Honzy Kadeřábka už jen těžko hledal dobrou střeleckou pozici, podobně pak dopadl i Zdeněk Malík, zpracovat lépe centr z nohy Bozděcha mu nedovolilo podklouznutí v rozhodujícím okamžiku. Dravě se hnal na zteč v 18. minutě Lukáš Marek, ani jeho přihrávka „do ohně“ ale adresáta v modrém dresu nenašla. Trefovali se tedy pouze domácí borci. Dvakrát nejprve předvedli téměř dokonalou souhru Marič s Umarem Ahmedem, vždy však ještě dokázal Václav Marek situaci vyřešit. Až ve chvíli, kdy na časomíře svítila 21 minuta, vypálil z velké dálky tvrdě Franc, náš brankář míč pouze vyrazil, dobíhající Gnahoui byl rychlejší než obránci a balón pohodlně, s odrazem o tyč, poslal do sítě, 1:0! Při své střelecké chuti ebenový plejer ještě zůstal, o pár minut později byl jen centimetry od dalšího zásahu, jeho ránu zblízka ale Marek výtečným zákrokem reflexivně vyrazil. Zastoupil ho tedy Franc, pár okamžiků před poločasovým hvizdem propálil vše, co mu stálo v cestě, a vymetl šibenici, 2:0. Výčet našich šancí v té době? Pouze solidní Bozděchův pokus ze standardní situace, skončil ale, bohužel pro nás, odvrácen domácím kapitánem Karlem Tupým.

Ve druhém dějství jsme přidali na plynu a našich hráčů bylo najednou plné hřiště! Jak je fotbal jednoduchý a že ho umí, předváděli najednou při svých příležitostech Honza Škoda i jeho jmenovec Kadeřábek, těsně vedle tyče po skvostném centru Brychty hlavičkující Jirka Novák a také bohužel jen doprostřed brány a tedy do náruče Libora Vacha mířící Lukáš Marek, zakončující po cizelérské přihrávce od Tomáše Matějky. Prostě hráli jsme najednou „první housle“, jen gólově to stále nevycházelo… Útočili jsme ze všech stran, domácím začaly odcházet fyzické síly, i tak ale dokázali pro ně dobrý výsledek už udržet. Nic na něm nezměnily ani nepřesný pokus našeho Kadeřábka, střela Ahmeda, jíž vyřešil zblokováním míče Matějka a šance Kopeckého, který zblízka minul Markovu bránu.

Očima trenéra Tomáše Staňka: je s podivem, jak dokážeme nastoupit do utkání nepřipraveni. Opět neuvěřitelným způsobem odchodíme první poločas a necháme si dát dva góly. Naše hra v prvních poločasech zápasů s Litolí, Brodem a teď s Brozany,  je katastrofická. Náš pohyb a agresivita je opravdu na úrovní leklé ryby. Takhle se to prostě hrát nedá a NEBUDE!!  Každý z těchto soupeřů nás trestal jednoduchým agresivním fotbalem a my jsme čekali, že nám někdo něco daruje. Ve druhém poločase začali hráči pracovat, přidali na agresivitě a důrazu a obraz hry se změnil. Najednou jsme hodně na míči, máme převahu, nepustíme soupeře skoro za půlku a máme i šance. Bohužel nám chybí další důležitý prvek – důraz v pokutovém území a střelba. Mrzí mě, že s těmito soupeři máme vyhrávat, ale my se dostaneme svou nekoncentrací pod psychický tlak. Je to hrozná škoda. Tento tým má na mnohem více, než předvedl v prvním poločase nedělního utkání…

Sestava:  V.Marek    –    T.Matějka,  V.Regner,  J.Škoda,  P.Mišák,   Z.Malík,  L.Marek,   D.Frič,  M.Brychta,   D.Bozděch,   J.Kadeřábek

Ke střídání:  M.Vacek,  L.Vorlíček,   F.Kokeš(60.min. za Friče),  J.Novák(46.min. za Mišáka)

Góly soupeře: F.Gnahoui, J.Franc
ŽK: hosté 1× (L.Marek), domácí 2× (J.Janda, P.Zadina)