A-tým: SK Horní Měcholupy - SK Úvaly 2:1 (0:1)

Ve 28. kole Divize jsme prohráli v Horních Měcholupech.

SK Horní Měcholupy  :  Sportovní klub Úvaly 2:1 (0:1)

Podivné utkání jsme sehráli na hřišti pražského týmu. Dlouho jsme v něm vedli, a přesto jsme po gólech vysokých domácích hráčů odcházeli poraženi, navíc jsme přišli hned o dva zraněné hráče. Přitom šlo víceméně o nešťastné okamžiky, za které ani karty nebyly uděleny.

Už v první minutě hry se ocitl tváří v tvář brankáři Čápovi Honza Kadeřábek, místo střely ale volil zpětnou přihrávku a akce vyšuměla do ztracena. Domácí ihned pochopili, že by s námi mohli mít víc práce, než čekali, a tak se odhodlali k větší útočné aktivitě. Nebezpečný centr Kreuzera zneškodnil před dobíhajícím Doleželem gólman Marek, aktivitou po celé utkání hýřící Čech se naštěstí ve své příležitosti k zakončení nedostal. Skóre se tedy měnilo na druhé straně hřiště a to v náš prospěch. Honza Kadeřábek, na kterého za sobotní výkon platí rovněž vysoké ohodnocení, vybojoval míč a přihrál jej Špringrovi, který byl v okamžiku zastaven faulem. Přímý kop z ideální vzdálenosti pak poslal stejně ideálně Petr Němeček přesně do pravé šibenice měcholupské brány!

Mohlo být ještě lépe, když dalekonosná střela Škody ve 23.min. hry proletěla, jen šikovně a lehce tečována hlavou Lukáše Marka, až k levé domácí tyči, tam však bravurně zasáhl Ondřej Čáp. Podobně se předvedl při ranách Bočka a o chvíli později i Čecha náš Václav Marek. Tím byl ale výčet šancí obou týmů v prvním poločase u konce. Přesto lze všechny zúčastněné pochválit za rychlý a kvalitní fotbal.

Druhá půle už takové měřítko nesnesla, výrazně se na tom podepsalo dvojí nepříjemné a bohužel vážné zranění našich klíčových hráčů Lukáše Marka a Tomáše Macka, další příčinou pak byla i změna stylu hry domácího týmu, který se do nás pustil dlouhými nákopy na své vysoké ofenzivní hráče. V 57.min. Peterka přestřelil naši bránu, poté jsme dvakrát děkovali Bozděchovi za vykopnutí míče zpoza zad již překonaného brankáře Marka, v minutě sedmdesáté páté ale už Martin Bláha uspěl a srovnal na 1:1. Scénář hry se nezměnil, bránili jsme se a domácí útočili. Po jednom z mnoha vysokých centrů se trefil hlavou Tomáš Vejr, a protože na tuhle situaci už jsme i přes veškerou snahu nedokázali gólově zareagovat, mohli hráči v černém slavit výhru 2:1.

sestava: Marek V. – Matějka, Škoda, Macek, Zaal, Němeček, Kraus, Marek L., Kraus, Bozděch, Špringr
střídali: Barták za Marka L., Řehák za Macka, Benčič za Zaala, Slánský za Špringra a Krupička za Matějku
gól Úvaly: 18min. Němeček
karty: ŽK 1/1
rozhodčí: Šob, Haleš, Šulcová