SK ÚVALY, FOTBALOVÝ TÝM ZE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

A-tým: SK Motorlet Praha - SK Úvaly 0:1 (0:0)

Ve 21. kole Divize vyhrálo naše áčko na pražském Motorletu!

SK Motorlet Praha  :  Sportovní klub Úvaly 0:1 (0:0)

… konečně jsme si užili venkovní výhry (od 25. října první!), byť přišla s velkým štěstím, po hodně utrápeném výkonu a v poslední minutě hry! Tři body vystřelil Honza Kadeřábek přesnou ranou po standardní situaci ve chvílích, kdy tváře pana rozhodčího duly se už k závěrečnému hvizdu, a chystalo se penaltové rozuzlení. Neskutečný závěr utkání, které na velmi nerovném terénu nepřinášelo dlouho nic než boj o každý míč, spoustu zkažených přihrávek a finálního zakončení postrádajících několika málo šancí obou týmů.

Nehrálo se na umělce, jak bylo původně v plánu, ale za hezkého počasí na travnatém povrchu. Jeho stav však nemohl nevyhovovat ani jednomu z dvaadvaceti plejerů v modrých a černých dresech, snad proto bylo k vidění tolik nepřesností. Určité nebezpečí představovaly v první půli jen standardní situace, těch bylo na obou stranách poměrně dost, míče však létaly daleko mimo Markovy a Foferkovy tyče. Dravě se v domácím dresu počínali hlavně Novotný s Pyškem, stejné hodnocení zaslouží z našich především Němeček se Špringrem. Jinak ale nepočetné obecenstvo nebylo ze sedadel fotbalovým děním příliš k potlesku zvedáno.

Ve druhém poločase byl stav hrací plochy zákonitě po předchozím rejdění ještě horší, zkoušeli jsme dál dobývat Foferkovu svatyni střelami z dálky stejně jako akcemi zakončovanými jemu tváří v tvář, nic se neujalo, nebylo souzeno napnout síť Petru Špringrovi, Davidu Bozděchovi ani Lukáši Markovi, když už nádhernou dalekonosnou střelou „z první“ skóroval Honza Škoda, byl míč bohužel tečován v ofsajdové pozici stojícím spoluhráčem. Zahrozili i domácí, zvláště souhra Novotného, Pyška a Hájka byla opakovaně velmi dobrá, stejně tak střelecké pokusy Brůžka, jejich akce naštěstí pro nás končily nepřesně nebo míč zkrotil brankář Václav Marek. Občas tak měl v utkání větší aktivitu na kopačkách pražský tým, jindy zase hráči v úvalských dresech.

Ve chvílích, kdy už byl sepisován seznam na penalty si troufajících borců, vzal osud utkání do svých rukou Jan Kadeřábek. Na Motorletu se setmělo, zato v Úvalech mohli narážet v hospodě nový, vítězný soudek… J

Odložené utkání se Sokolem Brozany se hraje ve středu 22.4. od 17h!!

sestava: Marek – Benčič, Štěpánek, Škoda Matějka, Němeček, Bozděch, Marek L., Kraus, Kadeřábek, Špringr
gól: Kadeřábek 90‘ 
střídali: Zaal za Krause, Krupička za Marka, Barták za Benčiče, připraven byl ještě Vacek
karty: ŽK 1/1, ČK -
rozhodčí: Vitner, Baum, Musil

článek vypracoval Vladimír Bláha

SK Úvaly | 13.4.2015 10:14 | 1163x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | SKUVALY.cz | info@skuvaly.cz | XHTML | CSS | 25.7.2021 15:44:56